|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 8:30:36   
Snowhite RR
Ех па ти, дури и без масло, ко за причестување. Јас мислев од минатиот петок да почнам да постам, ама еве дури од денеска ќе почнам, се надевам дека нема да згрешам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 8:31:39   
maki1
AnnaMolly RR,ko sto sum stanala u 5:30 ne da sum gladna mi se prevrtuvaat crevcava,fala epten me pogodi ,aj jas kafe stavam.
user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 8:34:06   
maki1
user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 8:34:18   
AnnaMolly RR
Ииии колку убави кафиња!!! До тука ми мириса. Ајде го грабам јас првото од горе и одам на тераса на цигарче!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 8:46:13   
Pepelaska *
Добрп утро девојки,и јас земам кафе. Јас си постам од саботата ама со масло ,здравје само утре без масло и не ми е ич тешко дури полесно се осеќам некако.Сега лапнав еден портокал а после незнам, чекам да ми се јави Натушка да се видиме, се надевам Мартин ќе стане дотогап, пошто цела ноќ не спие.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:14:35   
Ikana
Доброутро! Анамоли сендвичов ти е безобразен, со селско лепче, аххх леле колку е добар би можела поема да му напишамuser posted image
Сигруно е со некое кашкавалче соленко мфпф пфмфмфuser posted image
Него ја вчера си останав подзината, не ми се веруваше, ама ај на љубов препишав тоа. Имено, свеки нели ми се јави да идеме за Велигден, ама ми рече претходно дека настинала. И јас нели се мислев и на крај му реков на мм кажи и дека не одиме оваа недела, туку другата, док ги помине сите вирусот ехееее....И мм и се јавува вчера, и вика не доаѓаме си била болна, и она му вика НЕ, кој ти кажа, срцето нешто ме стегаше. А со мене збори пола саат на телефон како ја болат синуси од што и тече нос. И не ми се веруваше како се дрзна да излаже. Ама си викам сака да ја види М, и сигурно и поминало па зато така рекла. Ама пак не одиме, нека им помине скроз.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 12.4.2012 9:15:29 >

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:25:01   
Luci
Добро утро и од мене. Јас си станав сабајлечки во 4 да офарбам 3 јајца и дур легнам ме фати 05,30...сега сум успана user posted image ама се надам кафево од Маки ќе ме расони а за сендвичот од Анамоли no thanks пошто на кардиолошка сум налиuser posted image Икана ептен сте и го накршиле ќеифот на свеки што нема да одите со М. за првиот Велигден кај нив

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:33:00   
Beatris
Добро утро, еве ме и мене - домачица Мица на рапорт. Кафиња гледам има колку сакаш, а богами ми треба, станав сабајле да фарбам јајца, А ме фати на радар во 5 само што станав, па се разбуди, па неа ја заспивав пола саат, па ајде јајцата... ме фати 6 и кусур додека легнав, заспивање никако, и си станав стандард во 7, затоа сега сум подзамижана у очиве user posted image user posted image user posted image

Ај ќе се прогура денов некако!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:38:12   
Ikana
Е па криво ми е ама болни се Луци, што да правам. Ако нејзе ја фатило и свекор ми ќе го фати и внуците и тако даље...Не идеме никаде, дома ќе си седиме. Јас би ја однела, ама и мм рече не, јас реков ајде не е битно, нема да и јадаваме да ја држи и милува, ама он пресече и рече не. И сега најглупо е јас испаѓам крива, а ептен ми е криво што се разболе, не дај боже нема ни кој да ми ја причува овие денови, моите во Маврово ќе си одат, а мм е на работа во петок и сабота. Ќе пукнам. Татко ми исто настина и со цел памет кога се враќаше од Маврово дојде демек да ја види, а мајка ми ми кажа дека е болен, и јас не го ни пуштив да влезе во куќа, од прозор ја виде М и си отиде. Така да нека се лутат колку сакаат ама има ред некој.

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Добро утро и од мене. Јас си станав сабајлечки во 4 да офарбам 3 јајца и дур легнам ме фати 05,30...сега сум успана user posted image ама се надам кафево од Маки ќе ме расони а за сендвичот од Анамоли no thanks пошто на кардиолошка сум налиuser posted image Икана ептен сте и го накршиле ќеифот на свеки што нема да одите со М. за првиот Велигден кај нив



< Поракaта ја уредил Ikana -- 12.4.2012 9:42:26 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:38:58   
Џесика
Само јас недомаќинка сум се успала??? ццц сТрамота! Јас ќе пијам кафе, па или после или во сабота ќе фарбам јајца, сакав да одам до Џамбо да си земам шљокици (најјак збор) за декорација на јајценцава што ги имамuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:40:59   
temjana
Добро утро девојчиња. Ние дома со мм како вистински "верници" си ги офарбавме јајцата односно мм фарбаше мене многу ме болеше кичмата,уште вчера. Мм и се јави на свекрва ми да ја праша нешто околу фарбањето и леллее жена кога испаничи никако во среда фарбање и моравме да ја излажеме дека сега само ги вариме а утре сабајлето ќе станеме и ќе ги фарбаме, ќе гориме во пеколот знамuser posted image Муабетот ми беше дека јас имам спремни јајца додуша не се многу убави ама да не извољевам многу сепак се трудеше многуuser posted image Денес после работа патуваме па затоа и моравме вака да не почитуваме правила за фарбање јајцаuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:46:02   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Само јас недомаќинка сум се успала??? ццц сТрамота! Јас ќе пијам кафе, па или после или во сабота ќе фарбам јајца, сакав да одам до Џамбо да си земам шљокици (најјак збор) за декорација на јајценцава што ги имамuser posted image


