|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 17:02:28   
Џесика
Па и штиклина кога ќе натниш бреее, на фб го видов, се онеспособив од смеење, каков деминутив. И свекрва ми го применува, еднаш уште дур бев тазе невеста ја прашувам кај има леќа? Ми вика, горе во едно бело кофе. КО-шо??? КОФЕ??? Отпосле сфатив дека е дијалект user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 17:04:18   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
Дали сте нормални хахахахах

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 17:06:28   
Beatris
Ахахахаххаха кофе бе user posted image user posted image user posted image  И сеа ја да си умрам што таков деминутив според дијалктите не е спомнат во Граматиката на македонскиот јазик од Блаже Конески... ех Блаже Блаже, кај ти беше паметот, во некое кофе или баш на таа глава за деминутивот се заглеал по некое моме во кратко сукне и штиклина user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 17:19:29   
mamicki
Заборавивте- денес се прави муабет за јајценца, јајцуленца, јајчиња, а сукнето е баш сукне user posted image , не е дури ни сукњичка.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 17:25:27   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ахахахаххаха кофе бе user posted image user posted image user posted image  И сеа ја да си умрам што таков деминутив според дијалктите не е спомнат во Граматиката на македонскиот јазик од Блаже Конески... ех Блаже Блаже, кај ти беше паметот, во некое кофе или баш на таа глава за деминутивот се заглеал по некое моме во кратко сукне и штиклина user posted image user posted image user posted image  

Да не заборавиш, сукнето е гриаво...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 17:32:35   
Maca25
Ама сум се изнасмеала со описите под производите user posted image user posted image user posted image

еве едно - Чантата е бела има и долга рачка од мене е шијанаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 20:02:27   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Има, мајка ми ми кажа ми купила кутија со 6 офарбани user posted image  за 85 ден. во Рамстор (со седефасти бои). Јас ја пратив бои да ми купи она комплет купила со се јајце user posted image user posted image user posted image  Сега за сега имам 6 на изволте, другите ќе си ги фарбам сама


Се пресмеав со денешниве јајца user posted image
Цитатов е за да кажам дека и во Тинекс има ,,готови јајца,, за исти пари,не е лошо да си земам и да си имам резерва па ако останат ќе станат салата user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 20:24:04   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ахахахаххаха кофе бе user posted image user posted image user posted image  И сеа ја да си умрам што таков деминутив според дијалктите не е спомнат во Граматиката на македонскиот јазик од Блаже Конески... ех Блаже Блаже, кај ти беше паметот, во некое кофе или баш на таа глава за деминутивот се заглеал по некое моме во кратко сукне и штиклина user posted image user posted image user posted image  

Да не заборавиш, сукнето е гриаво...user posted image


сукнево на стегач ми личи бре user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 20:37:45   
Pepelaska *
Џесика свекрва ти од Битола да не е, а јас кога отидов на факс Бт и ми вика таа газдарицата а убај местрии имаш, ај погодете шо е?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 20:40:52   
Melanija RR
user posted image нешто срамно ќе да е user posted image кажувај user posted image гради???

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 20:43:47   
Maca25
Јас појма немам што се тоа местрии...ама го изгуглав и го најдов - влечки!!! така?!?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 21:06:52   
Pepelaska *
Да да папучи за по дома , хахаха, тогаш си ги купив па така беше муабетот а имаше и мн други ама сум заборавила,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 21:35:57   
Maca25
леле..ќерка ми за прв пат фати барбика во рака....и одма ја пушти, не и била интересна - одела на прсти цело време. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 23:27:06   
Snowhite RR
Виц на денот: Денеска мм требаше да ми купи ЈАЈЦА, арно ама кога си дојде од работа едни луѓе го зафатија за моторот, сакаа да го купуваат и замина со нив на мајстор и видов не видов реков јас ќе одам. Си го зедов со мене другарот, кој ми беше на гости дојден и тргнавме и одиме во една продавница и јас прашувам, „Има јајца?“ а продавачот ми вика „Нема, не држиме“, во прв момент и јас не сфатив, излегувам озбилна и му викам на другар ми, „Нема, не држеле ЈАЈЦА“, и кога почнавме да се смеемеuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 23:49:40   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Да да папучи за по дома , хахаха, тогаш си ги купив па така беше муабетот а имаше и мн други ама сум заборавила,

