|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР тераса
13.4.2012 1:24:52   
Bogdancanka
dodeka site spiete ne e loso da se fatam za crevoto pa utre nautro terasata da ni bide tip topuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: РР тераса
13.4.2012 2:05:49   
Olivia
Ауу Богданчанке, тебе ова време ли ти текна за црево да се фаќаш, биди мирна, ќе го оставиш мт без спиењеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: РР тераса
13.4.2012 7:47:03   
Felly RR
Oooooo, денес многу работи за честење имало. Нова тема, нови модератори... Супер!
Еве јас да почестам бајадерчиња.
user posted image
Барам рецепти што да правам за Велигден. Уште ништо не сум спремила. Вчера само јајцата ги вапцавме со свеки.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: РР тераса
13.4.2012 8:36:17   
Felly RR
Леле жени, сите како сте успаниuser posted image Или уште ви е ладно за на терасаuser posted image Ај и едно кафе да почестам.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: РР тераса
13.4.2012 8:53:07   
Luci
Девојки добро утро и од мене. Ај честито нова тема и уште еднаш честитки до новите модераторки.....со песната Amazinguser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: РР тераса
13.4.2012 8:54:20   
Calypso
Аирлија нова тераса, овај темаuser posted image па да ја полниме само со убави работи!user posted image

Јас ќе си земам од кафето, не спиев ноќеска, ама не од малиот, тој си спиеше, јас толкава во очите, и затоа сега сум малкуцка гроги... се надевам ќе украдам малку време да дремнам преку ден, и онака ништо не се работи денеска... ех да имаше некој останато во Скопјево, па да си шетнев... сите за Охрид ми избегаа...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: РР тераса
13.4.2012 9:44:06   
annabela
Aj dobro utro i do mene......ama tmurno ni e vremevo oblacinjata dojdoa daj da stavime tenda na terasava so vremeuser posted image user posted image . Inace denes nisto ne se raboti citam sega bash najtezok praznik bilo....epa ke setkame togash......ili kraj ezero ili da vidime koj ni doshol od Skopje na gosti

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: РР тераса
13.4.2012 10:03:49   
kikicka
user posted image

Добро утро како сте ? Времево не еза на тераса ама ке се облечеме убаво и ке уживаме.Ние даречеме дека сме наспани времево уштее крш вчера барем сонцеимаше.Кафе некој?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: РР тераса
13.4.2012 10:09:54   
Annet
кафее? се прашва ли тоа ,на ваква убава тераса без кафе како жена без цицки хииххихихихихиих
ајде да се наметнеме некое џемперче оти дувка ветре,вее бујни коси хахааха

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: РР тераса
13.4.2012 10:12:13   
Annet
аи ја сега гледам ајде честито унапредување на РР ихихихих,сеа ќе палиш и гасиш хиихихихихихихи
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

user posted image

Добро утро како сте ? Времево не еза на тераса ама ке се облечеме убаво и ке уживаме.Ние даречеме дека сме наспани времево уштее крш вчера барем сонцеимаше.Кафе некој?


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: РР тераса
13.4.2012 10:42:59   
Ikana
user posted image
Ладно е и по некое ќебенце дајте за на тераса!!!
Гуд морнинг ту ол!!!!
Што има? Се наспавте? ЈА ич!!! user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 13.4.2012 10:44:46 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: РР тераса
13.4.2012 11:02:01   
arh_diz
Dobro utro imajte ubav den
Na terasava nekako ladno i dozd  dajte da ja spustime tendata user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: РР тераса
13.4.2012 11:08:30   
Ikana
Леле ја се изрдував ко мало дете, ќе прават нови плоштадчиња во Карпош, кај млечен и Влае!!! Јеее!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: РР тераса
13.4.2012 11:39:37   
Melanija RR
Добар ден и од мене user posted image
Сакав да ве почастам за новото РР но денес е ептен посно па ќе оставам за друг ден.
Терасава со фотељчињата е топ

