|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР тераса
13.4.2012 15:04:13   
kikicka
Не крстени не влегуваат во црква ...остај ти што сакаш,башка гужва е кајке ја туткаш таму седи мирна јесте да е празник ама мала е има време ке оди догодина.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

RR ajde na terasa pagaat sekakvi muabeti pa da prasam sto mislite da ja nosam kerka mi na crkva denes no ne mi e krstena popot rekol nemoze :( a jas sakam .............



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: РР тераса
13.4.2012 15:37:07   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Туку денес апсолутно ништо не се прави? И не се бањаuser posted image



Блонд, јас денес правев генералка, перев алишта, го бањав Филип, после и јас ќе се бањам... Ама ич мува не ме лази user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: РР тераса
13.4.2012 15:40:50   
AnnaMolly RR
А, бе, еден ден ме нема и одма три страни од терасава испишани!
Тука роси, а ми се излегува на тераса, па еве вака ќе ја трансформирам нашава РР тераса за да не ни врне user posted image
И секако, честитки и тука за новото освежување во РР тимот!
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: РР тераса
13.4.2012 15:48:58   
blond
АнаМоли, јас тргнав само да си измијам косата, леле кога писнаа по мене мм и мајка му. Уф user posted image аман. Ај не се бањало, а свекрва ми чистеше user posted image е ај сеа де user posted image . Ах кај ми беше паметот кога одбрав да живеам во заедница user posted image user posted image

Туку твојава трансформација ме потсеќа на Турција user posted image . user posted image
Во тој случај секако за овде е Таркан да ни пее на увце
user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: РР тераса
13.4.2012 15:57:52   
kikicka
е е сеа не се бањало ,каквадаседам после теретана(да сепофалам) испотена смрдена како сум се избањала мх мх,мислам дека само не се пере,пегла,мети .
А когасе бања со црвено јаје?Сезаборавам

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: РР тераса
13.4.2012 16:03:54   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

е е сеа не се бањало ,каквадаседам после теретана(да сепофалам) испотена смрдена како сум се избањала мх мх,мислам дека само не се пере,пегла,мети .
А когасе бања со црвено јаје?Сезаборавам

Утре вечер Кикичка!


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: РР тераса
13.4.2012 16:07:53   
Annet
utre crveno-belo iihihihihihi i nie I ke ja banjame so crveno jajcence user posted image

< Поракaта ја уредил Annet -- 13.4.2012 16:08:15 >

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: РР тераса
13.4.2012 16:34:06   
AnnaMolly RR
Хелоу пак од мене. Ние денес го носевме Филип на шишање и сега ми е како мало маже user posted image
Дајте нешто благо, ќе пукнаааам!

И НАЈВАЖНО - давајте линкови или пишувајте рецепти за некоја убава и лесна торта да правам после. Само без кокос ако може. Благодарам однапред!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: РР тераса
13.4.2012 16:38:20   
Палешка РР
Од благо само локум може user posted image

Еве и јас се мачам...правам слатки и соленки, а не смеам да пробам...на четири дневен пост сум user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: РР тераса
13.4.2012 16:41:28   
Olivia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Од благо само локум може user posted image

Еве и јас се мачам...правам слатки и соленки, а не смеам да пробам...на четири дневен пост сум user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: РР тераса
13.4.2012 16:41:44   
kikicka
ејјј Ана Моли имам стр за тебе ама во пп ке ти пратам па Кувајколку сакаш.
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Хелоу пак од мене. Ние денес го носевме Филип на шишање и сега ми е како мало маже user posted image
Дајте нешто благо, ќе пукнаааам!

И НАЈВАЖНО - давајте линкови или пишувајте рецепти за некоја убава и лесна торта да правам после. Само без кокос ако може. Благодарам однапред!




