|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што да се понесе во болница?
29.12.2013 17:43:39   
Felly RR
Постовите кои не се однесуваат на темата, се избришани. За општи муабети околу бременоста, имаме соодветни теми за секое тромесечие. КЛИК за Трето тромесечие.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Што да се понесе во болница?
1.1.2014 15:57:13   
saki.sk
Eve mamicki od mene najtaze informacii se porodiv na 27 vo drzavna. Za vas vi treba peskir mal i golem( za lice i za tusiranj) uloski so mrezicka, papuci, pribor za licna higiena, corapi ( za onie sto se zimurlivi) a drugo nisto ne dozvoluvaat nikako dolen ves ma da jas si nosev dolna maica a gaki nikako ne dozvoluvaat, spavaci nivni davaat koga i da im pobaras. A za bebusot vi treba samo pampers, vlazni i pavloviceva. Oni tamu davaat alista i za bebinjata. Vi posakuvam na site lesen poragaj. Pozz

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Што да се понесе во болница?
1.1.2014 16:39:19   
Мамичка85
Pozz Saki fala na informacijata se nadevam si uzivas so bebusot se najubavo vo Novata godina user posted image

(Одговор на членот saki.sk)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Што да се понесе во болница?
1.1.2014 23:33:30   
Stefanija Stefi
Мајки, а што е со зиморливите како мене? Дали после пораѓајот ти е нешто сменето со температурата на телото, ви студеше ли повеќе или тоа што сте станале мајки ве грееше? Јас ете последниве денови на тоа мислам...дали да си земам од дома екстра ќебе???
До душа планирам да се пораѓам во Плодност Бт, би требало да имаат ќебе да ми дадат ако ми треба, ама ќе ми треба ли??????
Имал ли некој од вас такво искуство???

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Што да се понесе во болница?
1.1.2014 23:56:37   
mommy_angels RR
Стефанија ќебе сигурно не треба да носиш,ако има потреба ќе ти дадат во болница.Мое мислење е дека во болниците секогаш е и потопло од што треба.Инаку мене ми беше многу ладно при царскиот рез ,едвај ме стоплија да престанам да се тресам,а таму во сала нели се само оние зелените платна.Мислам дека 5-6 ми ставија од тие ,се тресев како грозница да ме имаше фатеноuser posted image

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Што да се понесе во болница?
3.1.2014 0:40:39   
Stefanija Stefi
Леле... од тоа ми е страв...оф леле, што ќе се правииииии.... Знам дека ќе му замрзнам таму на боксот....
Туку здравје, да стигнам еднаш до таму...

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Што да се понесе во болница?
7.1.2014 20:25:22   
tnade
пред три години се породив во чаир, на 25.02...беше пекол жешко, само по спавачи бевме ама се стопивме...инаку треба влечки, прибор за лична хигиена, влошки за родилки за бебето памперс, влажни и крема...дали има некоја мамичка сега поскоро породена таму да ни каже дали има некој измени?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Што да се понесе во болница?
16.1.2014 12:58:45   
Мамичка85
Jas si nosev vlecki ama imaat nivni,peskiri dva golemi i dva za lice pribor za licna higiena,vloski,pampers i pavloviceva za bebeto jas se si upotrebiv deka za tie 3 dena non stop se tusirav i mi bese super user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Што да се понесе во болница?
16.4.2014 10:44:05   
blue dreams
Здраво мамички !
Сакав да ве прашам дали знаете што треба да понесеш со себе доколку се порагаш во приватна клиника ?

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Што да се понесе во болница?
16.4.2014 14:26:38   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue dreams

Здраво мамички !
Сакав да ве прашам дали знаете што треба да понесеш со себе доколку се порагаш во приватна клиника ?

Ama bash nishto netreba da se nosi,barem vo taa bolnica kade shto jas se poragjav,ima se,ama bash se,edinstveno mi faleshe pomadata za lice...

(Одговор на членот blue dreams)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Што да се понесе во болница?
16.4.2014 15:20:09   
Melanija RR
blue dreamsдобре дојде на Рингераја user posted image

Претстави ни се во темата Да се запознаеме=ТУКА и напиши го терминот во темата Термин за породување=ТУКА

Tanjat7880 убаво напиша, во приватни болници не ти треба ништо само нешто за тебе лично што ти треба

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Што да се понесе во болница?
13.6.2014 22:36:38   
sonc90
zenski aj malce pomos...sakam da ja spremam torbicata denovive pa mi treba mislenje od tie sto skoro se porodile vo Drzavna (tamu ke se poragjam)...eve sto mislam da nosam pa koregirajte me ako treba:
Papuci,Gakji (za sekoj slucaj),Spavakja,Telefon i polnac,Uloski 3 pakuvanja VIR80,Vlazni mar.,Pasta i Cetka za zabi,Cesel,Sampon,Peskir(1 za lice i 1 za telo), Krema za lice i telo,Sapun, Casa za voda,Lazica,Cefki,Sok,Nekakvi gricki ili mozda kroasan? ,mojata verna Rexona... i za bebeto-pampers za novorodence(pakuvanjeto so 40-tina peleni vnatre),vlazni maramici i pavlovikeva i 2 tetra(vo slucaj da mi zatrebaat za brisenje ili neso slicno)...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Што да се понесе во болница?
13.6.2014 22:42:00   
sonc90
a da,i uste ova sakav da prasam!dozvolena e poseta ili?posho neam ideno u Drzavna uste od koga bev dete koga se porodi majka mi pa ne znam kako e sega a site do sega razlicno mi kazaa...mislam ako neso mi zatreba od doma,ke ima koj da mi dade ili sipki?fala i izvinete sto sum dosadna ama pocnuva da me fakja nekoja paranoja sega pred kraj...