Местрии се по нашки калци, плетени чорапчиња, калчунки, кој како ги вика... си ги обожавам местрииве, си имам во 12 бои и комбинации user posted image П.С. постовиве треба да идат у темана за дијалект, а?user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 23:57:28   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
Лелееееее за 5 минути почнувам да постам. Да сепоклонам и да завршам со едно убаво ЈАЈЦЕ за добра ноќ, а другите ЈАЈЦА во недела! Ве сакам!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Виц на денот: Денеска мм требаше да ми купи ЈАЈЦА, арно ама кога си дојде од работа едни луѓе го зафатија за моторот, сакаа да го купуваат и замина со нив на мајстор и видов не видов реков јас ќе одам. Си го зедов со мене другарот, кој ми беше на гости дојден и тргнавме и одиме во една продавница и јас прашувам, „Има јајца?“ а продавачот ми вика „Нема, не држиме“, во прв момент и јас не сфатив, излегувам озбилна и му викам на другар ми, „Нема, не држеле ЈАЈЦА“, и кога почнавме да се смеемеuser posted image user posted image


(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 0:05:15   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

леле..ќерка ми за прв пат фати барбика во рака....и одма ја пушти, не и била интересна - одела на прсти цело време. user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Браво за Н! Шампионка е user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 0:06:40   
Џесика
user posted image
Женски, частам мекици, роднина на мм од Битола има синче, па пошто посно фаќа веќе, еве со мармалад...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 0:07:09   
mamicki
Местрии и се „јаде“ некако, ама соба за печкаuser posted image (исто, бит. диј.)
„Запали ја собата, ми студи!“ user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 0:09:16   
Viktori
Бре, забораив да ја отворам бомбониерата со бајадери у 5 до 12.... И сеа? Кој ќе ја гледа до недела?
И сабајле пред работа пишете потсетник да не пијам нес.. Ќе се омрсам успана. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 0:10:47   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

user posted image
Женски, частам мекици, роднина на мм од Битола има синче, па пошто посно фаќа веќе, еве со мармалад...user posted image

Честитки за малото, со мајка и татко да расне, нека е здраво и живо.

(Аман, по неколку неделно наканување денес конечно испржив мекици и уште ме боли стомакот од нив, и сега цела вечер и на РР со мекици ме бомбардирате user posted image )

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 0:15:53   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Бре, забораив да ја отворам бомбониерата со бајадери у 5 до 12.... И сеа? Кој ќе ја гледа до недела?
И сабајле пред работа пишете потсетник да не пијам нес.. Ќе се омрсам успана. user posted image user posted image user posted image

Исто, исто, еј секогаш се зезнувам со несот, ај кој попрв станува нека титка за потсетник user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 0:18:24   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Местрии и се „јаде“ некако, ама соба за печкаuser posted image (исто, бит. диј.)
„Запали ја собата, ми студи!“ user posted image

Е ја пошто имам битолчанка свекрва слушам голем милион вакви зборови... Да апдејтувам, уште не ми е јасна кога на син ми ќе му речеше „печаче на баба“ или шепаче user posted image па некогаш и нагалено „шепе“user posted image ауууу ќе си го разбудам детето user posted image
А иначе собата е назив за собата, ама собата во која има печка user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 12.4.2012 0:19:03 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 0:48:57   
kikicka
Ајде бре јајчарки легнувајте касно е веќе а јас загрижена штоке појадувамутре дека без масло уфф на тешка мака,аинаку за несот јас веќе цела недела го пијам само со вода и мед и некако ми се услади.Времето кајнас уште сега се помоча user posted image
Ај лакуноч на сите и јас ве сакам!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 8:14:20   
AnnaMolly RR
Добро утро! Гледам сите сте се фатиле да постите викендов, па си прогуглав и ви најдов посен појадок и тоа без зејтин!
Ајде, навали народе!

user posted image

И едно природно сокче од цедено овошје.
user posted image




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?