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: РР тераса
13.4.2012 16:43:41   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Од благо само локум може user posted image

Еве и јас се мачам...правам слатки и соленки, а не смеам да пробам...на четири дневен пост сум user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


U2? user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: РР тераса
13.4.2012 16:49:09   
AnnaMolly RR
Фала, женски! Ќе одберам нешто и ќе се фрлам за работа!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: РР тераса
13.4.2012 17:24:01   
Love27
pratete mi i na mene da napravam nesto :)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: РР тераса
13.4.2012 17:31:36   
AnnaMolly RR
Јас сега оваа ја меркам на кикичка РР!
Јогобела торта



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: РР тераса
13.4.2012 17:37:21   
kikicka
Сега сега во Недела што ке правам ке видете само Икана знае ,ке пратам рецепт на РР секако.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: РР тераса
13.4.2012 17:45:33   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

RR ajde na terasa pagaat sekakvi muabeti pa da prasam sto mislite da ja nosam kerka mi na crkva denes no ne mi e krstena popot rekol nemoze :( a jas sakam .............

Mozes da ja nosis zosto da ne , samo nemozes da ja pricestis, jas go imam noseno M vo crkva nekolku pati pred krstenje.Prvpat slusam deka nemoze , moze netreba da bacuva ikona i da pali sveka a i bebe e verojatno toeto taka da toa nemoze da go pravi.Kako vleguvaat od druga vera vo crkva

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: РР тераса
13.4.2012 19:05:18   
Ikana
Рецептот на Кикичка е ЛУДИЛО. Нема да ви се верува какво е цакано!!!! Иначе мене ме учеше како да направам еден добар добар специјалитет и во понеделник ќе изненадам!!! user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: РР тераса
13.4.2012 19:17:43   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Рецептот на Кикичка е ЛУДИЛО. Нема да ви се верува какво е цакано!!!! Иначе мене ме учеше како да направам еден добар добар специјалитет и во понеделник ќе изненадам!!! user posted image

Кој рецепт, овој Јогобела? Ајде давајте идеја да напраам некое мрсно тортиште, 3 дена постам вртоглавици ме фатија у пм...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: РР тераса
13.4.2012 19:32:11   
Pepelaska *
Јас ја правев оваа Јогобела лани за роденден само мислам и ставав овошни јогурти , убава е.А вие девојки тука на тераса се собравте за јадење само да се зборело ццццuser posted image
Јас постам една недела веќе утре правам а денес без масло и веќе почна да ми се вррти сега ама ќе издржам уште утре

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: РР тераса
13.4.2012 19:32:50   
kikicka
Немаа немаааааааааа тралааа ... тоа во Недела или понеделник на рр зависи кога ке го објават а аааааа ова благово прва ке те тагирам на фб за инат тука со баклавитешо ми правиш .
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Рецептот на Кикичка е ЛУДИЛО. Нема да ви се верува какво е цакано!!!! Иначе мене ме учеше како да направам еден добар добар специјалитет и во понеделник ќе изненадам!!! user posted image

Кој рецепт, овој Јогобела? Ајде давајте идеја да напраам некое мрсно тортиште, 3 дена постам вртоглавици ме фатија у пм...



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: РР тераса
13.4.2012 19:34:46   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Не крстени не влегуваат во црква ...остај ти што сакаш,башка гужва е кајке ја туткаш таму седи мирна јесте да е празник ама мала е има време ке оди догодина.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

RR ajde na terasa pagaat sekakvi muabeti pa da prasam sto mislite da ja nosam kerka mi na crkva denes no ne mi e krstena popot rekol nemoze :( a jas sakam .............




Jas go odnesov..si prasav pop i mi ere nema gajle majka..slobodno i protni go ahahahhaha i taka bebe si bese denes u crkva

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: РР тераса
13.4.2012 19:38:33   
Џесика
А ако имам добиено не смеам да се протнам? Знам за икона дека не се бакнува, за ова не знам.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: РР тераса
13.4.2012 20:06:12   
Ikana
По некоја логика, за бебе не би требало да важат некои строги правила бидејќи тие сеуште немаат гревови во наводници, туку се чисти душички...така да за бебе не се важиииии!!!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 13.4.2012 20:10:03 >

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: РР тераса
13.4.2012 20:21:50   
Olivia
По логика и бебе некрстено влегува во црква да се крсти, така да слободно бебулињата носете ги во црква, а што се однесува за бањањето и тоа е во ред, нема правила денес, само едно важи строг пост и ден на тага е , погребувањето на Синот Божји бил на овој ден, па треба да се избегне насладување и веселби!!!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?