|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:08:09   
maki1
is be mnogu 8000 den.,pa sto namaluvanje ke bese.A imas li dr.opcija?

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:12:34   
Beatris
Eee добро ќе беше да имав, проблемот што ми соопштија како од ведро небо, немам барано ништо, задоволна бев до сега. Да имав нешто друго знам што да направам, ама вака сум ни ваму ни таму....

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:14:42   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

user posted image
A tuka ste mi se sobrale devojcinja!!!Sekoja dnevna pokraj dobri lugje,jadenje i pienje treba da ima i SAKSIJA bre,takov e redot,ete toa od meneuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Е, си ме изнасмеала со саксијава! Ама така е, ниедна дневна соба не е целосна без саксија! Ајде јас ќе ја полеам денес со вода.
user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:21:24   
maki1
Eve jas da ve posluzam so rucek,ko prava domakinka rano stanav pa imami pred vreme rucekuser posted image user posted image user posted image ,povelete koj za sto e,a za Djesika zabraneto e da gleda.user posted image


user posted image
user posted image
user posted image


_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:24:17   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Eee добро ќе беше да имав, проблемот што ми соопштија како од ведро небо, немам барано ништо, задоволна бев до сега. Да имав нешто друго знам што да направам, ама вака сум ни ваму ни таму....


Беатрис, исто и кај мене на работа. Платата ни ја намалија за 7.500, нема работа. Ние сме 3 преведувачи и треба две да отпуштат за да има работа само за една, ама никако да се решат кој ќе остане. Чекаат на нас некоја доброволно да напушти. Деновиве сум катастрофа, по цели денови барам работа, ама пусто ништо нема. Ќе морам да останам за пола плата додека не се најде нешто ново, подобро си викам толку отколку ич.
Е, па, ај нека ни е со среќа и на двете user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:26:30   
arh_diz
Malku ja namalile platata 8000 denari , nekoj tolku zarabotuva katastrofa.Spored zakon jas mislam deka nesmejat da ja namalat platata bez da izvestat
Beatris jas se iznervirav , pretpostavuvam kako ti e tebe koga ke te stavat pred fakt


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:39:08   
Beatris
Ќути не прашувај, се уште не можам да се соземам, а кога сите ми викаа направи нешто за да го продолжиш породилното, јас не фина многу, нема смисла ќе се вратам.

Ана Моли те разбирам ептен, во иста каша сме, мене до душа не ми скинаа пола плата, ама сепак тие 8500 ден ми се многу значајни, толку кредит плаќам, сега не знам како да ги распределам, не се нормални у пuser posted image  Дај да си отовриме ние една нова фирма и да се фатиме за работа user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:44:40   
Calypso
Vaka ko sto ve citam me fakja strav, uste ne sum ni pocnala asalno da rabotam, cat pat podrabotuvam. Ako e vakva situacijata tuka, znaci podobro ke bide da se bega od zemjavauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 10:49:53   
Beatris
Не знам што да кажам, кога мене ми се случи ова (а работам во светска компанија со преку 150.000 вработени) не знам што останува за останатитеuser posted image user posted image user posted image  

Не можев ни да замислам вакво нешто, а плус кај нас работата не е намалена, останува да се утепаш од работа за помалку пари, т.е. јас да ја частам фирмата 8500ден пошто мене не ми значат ништо, а на неа (каде што приходите се бројат во милиони) овој износ и прави МНОООГУ голема разлика!!!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 11:08:41   
Maca25
Дали се нормални?!?!?!?! па 8,000 се премногу!!!!user posted image user posted image user posted image Уф, Беатрис не сакам да сум во твоја кожа сега!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 11:15:07   
kikicka
арх-диз идими дојдими ти наваму јас натаму user posted image Тања супер сме само ке ми дадат цефалексин за грлото воспалено е уште инакции нема Т нема пуста ме инагушка оваа недела од страв,инаку воопшто не се галеше сегапретерува дури,како и да е не сме веќе за мислење здрави сме сега си резервирав карта и за некој ден палам авионот и бегааааааааааммммммм user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 11:23:05   
Џесика
Ај здраво и од мене, јас ќе си трујам деновиве со здравата исхрана, вчера си легнав со циметче и медче, сабајлево си станав со јаболков оцет и мед, браво за саксијата, Тања како и секогаш оригинална...user posted image
Арх_диз, точно е дека не ми треба 10 кг да ослабнам, ама најмалку 5-6 да се таман ми е, затоа ќе си скубнам малку од коковчево, пошто не држам цела диета, туку пола user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 11:41:35   
mamicka77
eve me i mene i jas konecno vlegov vo dnevnauser posted image ,sabajle M ja nosev na vakcina posledna od tie kompliciranite sto se kombiniranite po tri  sega vo sreda na 7 imame uste edna samo vo noze taaa ne e komplicirana i raat ke bideme do 1god so prethodnite 2 nemavme problem se bese vo red ne kaci T  sega ke videme od poslednata sto vikaat starite krajot go karsi deloto.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 11:44:36   
arh_diz
Kikicka se iznamaci L , se i se sobra naednas .Ne e loso koga ke ozdravi da i dades nesto za imunitet ,prasaj si pedijatar najdobro sto