Не сум била во Џамбо одамна, ми се одмили тогаш со чашката со олово, ај чим има шљокици кај иде сите да имаат јас да немам! Јок! Не бива! И јас ќе одам да си купам

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:48:26   
Melanija RR
И јас сум успана не дека имав намера да вапцувам пред зори ама денес си поспав повеќе па сега што попрво.
Здравје вечер на танане.Имајте убав за некого последен работен ден неделава user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:55:00   
Џесика
Ај да не испаднам толку незаинтересирана, ставив сега сите јајца да се варат на тивко, да завршам таа работа додека детето не ми е дома, па шљокици после ќе барам, само они читави да останат... Еј значи, последни две-три страни у знак јајца се user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:55:01   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Само јас недомаќинка сум се успала??? ццц сТрамота! Јас ќе пијам кафе, па или после или во сабота ќе фарбам јајца, сакав да одам до Џамбо да си земам шљокици (најјак збор) за декорација на јајценцава што ги имамuser posted image

Ne si edinstvena , i jas sum kako tebe hihiuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 9:59:40   
Mihaela 2010
Jas se razbudiv vo 6.30 i prodolziv do 7...dodusa nemam seuste jajca ni farba,taka da vo sabota poleka poleka ke si isfarbam,i onaka nemam mnogu jajca za farbanje,kolku za adet

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 10:10:32   
Maca25
Темава до крај мислам Јајчарска ќе биде user posted image
Јас се канам од прееска да измијам садови па да ставам да се варат јајца, ама некоја мрза ме фатила!! А и се омрсив, кафе со млеко !!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 10:13:52   
Џесика
Ајде, ајде дигај се, викаат до пладне да се готови јајцата... инаку, тешко мене ако пукнат, мм ќе ме убие од шо се скапи да купиме втора тура јајцаuser posted image ненормална работа бе, дупло ги поскапеле... ај не ми се збори на ваков ден...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 10:15:01   
kikicka
Добро утроо и јас најдомакинка денес како арх -диз и џесика дури сега ставив јајцата да се варат и внатре парицка така беше нели за да не се скршат а? после ке барам бели јајца и шљокици и јас и ке ви бапнам слика тука user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 10:18:50   
Beatris
Тука ќе ни ги опишеш само ЈАЈЦАТА. А слика од ЈАЈЦАТА во ЈАЈЧАРСКАТА тема user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 10:20:01   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Добро утроо и јас најдомакинка денес како арх -диз и џесика дури сега ставив јајцата да се варат и внатре парицка така беше нели за да не се скршат а? после ке барам бели јајца и шљокици и јас и ке ви бапнам слика тука user posted image

Ај да ставам и паричка... 5денарка, 2 денарка или 10 денарка? Нека биде најголемата user posted image аууу уствари, ти куни ставаш user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 10:24:19   
kikicka
Епа затоа ми пукнаа дека куна итоа најголемата ја ставив не се лажете не ставајте паричка т.е куниuser posted image Можно лие да ми пукнаадекакуната е од др материјал а денарот од друг?жими едно јајце останало живо не пукнато
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Добро утроо и јас најдомакинка денес како арх -диз и џесика дури сега ставив јајцата да се варат и внатре парицка така беше нели за да не се скршат а? после ке барам бели јајца и шљокици и јас и ке ви бапнам слика тука user posted image

Ај да ставам и паричка... 5денарка, 2 денарка или 10 денарка? Нека биде најголемата user posted image аууу уствари, ти куни ставаш user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 10:25:35   
kikicka
еда де таму де,тука само нешто посничко ке ви ставам!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Тука ќе ни ги опишеш само ЈАЈЦАТА. А слика од ЈАЈЦАТА во ЈАЈЧАРСКАТА тема user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 10:59:47   
Annet
ја се утепав од чистење,сега седнува,утре не се работело,па во сабота опет..........кафенце се напив дури 2пати.сега јадам што ќе најдам............досадно ми е,с мислам дали да шетаме малку со и,ама некако ветре дува,незнам,а мојава е настината пак.......полудев дома..ама ќе има шетање на Велигден
ааа хахаха за јајца на др тема пишав ихихихихх

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 11:09:56   
temjana
Какви парички ставате? Јас прв пат слушам за тој адетuser posted image ајјј јанасана ме задумавте сега, а еве толку внимав се да направам по правила и прописиuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?