|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што да се понесе во болница?
21.5.2013 20:24:20   
cudo
Ja sam u dilemi da li da nosim moju spavacicu ili ne... I moze li neko da mi kaze gde ostaju stvari kad ja krenem u porodjajnu salu i u koju sobu idem posle ? :) Svi mi sterilisemo sve sto cemo nositi toga dana i ne bi volela da mi se vuce po raznim sobama. Inace planiram da se porodim u Gak. I jos jedno pitanje, mada je van teme, da li da nosim mider za posle?

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Што да се понесе во болница?
20.6.2013 13:22:17   
*devojce*
Prasanje ili dopolnivanje od poiskusnite.Ja spremiv torbicata za bolnica za user posted image pampers,pavloviceva,vlazni maramici,3tetra peleni,1 svedska ili 8ca,2bodi,kapce rakavicki spihozni, za mene uloski sterilizirani,peskiri mal i golem, polnac,telefon,slusalki,pribor za l.higiena.DALI PROPUSTIV NESTO?

(Одговор на членот cudo)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Што да се понесе во болница?
20.6.2013 13:27:44   
miana
Kade ke se poroduvas,devojce?
Ako e na GAK,zemi si i peskir za tebe. Onie tetra i svedska pelena za vo bolnica ne ti trebaat ,a ponesi si alistenca za bebeto za da ne ti go oblekuvaat vo partali tamu. Mozes i tvoja spavaka da si nosis. Pozdrav i so lesno user posted image

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Што да се понесе во болница?
21.6.2013 17:48:18   
rina13
Девојче што треба да понесеш зависи од болницата во која ќе се породиш. Вака според она што го имаш наброено сосема добро си се подготвила. И да не ти требаат поголем дел од работите барем ќе се чувствуваш смирено дека си подготвена. Ти посакувам со лесно да се породиш.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Што да се понесе во болница?
9.8.2013 17:12:39   
Mami82
Edno prasanje do poiskusnite mamicki. Sto da spremam vo torba za vo porodilno za vo Remedika? Site razlicno kazuvaat...Znam deka ima razlika od bolnica do bolnica. ima li nekoj da mi pise od licno iskustvo kako e vo Remedika? Pozdrav user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Што да се понесе во болница?
4.10.2013 15:39:55   
Мамичка85
Jas da prasam iako imam uste dva meseca do poroduvanje planiram vo GAK da se porodam dali toj spisok za stvarite mi go davaat tamu sto treba da ponesam ? Fala odnapred pozz user posted image

(Одговор на членот Mami82)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Што да се понесе во болница?
18.10.2013 13:36:29   
Мамичка85
Jas moze sum dosadna user posted image ama sakam da znam dali vo GAK odnapred davaat spisok sto treba da se kupi ili dali moze da go refresirate spisokot za toa sto treba da se odnese vo bolnica za da moze poleka da se pripremam pozz i fala Vi odnapred user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Што да се понесе во болница?
18.10.2013 21:50:57   
sandriana RR
Мамичка85, се надевам дека поскоро некоја мамичка ќе пише најново искуство од ГАК, но каде и да се пораѓаш, за егде ти треба прибор за лична хигиена, неколку пешкири, папучи, вата-влошки неколку пакувања - тоа за тебе.
За бебето само памперс и палвовичева.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Што да се понесе во болница?
19.10.2013 10:19:31   
Мамичка85
Fala Sandriana pozz i imaj ubav den user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Што да се понесе во болница?
19.10.2013 10:33:18   
Martins mom
Ете и јас си ја припремив торбицата: 2 крпи (голема и мала), влошки (од оние, знаетеuser posted image ), влечки, пижами, чорапи, маица и гаки, сапун, четка и паста за заби. За бебето: памперс, влажни марамчиња и павловичева.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Што да се понесе во болница?
19.10.2013 13:23:44   
slonce1103
Мамички а какви влошки купувате?Има некои посебни или можи од оние што ги користиме постојано.Треба да купам деновиве ама се мислам какви да бидатuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Што да се понесе во болница?
19.10.2013 13:54:49   
Bethany
Слонче1103, има посебни, памук со мрежичка преко, имаш во аптеките и во поголемите маркети сигурно, Вир80 или Бони,еве и слика да знаеш какви да бараш user posted image

user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 19.10.2013 14:01:59 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Што да се понесе во болница?
19.10.2013 18:27:43   
Мамичка85
A sakav da prasam dali moze da si nosam moja spavaca ili mora od nivniteuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Што да се понесе во болница?
19.10.2013 20:08:53   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