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 12:04:39   
mamicka77
na nas ni kazaa imalo vo apteka kinder imuno bilo za imunitet eden kolega na mm daval na user posted image i imalo rezultati ama ajs vcera od mnogu nervoza ne ni se setiv da prasam za  M  da i davam

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 12:05:45   
kikicka
еее остај веќе и заби и вироза и пролив и се. А за дополнително секако консултација ама прво да исфрлиме се оваа што се труе сега да одмори малку па после пак на јачање.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 12:18:26   
elenak
Добар ден и од мене на сите во дневната собаuser posted image   И ние денес бевме за вакцина, гревче беше Ј кога ја боцнаа, и не еднаш туку два пати во ноџето. Уште е бледа и само си плаче така жално. Уште нема Т се надевам нема и да ми качи. Си купив ДАЛЕРОН сируп и не знам дали да и дадам превентивноuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 12:44:38   
kikicka
Јас давам одма кога си идиме дома,сирупите не се само за Т туку и за болка процитај во упатството пишува.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:02:04   
mamicka77
jas vednas koga si dojdeme i stavam maramce so rakija na bockanoto mestoi cepce i stava i ne mi e kacila na nitu edna

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:03:55   
Beatris
Зошто да се дава сируп ако нема температура? Јас би дала само доколку има над 38, така ми препорачал и педијатарот. До сега за овие 10 месеци фала богу не сме имале потреба и никогаш не пиела сируп за ништоuser posted image , температура од вакцини до кај 37.5 сме ја симињале со облоги, мислам дека нема потреба да се труе детето беспотребно, освен ако температурата е висока.

На боцнатото место, облога со ациди борици цел ден и нема проблем user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 28.2.2012 13:05:04 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:10:58   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Зошто да се дава сируп ако нема температура? Јас би дала само доколку има над 38, така ми препорачал и педијатарот. До сега за овие 10 месеци фала богу не сме имале потреба и никогаш не пиела сируп за ништоuser posted image , температура од вакцини до кај 37.5 сме ја симињале со облоги, мислам дека нема потреба да се труе детето беспотребно, освен ако температурата е висока.

На боцнатото место, облога со ациди борици цел ден и нема проблем user posted image


Apsolutno tocno user posted image user posted image user posted image

Stvarno ne gledam zasto da se lupaat lekovi na prazno.Se sto se dava e opteretuvanje na bubrezi.Pedijatarot sto me lecel koga jas sum bila dete i vikal na majka mi i edno Andolce neli u toa vreme da dades bez potreba e opteretuvanje na organizmot a ne nesto drugo.Ova pred dvaeset i kusur godini , vo denesno vreme mislam deka e sramota za mladi i educirani roditeli i lekari da davaat lekovi na onaka. 

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:14:04   
bocence
mamicki eden sovet od vas malata od sabajle koga stana super bese piese mlekce si poigra i zaspa ama malku spiese posto ja razbudi postarot zvonese na zvoncetouser posted image stana jadese frutolino jas i napraviv malku poveke od voobicaeno aj vikam da zgolemime dozata i veke koga i ja dadov poslednata lazicka se namrsti i povrati skoro seuser posted image .posle 5 min.pocna da kenka,se vcrvi vo obravcinjata i stana topla ne mozev da i izmeram T posto se butase vo mene.Edvaj i staviv cepce i eve ja zaspa.Sto mislite sto e? inaku mm ovie 3 dena preleza od grip mislite li deka i nea ja prifatil? ima 8,5 mes.

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:15:46   
Maca25
И јас не би дала превентивно парацетамол. и покрај тоа што знам дека ќерка ми крева Т на секоја вакцина, сме чекале да почне Т да се качува па ако достигне 38,5 тогаш сируп сме и давале. Во меѓувреме само туширање и течности многу. Толку.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:17:42   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

jas vednas koga si dojdeme i stavam maramce so rakija na bockanoto mestoi cepce i stava i ne mi e kacila na nitu edna


А што ако не качела воопшто и без чепчето? Од каде ќе знаеш како детето реагира во такви ситуации? И колку би кренала температрура? Не можам да разберам...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 13:19:39   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Не знам што да кажам, кога мене ми се случи ова (а работам во светска компанија со преку 150.000 вработени) не знам што останува за останатитеuser posted image user posted image user posted image  

Не можев ни да замислам вакво нешто, а плус кај нас работата не е намалена, останува да се утепаш од работа за помалку пари, т.е. јас да ја частам фирмата 8500ден пошто мене не ми значат ништо, а на неа (каде што приходите се бројат во милиони) овој износ и прави МНОООГУ голема разлика!!!


Јас коа ти викав со мене на одмор да одиш, ти - не, на работа user posted image

Туку, барај си бе работа друга. 8 000 не се малку. Не дека одма ќе најдеш, ама пушти абер дека бараш. Мене ми скратија 40 % плата, ама ми се скрати и работното време.
Ако не на шанк у БТ ќе идеме заедно. user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 28.2.2012 13:21:12 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?