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: РР тераса
13.4.2012 12:05:29   
Andriance
Devojcici..kako ste...ja nenaspana ic..kafe piev, gosti uste posabajle mi dojdoa...sega bebe nana i of course kje mu ja zduvneme nekade...sakame do crkva...
abe denes ne se cistelo....eee ja dva dena ne bev doma, pa i pocnav da cistam i masina pustiv i sega ostaviv se taka...crn petok bre se zaboraviv c c c c ...

aj uzivajte na terasava ja kje setam..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: РР тераса
13.4.2012 12:18:34   
blond
Кикичке, ај гордо да го носиш презимето РР user posted image user posted image user posted image и пази што правиш со него user posted image немој да го извалкаш user posted image

Туку денес апсолутно ништо не се прави? И не се бањаuser posted image

Ќе пробам да постам денес, сеуште се немам омрсено.

А за терасава утре ќе почастам јас, еве да знаете јас утре ќе ја средам, плус и цвеќенца ќе донесам да не освежат user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: РР тераса
13.4.2012 12:45:03   
mila mama
Добар ден и од мене! Ај тука да честитам модераторство на сите модераторки, ја не постам, така да си мезнав од погоре. Туку времево е жива болест ладно-топло, не знае човек што да облече се испонастинав и си имам температураuser posted image Ако може некој чајче да стави барем да се стоплиме малце!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: РР тераса
13.4.2012 12:47:10   
Ikana
Лелееее Андријанче и јас требаше да пуштам машина...за бебе не се рачуна ко грев, знаеш? Така да уживкај си!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Devojcici..kako ste...ja nenaspana ic..kafe piev, gosti uste posabajle mi dojdoa...sega bebe nana i of course kje mu ja zduvneme nekade...sakame do crkva...
abe denes ne se cistelo....eee ja dva dena ne bev doma, pa i pocnav da cistam i masina pustiv i sega ostaviv se taka...crn petok bre se zaboraviv c c c c ...

aj uzivajte na terasava ja kje setam..


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: РР тераса
13.4.2012 13:22:26   
Olivia
Добар ден девојчиња , денес Петок Влики голем ден, ден на тага во Христијанството, ви посакувам мирен, тивок и спокоен ден, во знак на тага на нашиот Спасител, за денешниов ден Црквата репорачува строг пост.
user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: РР тераса
13.4.2012 13:47:35   
Pepelaska *
user posted image

еве еден чадор од мене за дождовuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: РР тераса
13.4.2012 13:49:04   
kikicka
Абе не се секирај јас така лани и дека нели петок си бевна св.петка си се помилив да ми прости дека не намерно и така да не ме мачи душата после.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Devojcici..kako ste...ja nenaspana ic..kafe piev, gosti uste posabajle mi dojdoa...sega bebe nana i of course kje mu ja zduvneme nekade...sakame do crkva...
abe denes ne se cistelo....eee ja dva dena ne bev doma, pa i pocnav da cistam i masina pustiv i sega ostaviv se taka...crn petok bre se zaboraviv c c c c ...

aj uzivajte na terasava ja kje setam..



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: РР тераса
13.4.2012 13:59:18   
kikicka
Јас заборавив да си кажам дека обично на Велики Петок славам(частам онака ) име мое така ми остана од девојче и така си затерав па ајде повелете софра посна.
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 13.4.2012 14:05:10 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: РР тераса
13.4.2012 14:07:05   
Ikana
Нека ти е вечно името Кикичке!!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: РР тераса
13.4.2012 14:49:32   
Ikana
Леле луѓе од памет се извадив, ми дојдоа на врата дечки едни ми бараа шише вода и ги избркав....аман више ми се шетаат у маало секакви багабонти, снимаат терен за да крадат!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: РР тераса
13.4.2012 14:57:36   
Kockicka
RR ajde na terasa pagaat sekakvi muabeti pa da prasam sto mislite da ja nosam kerka mi na crkva denes no ne mi e krstena popot rekol nemoze :( a jas sakam .............

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?