|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:52:03   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

 пошто јајца за Велигден неукрасени не се воопшто јајца....

Толку си ме изнасмеала, ми дојде да те штипнам за обравче од убо шо ми дојде user posted image не е до јајцата толку user posted image


user posted image user posted image user posted image  И јас се сложувам дека не се, него ја имам едно (што не е) јајце у ташна и тоа живо, го земав да го варам на работа за ручек, да не беше Икана со јајца јајца јајца којзнае дали ќе преживееше, ај налет јајцето, него ќе ми ја средеше ташната user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:52:50   
Џесика
Да, пошто и ја ги имам нешто слични, мм вика ко полноглавец сум била од нив user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:53:43   
Mihaela 2010
Во Неуромедика, па ние само што се вративме од таму  Гарант сме се сретнале, да не седевте вие кај Фонтаната?

_____________________________



Daaaaaa samo ripkite ne interesiraa,a vie da ne bevte so maleckoto plavko so vitkana kosicka???

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:01:13   
Ikana
Е шо бе Беатрисче па на онаа темана за Велигден сите се фалат која какви јајца има, и чии јајца се најубави и најсјајни, а за фарбање јајца нишо немаuser posted image



ЈАЈЦА! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:02:23   
Ikana
Моите обравчиња се викаат касни порасни user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Да, пошто и ја ги имам нешто слични, мм вика ко полноглавец сум била од нив user posted image


(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:09:31   
Calypso
Добар ден од мене женски, супер сте ми расположени од сабајле, баш убаво сте ме изнасмеале... јас се зафатив со чистење, морам да средам малку за празниците... ама со малиов тешко оди, многу сака да ми „помага“user posted image

Поздрав од мене, да стане, па ќе одиме да шетнеме малку ако ни дозволи времетоuser posted image

П.С. Нетов е зезнат или до РР страницава е?

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:28:05   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Во Неуромедика, па ние само што се вративме од таму  Гарант сме се сретнале, да не седевте вие кај Фонтаната?

_____________________________



Daaaaaa samo ripkite ne interesiraa,a vie da ne bevte so maleckoto plavko so vitkana kosicka???


Е тоа е малечкото розево што го шетаа тетките од рецепција user posted image  Ту ете ќе се сретнеме нема да се познаеме, а тука по цел ден бла бла.... user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:29:26   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Е шо бе Беатрисче па на онаа темана за Велигден сите се фалат која какви јајца има, и чии јајца се најубави и најсјајни, а за фарбање јајца нишо немаuser posted image



ЈАЈЦА! user posted image user posted image user posted image


Абе како нема вчера ги гледав тие клиповите за фарбање... ЈАЈЦАААААААА!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:33:03   
Maca25
А има некаде да се купат фарбани ЈАЈЦА?!?!
Мислам збор на денот денес е Јајца!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:40:38   
Beatris
Има, мајка ми ми кажа ми купила кутија со 6 офарбани user posted image  за 85 ден. во Рамстор (со седефасти бои). Јас ја пратив бои да ми купи она комплет купила со се јајце user posted image user posted image user posted image  Сега за сега имам 6 на изволте, другите ќе си ги фарбам сама

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:48:46   
Viktori
Мене јајцата у фрижидер ми чекаат. Ваљда ќе се офарбаат сами. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:51:07   
Beatris
Мене ми се уште во продавница, белким ќе си го најдат патот до тенџерето со боја user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 11:52:45   
mamicki
Јајца, јајца, јајца, јајца...
Икана, јајцата се бојат мн. лесно, само смирено со нив, сепак се тоа јајца и кршливи се како јајца. Инаку, појди, купи бои. Одбери го тој тип боја на која има најдетално упатство што и како со ... ЈАЈЦАТА user posted image и нема промашување.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 12:01:55   
Ikana
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 12:06:09   
kikicka
Добар ден ЈАЈЦА!user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 14:50:46   
Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Мене ми се уште во продавница, белким ќе си го најдат патот до тенџерето со боја user posted image user posted image user posted image



хехехеехе и моите се уште во продавницаuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 14:53:08   
arh_diz
Moite stignaa od prodavnica vo frizider se se nadevam deka ke se isfarbaat tamuuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 15:02:24   
Beatris
Твоите што? Да не мислеше случајно на ЈАЈЦА??? Ако е така кажи/пиши јасно и гласно!!! user posted image user posted image user posted image  Моите ЈАЈЦААА user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 15:03:44   
Pepelaska *
Е кај нас свеки ќе ги фарба јас ќе лепам сликичиња, пошто не ми се оствари желбата сама во нова куќа да си вапцувам здравје до година.А инаку чув најубаво се фарбале со кармин јајцатаuser posted image
Да се нашалиме малку

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 15:15:59   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

најубаво се фарбале со кармин јајцатаuser posted image


user posted image user posted image user posted image

A и јајцата ќе уживаат во фарбањето user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 15:25:34   
Ikana
Како вешто избегаваше да го каже зборот на денот....ахххх Беатрисче ќе се промукнеше да не беше ти!!! user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Твоите што? Да не мислеше случајно на ЈАЈЦА??? Ако е така кажи/пиши јасно и гласно!!! user posted image user posted image user posted image  Моите ЈАЈЦААА user posted image


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 15:29:21   
AnnaMolly RR
Моите јајца си стојат спремни за фарбање. Само утре тешко да станам како добра домаќинка да ги офарбам своите јајца, тоа на свеки ќе и го оставам. Цел живот фарбала јајца, поискусна е од мене во полето на јајцата. user posted image
Јајца не јадам, имам алергија од јајца. Значи само со очи ќе им се радувам на јајцата, во уста никако user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 15:43:26   
mamicka77
dobar den zenski kako ste ste se razmuabetile za farbanje jajca  moite se doma domasni sveki zbira od kokoskite sobrala tri gajbi ama ajs edna ke i nacnam za torta i dve samo ke vapcame  inaku jas ke si vapcam so  kristalnite so spricovite i so maska majca na rebra od kapsulite  a sveki so kromid i luk ke si gi sarala saraj si gi jas taka ne sakam.Inaku da se pofalam ansata kuamsinka ke se vika BOJANA taka si sakaa kumasincite se javi vcera i taka odlucile bidejki e na Blagovec pa BOJANA nesto slicno,edvaj cekam da si ja vidam  srce na kuma a malata kumicka veke ja opremav i kupiv crveno so belo fustance i bolero i kondurcinja beli i baretka crveno so belo si ima srce na mama 

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 16:34:43   
Џесика
http://mojagarderoba.mk/items/obleka/1709/sukne

Цел ден се смеам за „сукнево“, па и описот доле крш!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 16:39:14   
Beatris
сукне и пол user posted image user posted image user posted image  Кај го ископа ова жити се. А и ефтинко ми се глеа, сеа да подослабам уште малку па ќе си го купам. Ако го продадат ќе си шијам по терк на ова "сукне"

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?