|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2012 11:52:37   
Kori
Zavisi dali e drzavna ili privatna bolnica, jas znam za privatna, osven cetkica za zabi( i toa nemora) i polnac za mobilen nisto drugo ne ti treba, se ke ti dadat tamu. Treba samo da si spakuvas sto da mu oblecat na bebenko za izleguvanje, i za tebe za izleguvanje....

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2012 13:36:08   
Anja Opal
Фала ти мн. Пепелашка и за одговорот и за топлото добредојде. За бебчето веќе купив памперс, влажни марамици и павловиќева оригинал ( на д-р Павловиќ 120грама) . И ме интересира да не ги мешаат таму пелените или кремата - да ставаат од други, а не тоа што јас сум однела. И ме интересира колку пелени да носам (многу е цело пакетче) и дали после ги враќаат пелените и кремата. Ако не ги враќаат да си купам помало пакување. Фала ти мн. Голем позз

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2012 13:38:07   
Anja Opal
Фала ти и тебе Кори за одговорот. Инаку ќе се пораѓам во државна. Голем позз

(Одговор на членот Anja Opal)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2012 13:57:49   
dostickage
Anja Opal na Klinika barem jas koga se poroduvav pelenite,vlaznite i kremata stoeja kaj majkata vo soba.
Vo starata GAK bevme po 8 zeni vo soba i ne slusna na nitu edna deka i gi smenle pelenite.
Kaj mene konkretno mm gi donese otposle zasto doktorot taka mu rece.
Ama kaj mene imase drug protokol ..

(Одговор на членот Anja Opal)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2012 14:17:57   
Anja Opal
Ok, fala mn. A kolku peleni ke mi trebaat, da go nosam celo paketce?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2012 14:35:25   
Luci
Ања a која величина памперс зема? Јас се пораѓав во Чаир и таму ми ја вратија павловичевата и памперсот што останаа, за државна не знам како е, ама ваљда враќаат. Ама најдобро земи си помало паковање па ако треба дополнително ќе ти донесат

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Anja Opal)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2012 14:37:26   
temjana
Јас пред неполни 2 месеца се породив таму и ваква е состојбата: пелените и кремчето се кај тебе во соба( инаку сте по 2 жени во собата), и кога е кај нив бебето они со нивни пелени ти го пресоблекуваат, а кога ти го пресоблекуваат кај тебе во соба тогаш твоите ги даваш. Ние имавме мало пакетче памперс, искористив за неполни два дена колку што лежев таму некои 3 пеленки самоuser posted image

(Одговор на членот Anja Opal)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Што да се понесе во болница?
8.11.2012 14:39:40   
miana
Vo drzavna site raboti ti stojat do tebe i koga doaga sestra da gi presoblece,bara od vas da i dadete i vie si davate ..Vtoriov pat koga se poragav dozvoluvaa i gaki i prsluci i se..Raspasana komanda bese.... Nosi si peskir za tebe,pribot za l.higiena i ponesi si nekoi alistenca za tamu da ne ti go oblakaat deteto vo partali..Moevo bese obleceno bukvalno vo partali..Sampon ne nosev a ne ni baraa,ne gi banjaa decata..Se porodiv minanat zima ,seuste bea vo starite prostorii na GAK..Deteto mi fati infekcija po teloto od necistotii,pa i lupaa antibiotik pa ne sakaa da me pustat ,pa morav da potpisam za da si odam zosto tamu ako ostanev kojzae uste sto ke fatese...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Што да се понесе во болница?
2.12.2012 15:19:33   
zzaa
jas se porodiv vo drzavna ova godina eve sto mi trebase za mene spavaca uloski so mreza,sretstva za higena,papuci i alista od doma mi donesoa koga me pustija,za bebceto pampers,bodi,spikozni,bluzicka i pantaloni tie so nogavicki sto se.za nego ne treba sampon ne gi banjata tamu.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Што да се понесе во болница?
10.2.2013 14:33:11   
nanicka2
Dragi mamaicki,od denes vleguvam vo 32 nedela so bliznacinja i citam niz forumot sto se mi e potrebno informacii za poroduvanjeto,bidejki osven 2 kebenca drugo nisto ne sum kupila,utre odam vo akcija na kupuvanje.Ima mnogu korisni informacii blagodarenie na vas i vaseto iskustvo samo ne procitav nikade sto treba da se ponese vo bolnica za 2 bebinja,dali istoto vazi kako za edno ili ke mi treba nesto plus.
Blagodaram

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Што да се понесе во болница?
10.2.2013 14:47:59   
Maca25
наничка2 да си понесеш исто како за едно само X 2 user posted image
Е сега не ти требаат два пакети пелени и 2 пакетчиња влажни марамчиња, и со едно ќе поминете.
Со лесно!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nanicka2)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Што да се понесе во болница?
11.2.2013 12:24:21   
sim4es
dragi mamicki...za vo drzavna dali e potrebno da se nosi obleka za bebeto (dali treba za tamu ili gi oblekuvaat vo nivna obleka)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Што да се понесе во болница?
11.2.2013 13:16:53   
miana
Ги облекуваат во нивни издрпани,скинати,огромни алишта- фатени со шпенагли на сите страни..Јас ви препорачувам на сите да си понесете по едно боди и по еден пар пижамчиња ( од оние во два дела на преколоп што се ) испрани и испеглани и да си ги уљудите децата..Значи,нема да ви забранат да ви ги облечат со ваши алишта..само кажете дека си имате ваши и дека сакате во тие да ги облечат..И нормално да си имате спремени алишта за кога ке излегува бебушот да го облечат.. Најубави моменти се овие- уживајте ги ! user posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 11.2.2013 13:19:33 >