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Што да се понесе во болница?
13.6.2014 23:18:04   
Melanija RR
sonc90 нема посета ниту на ГАК ниту во Чаир,но може да ти пратат ќе ти качат горе.
Храна не е дозволено,само пиајлок и кекси.
Гаки само за кога ќе излегуваш од болница,спаваќа таму ти даваат ,шампон не верувам дека ќе сакаш да миеш коса но ете тоа е индивидуално како и креми за тело и лице.
Паста,сапун,влажни,пешкир е ок,чаши за пиење да секако и цевки.Лажица не ти треба за ништо.Значи сокови и слично ќе ти праќаат не треба а мислам и неможе ти да си носиш.
Кога ќе одиш во болница тогаш за себе земи си малку сок пола литро и еден лимон.Ова го имаа спомнато на вежбите во ГАК.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Што да се понесе во болница?
15.6.2014 16:49:41   
sonc90
fala mnogu Melanija,ne samo za postov tuku i opsto bidejki sekogas mi izleguvas vo presret ovie 9 meseci user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Што да се понесе во болница?
15.6.2014 18:23:31   
Melanija RR
sonc90 user posted image здравје боже тука ќе сме и за совет за user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Што да се понесе во болница?
7.7.2014 10:36:57   
malata shmizla
Zdravo i od mene

Iako se obidov da gi procitam site poraki do sega, sepak sakam uste ednas da prasam za iskustvo za poragaj vo Cair, dokolku nekoj skoro se poragal tamu i sekako sto da ponesam so sebe. Isto taka jas sum na dva uma za oblekata za vadenje od bolnica, bidejki terminot mi e nekade na pocetok na avgust, pa se mislam dali toa da bide nekoja polesna obleka za bebeto ili klasichno shpihozni po dolgi rakavi (mozebi zvuchi smeshno, ama nemam iskustvo prvo dete mi e user posted image )

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Што да се понесе во болница?
7.7.2014 10:43:56   
Malecka23
nemam iskustvo licno so poragaj vo cair no moja bliska bese i e prezadovolna.osven vloski za tebe pribor za licna higiena i za bebeto pampers i pavloviceva dr msilam deka ne i trebase.Sto se odnesuva za oblekata za bebeto od bolnica bidejki moeto e vo avgust bi ti preporacala nesto polesno tekno..

(Одговор на членот malata shmizla)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Што да се понесе во болница?
7.7.2014 23:21:19   
malata shmizla
To blagodaram mnogu za informacijata user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Што да се понесе во болница?
12.7.2014 19:56:51   
sonc90
i vo cair i vo drzavna ne ti treba niso i za tebe i za bebeto osven pribor za licna higiena,peskiri,pampers,vlazni maramici i papuci...a da i uloski

(Одговор на членот malata shmizla)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Што да се понесе во болница?
28.10.2014 23:00:43   
cokolino
Ako ima nekoja mamickaaa od strumica da mi kaze se so treba da se ponese vo Bolnica

(Одговор на членот mamicka)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Што да се понесе во болница?
5.6.2015 12:35:28   
gina
jas po malku pocnav da e pakuvam mojata torbica i sega sano stavuiv vaspavaka, gaki, corapi, peskir golem .peskir pomal.penjuar, vlazni maramici,cetka i pasta za zabi,cesel,polnac, treba da dokupam vlecki i drugi raboti z za bebeceto uste nemam pocnato nisto

planiram da se poragam vo GAK posto sum od drug grad si vikam da ponesam poveke raboti oti nemozat sekoj den da idat da mi nosat sto mi treba drugo dali treba casa lajca pribor za jedenje

i sakav da ve prasam moite mi vikat da si zemam obleka ze bebeto za tretata vecer tamu da go oblekle taka trebalo dali nekoj pravel taka

(Одговор на членот cokolino)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Што да се понесе во болница?
5.6.2015 12:49:50   
lukajana RR
Прибор за јадење не ти треба,спаваќа даваат од таму со твоја не смееш,гаки исто не е дозволено можеш само за излегување од болница да земеш.
Многу битно влошки од тие за родилки и земи си повеќе пакетчиња тоа најмногу ке ти треба.
Е сега за бебето влажни марамчиња,крема и пелени обично се носи и облека за изнесување ама најдобро да ти ја донесат кога ке ве зимаат.Ова за третата вечер сигурно е некој адет така што иако ги облекуваат во нивни облеки ако сакаш земи си и облечи го тогаш во твоја облека.
За јадење јас не сум носела ама ми носеа сокови и чаша можеш да си земеш исто

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Што да се понесе во болница?
5.6.2015 14:40:50   
Melanija RR
gina добар одговор ти пиша lukajana RRuser posted image
За тебе само улошки,пешкир, и влажни.Четка,паста,полнач, 2-3 тетра пелени, за папучи може и ќе ти дозволат твои.И облека за кога ќе излегуваш.Ништо повеќе
И облека за изнесување на бебето,а за обичајот не сум чула. Ако мислиш за облека шпикозни ,и во болница они облекуваат така во шпикозни.Фишек е ретко ,сега бебињата ги облекуваат.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Што да се понесе во болница?
5.6.2015 23:07:49   
gina
fala devojki da mislev na spikozni da e obleceno,ili benkice corapcinja,kapce

a pampers za bebeto se nosi golema pakovka planirav da kupam od pampers golema pakovka ama ce nemozam cela da e nosam neznam kolku parcinja se ama ce razgledam

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?