A sakav da prasam dali moze da si nosam moja spavaca ili mora od nivniteuser posted imageЗависи,кај нас во нашиот град во болница си носиш спавача,и за пораѓај,и после дури си таму.Носи си за секој случај,спакувај си две во торбицаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Што да се понесе во болница?
19.10.2013 20:56:18   
snowbool
Jas imam uste mesec i pol, ama edna prijatelka me podgotvi za GAK deka sega bilo super kako vo apartman i sekoja soba so kupatilo bila, a za spavaki davale 3-4 ti menuvale, drugoto se pogore sto navele idnite mamicki se potvrduva....so sreka i so lesno na site idni mamickiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Што да се понесе во болница?
20.10.2013 2:03:47   
Melanija RR
slonce1103 убаво ти пиша Bethany RR за ВИР 80 најефтини ти се во Зегин 56денари

За чаир треба само личен прибор (четка ,паста,чешел) , влажни, тоалет, улошки Вир или други,пешкир.
Не треба папучи иако јас си носев, а спаваќа и на ГАК и во Чаир исклучиво со нивни.
За бебето пелени и павловичева.За нив си имаат шпикозни.

На ГАК и во Чаир во секоја соба има купатило така што не се секирајте.На Гак на тој кат прошетав пред 3 месеци аво Чаир се породив пред 2 месеци што значи најтазе инфо user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2013 16:26:07   
Мамичка85
Mozebi sum dosadna ama me interesira dali bilo koja od dvete bolnici GAK ili CAIR davaat spisok sto treba na list za poroduvanje ili se ova napisano e od Vas mamicki od iskustvo mislam bar koga ides na CTG dali davaat vakvo nesto user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2013 17:10:03   
deluxe
Најдобро кога одиш наЦТГ да си прашаш некоја од сестрите

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Што да се понесе во болница?
9.11.2013 13:12:32   
Мамичка85
Ok fala Deluxe pozz i imaj ubav den user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Што да се понесе во болница?
17.12.2013 23:06:03   
nutelce
si se javiv denes fino i kulturno na oddelenie vo JZU Gradska Bolnica, mi se pogodi nekoja fina sestra i ubavo mi objasni...

dve spavaci, vlecki, pribor za licna higiena, vloshki so mrezicka i nekoi prestilki(ednokratni sto se stavale na krevet), dve krpi- pomala i pogolema...dokumentacijata kompletna :)
za bebceto peleni, vlazni i pavloviceva.-

< Поракaта ја уредил nutelce -- 17.12.2013 23:12:37 >


_____________________________

<a href="http://lilypie.com/"><img src="http://lbdf.lilypie.com/m3gGp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Pregnancy tickers" /></a>

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Што да се понесе во болница?
24.12.2013 21:02:52   
mimi 27
Женски јас не се замарав за земање нешто во болница, не знам како е во другите приватни болници ама јас се породив во Плодност и таму има се не носев ништо од дома. Поздрав и со лесно пораѓајот

(Одговор на членот nutelce)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Што да се понесе во болница?
25.12.2013 0:44:21   
Мамичка85
Fala Mimi ama jas za vo Cair cela torba spremiv vo drzavnite mislam bolje da imas nego da nemas baska da ne go masiram mm donesi ova ili ona vaka kako vikaat koj nosi ne prosi user posted image pozz i imaj ubav den utre user posted image

(Одговор на членот mimi 27)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Што да се понесе во болница?
28.12.2013 1:42:10   
mimi 27

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Fala Mimi ama jas za vo Cair cela torba spremiv vo drzavnite mislam bolje da imas nego da nemas baska da ne go masiram mm donesi ova ili ona vaka kako vikaat koj nosi ne prosi user posted image pozz i imaj ubav den utre user posted image
Паметен потег :) убава мисла, со лесно и уживај во гушкањата со бебулето.

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Што да се понесе во болница?
29.12.2013 12:35:45   
Mimi33
Рингерајкиии .....Јас сум 8-ми месец па веќе почнувам да се спремам за во болница......Кажете ми дали даваат нешто по болниците или се треба да се носи од дома.....Што имавте вие во вашата торбаuser posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Што да се понесе во болница?
29.12.2013 15:32:42   
AnnaMolly RR
Јас си носев голем и мал пешкир, сапун, четка и паста за заби. За бебето ништо освен пелени, влажни марамчиња и крема. Не ти треба ни долна облека ни ништо, таму гола ќе си седиш цело време, само со нивна спаваќа. Дома спреми си облека за кога ќе те зимаат од болница за тебе, а исто и за бебето. И тоа е тоа, јас друго ништо не носев, а не ми ни требаше.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?