(Одговор на членот sim4es)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Што да се понесе во болница?
13.3.2013 14:53:55   
Lina*
Zolvami koga se poragase i rekoja da odnese edno pakovanje Pampers,nikako druga marka a tie sto ostanaa ne i gi vratija.Zatoa zemete nekoi pomali pakovanja oti se znaza 3 dena kolku mozi da se potrosat

< Поракaта ја уредил Lina* -- 13.3.2013 14:55:17 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Што да се понесе во болница?
25.3.2013 14:14:18   
temjanuska2
Mamicki kazete mi kade da kupam tetra peleni,poima nemamuser posted image i ke mi trebat li za vo bolnica ili samo pampersuser posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Што да се понесе во болница?
25.3.2013 14:27:12   
sandriana RR
За во болница секако не треба тетра,а ако одлучиш да ги користиш, подоцна, откако ќе се вратите од болница. А кај ги има, не би знаела да ти кажам- претпоставувам во Стружанка (пред 2-3 недели, кога бев во дуќан, еден човек таму купуваше - ама не сум сигурна дали тетра, или од другите -шкотски, шведски, како ли се викаа user posted image )

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Што да се понесе во болница?
25.3.2013 14:29:07   
anaana
jas tetra mislam deka kupiv od anzi, a za vo bolnica vo princip jas nosev se. i tetra i pampersi i pavloviceva i vlazni maramcinja se si nosev :))

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Што да се понесе во болница?
25.3.2013 23:51:35   
zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

Mamicki kazete mi kade da kupam tetra peleni,poima nemamuser posted image i ke mi trebat li za vo bolnica ili samo pampersuser posted image


za vo bolnica nema da ti treba tetra pelana,samo pampers,a za doma ako koristis sirok povoj ke ti treba dovolni ti se 2-3 peleni.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Што да се понесе во болница?
31.3.2013 20:09:49   
Nadia
Мој совет за сите што планираат да се пораѓаат во Гак, нека си понесат повеќе спаваќи, затоа што може да ви се бунат таму зашто сте ги испрљале.. Мене лично ми се испонашаа така и ми рекоа демек па немаме ние веќе зашто од дома да не си носите, и јас одма им кажав на моите ми донеоа, бар си носев нешто мое покомотно... друг пример, на цимерката со мене во соба исто така и се испрља и после кога и донесоа нова и рекоа демек сега е извадена од машина, демек сува.. а спаваќата беше доста влажна, и ти така треба да си седиш со влажна спаваќа user posted image

(Одговор на членот Kori)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Што да се понесе во болница?
18.5.2013 9:41:56   
temjanuska2
Mamicki pak jas user posted image kazete mi kade da najdam takvi pamucni vloski ili pak kako se vikaat mene osven na ONA onie starite drugi ne mi teknuvaat posto ni nekoristam drugi osven everyday i always.Mi se blizi vremeto moram da se potgotvam user posted image

(Одговор на членот Nadia)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Што да се понесе во болница?
18.5.2013 9:48:49   
Luci
temjanuska2 влошки со мрежичка имаш во сите маркети и аптеки, јас користев Вир на Тосама, одлични се, купи си 4-5 паковања па ако треба дополнително ќе ти докупат

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Што да се понесе во болница?
18.5.2013 9:51:29   
sandriana RR
На оние со мрежичка мислиш - чист памук со мрежеста обвивка? Ги има во и во маркети и во аптеки, а освен ONA, BONI имаат такви влошки...

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Што да се понесе во болница?
18.5.2013 10:17:05   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

Mamicki pak jas user posted image kazete mi kade da najdam takvi pamucni vloski ili pak kako se vikaat mene osven na ONA onie starite drugi ne mi teknuvaat posto ni nekoristam drugi osven everyday i always.Mi se blizi vremeto moram da se potgotvam user posted image

ВИР80 се најдобри дефинитивно зошто имаат и како мушама на крајот и нема шанси да протече... Ги има во речиси сите аптеки..

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Што да се понесе во болница?
18.5.2013 17:55:05   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

Mamicki pak jas user posted image kazete mi kade da najdam takvi pamucni vloski ili pak kako se vikaat mene osven na ONA onie starite drugi ne mi teknuvaat posto ni nekoristam drugi osven everyday i always.Mi se blizi vremeto moram da se potgotvam user posted image


Во аптека кажи му влошки за после породување и тие ќе ти дадат. Јас така направив, пошто и јас појма немав какви треба

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Што да се понесе во болница?
19.5.2013 10:17:31   
temjanuska2
Fala vi na site mamicki user posted image ,posto stvarno poima nemam kakvi se tie vloski,a i nekako kako mi se blizi vremeto mi se cini deka ke zaboravam nesto .Znaci za mene treba vloski i pribor za higiena i spavaca ,a za bebco papmpers,pavloviceva,bodi 4-5,spikozni 2-3,transporter i kebence user posted image mi ostanuvaat samo uste vloskite i pampersot da gi kupam i da gi spremam torbite user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?