|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР тераса
14.4.2012 13:37:59   
Elce
Здраво девојки.Замислете вчера мм ставил физиолошки раствор во навлажнувачот за просторија да испарува а тој со бебушот внатре во соба,и после детево ми се отепа од кашлање,неможеше да се смири,уф ако и станало нешто,ептен се нервирам,денес целата е црвена во лицето,и дадов Лоратидин да се смири малку кашлицата.Јас цела нок изгорев од температура,ке си пукнам ......и времево надвор ме дотепува.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: РР тераса
14.4.2012 15:01:16   
Hunny
Ако може некоја рр да почести од мое име мекици за моето кукличе старо дури 3 дена. Не знам да ставам слика:)

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: РР тераса
14.4.2012 15:06:52   
Melanija RR
Hunny еве мекици за твоето мало кукле

user posted image

Јас денес по продавници и уште никако да излезам од кујна,уште питата и ролатот да се испечат па тортата уште ќе ми остане.
Кај ми текна сешто да правам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: РР тераса
14.4.2012 15:06:56   
Pepelaska *
user posted image

еве повели нека е здраво и жживо куклето, а за слика можеш да научиш КЛИК ОВДЕ

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: РР тераса
14.4.2012 16:43:21   
kikicka
Кој сакаа рецепти за торти еве
Слатки работи(торти,колачи)


Никаде ве немаа ,ние прошетавме малку на ветрето да не излуфтира и квичејки си дојдовме Л сакаше уште ама нема, во релна се крчка ручекот !!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: РР тераса
14.4.2012 16:46:41   
AnnaMolly RR
Како бе не нема, еве сум јас!
Ајде на кафе и цигарче, кикичка!

user posted image

А ако им смрди на непушачите, еве нешто и за нив.

user posted image


< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 14.4.2012 16:47:59 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: РР тераса
14.4.2012 16:48:00   
annabela
Se domakinki gotvat pecat mesat za utre zatoa gi nema na forum.......jas gi zavrshiv site podgotovki i sega popladnevo ke odmaram t.e. ke prosetam malku......iako vremevo ne e bash za shetanje

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: РР тераса
14.4.2012 17:00:18   
Maca25
Јас и мм се најадовме леб и путер и сега нема кој да ни го јаде ручекот. Нина заспа, па се мислам и јас дали да легнам малце да одморам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: РР тераса
14.4.2012 17:00:08   
kikicka
ЛЕЕЛЕЕ незнаеш утре какво мераклиско НЕС ке си направам има полно млекоо се унатре и шекер ке ставам ,пукнав оваа недела само вода и нес ке се отрујам.
Ајде пали цигарата идам user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: РР тераса
14.4.2012 17:32:02   
Annet
честитки да е здраво и живо,се најубаво
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Ако може некоја рр да почести од мое име мекици за моето кукличе старо дури 3 дена. Не знам да ставам слика:)


(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: РР тераса
14.4.2012 17:57:40   
Pepelaska *
Ееее, јас заборавив да ви се пофалам денес ни е 2 годишнина од граѓанскиот брак , ама ќе ве частам утре нешто мрсничкоuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: РР тераса
14.4.2012 19:05:14   
Melanija RR
Pepelaska RR среќна годишнина,уште многу во љубов и радост да си дочекате!!!
Остана кафе и цигарче за мене?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: РР тераса
14.4.2012 19:29:06   
Snowhite RR
Абе дечки некако ладно за на тераса уште а, ама во дневната муабетот се погоди изгледа, па побрзавте да излезете на тераса. Ама времево па ич не е за на тераса, аман веќе, да ти се смачи
Туку ова со терасава ме потсети на една анегдота да речам, еднаш на име кај другар бевме, а тие па планираа да ја прошируваат дневната со терасата, зашто му беше тесно дома и татко му му кажува на еден од гостите „Ние со Благе ќе излегуваме на тераса“ и ние го слушаме кога сме почнале да се смееме, за срамови бевме, ама ни беше смешна реченицата. Деца..user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: РР тераса
14.4.2012 19:48:53   
mamicka77
dobro vecer i od mene e ne da ste se raspisuvale covek ne moze da ve iscita od cetvrtokot ne sum vlegla vo dnevna otkako stavija kluc na vrata bev prisutna i veke za na terasa nemam vreme,eve sega konecno da izlezam i ajs na terasa da me fati vozduh ama mnogu vrne ke ne navrne stavajte cadoruser posted image ,jajcata se gotovi zadovolna sum mi ispadna se kako sto planirav, a sega ajde stavajte po edno kafe oti jas noze nemam veke ne mozam jas da varam ajde koj e kandidat pa jas od utre ke varamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: РР тераса
14.4.2012 19:53:56   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Ееее, јас заборавив да ви се пофалам денес ни е 2 годишнина од граѓанскиот брак , ама ќе ве частам утре нешто мрсничкоuser posted image


neka vi e srekna godisninata pa ovaa god na M edna sestrickauser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: РР тераса
14.4.2012 20:09:29   
Bogdancanka
честитки Пепелашкаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: РР тераса
14.4.2012 22:35:11   
Andriance
Breee eden den nema da ve sirnam i odma mi nedostigate...RR mora da se pofalam deka mm denes ofarba jajca...epten mu bese kjeif..ja i A spievme oti vcera od course pak zaglavivme na rodenden...jajcata bombona mu ispadnale..za pocetok samo dve boi..lilakovi user posted image i crveni ( citaj rozevi zasto farbal na beli )ama bitno mi se uklapaat u domashna dekoracija..se nie belo-lila-crno....inace ja pokusa da ne ostanam go naterav mm i denes da setneme i ne fati ona nevremeno od dozd..srekja odma tuka i bese kolata...

nie ne ojdvme pred crkva..nema koj da mi go cuva user posted image pa ve duzam,,kje zemam nekoe ness oti edvaj napraviv edno A mi go isturi posle samo nekolku goltki

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: РР тераса
14.4.2012 22:38:52   
Natuska85
Чук-чук има некој на терасава или ладно?Или во црква отидовте?user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: РР тераса
14.4.2012 22:42:29   
Natuska85
Еве маче за тебе нес со лила декорација user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: РР тераса
14.4.2012 23:01:06   
kikicka
Чук чук ние се вративме од скитање сум се подновила со книги бреее за јадење ехее ептен мераклиски од сликите лиги ми течат.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: РР тераса
14.4.2012 23:14:28   
Felly RR
Добро вечер и од мене! Пепелашка честитки, па чекаме честење после 12, тамам да се омрсиме.user posted image И ние сме дома, мм е трета смена на работаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: РР тераса
15.4.2012 0:13:48   
Felly RR
user posted image
Христос Воскресе!
Нека е за многу години празникот!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: РР тераса
15.4.2012 0:18:37   
kikicka
Вистина Воскресе!!!СреќенВелигден на сите

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: РР тераса
15.4.2012 0:23:01   
Kockicka
Vistina Voskrese! Za mnogu godini Veligden

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: РР тераса
15.4.2012 0:31:15   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еве маче за тебе нес со лила декорација user posted image

user posted image


Mf mf..muchas grasias mi treba....ajde Hristos Voskrese,...za mnogu godini praznikot na site drugacki moi RR user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?