|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 16:13:41   
penelopa
фала ти баш тоа ми треба значи секаде огреало сонце денес сите бебушки се изнашеталеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 16:31:34   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Хахаха нема бегање!! Пази, брат ми еднаш те видел само и те познал!user posted image user posted image user posted image Нема бегање!!!


Море, следниот пат има инкогнито да одам! Значи ете што ти е мало Скопјево, нема криење!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 17:10:30   
mamicka77
A JAS KOLKU SE NERVIRAM NIE DENES NE GO ISKORISTIVME SONCETO MILA KOGA JA IZBANJAV NE SAKASE ODMA DA ZASPIE MI PLAKASE STO NE MOZE DA SE ISKAKA IMA ZAPEK OD MLEKOTO I ZASPA DURI VO 14I30 I EVE JA USTE SPIE JA CEKAM DA STANE I DA IZLEZEME MALKU NA GOSTI AMA EPTEN KE SE RAZDUVA DODEKA DA STANE I DA JA SREDAM


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 17:45:17   
Ikana
Eve i jas da se prijavam, denes prv pat izlegovme na prosetka voopsto so M!!!user posted image user posted image user posted image
I toa vo novata kolicka dedo sto i ja donese, se bunese malce dodeka ja vrzeme vo transporterot, ama stom ja mrdnav kolickata napravi edna iznenadena faca i se stopi! Baska si gi vidovme drugarite moi, site i se izraduvaa na lepoticata!!!
I jas taka shpiunski se mushnav da idam na frizer denes auuuuuu, strategija bese toa hahahauser posted image Super den! user posted image user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 17:57:15   
Andriance
Llelelelle daj boze neka potrae toplovo..kolku i da nejkam...mi vlijae na raspolozenieto..a i A bese tolku miren...prvo si uzivase vo prosetkata, pa jadese ( so mama na klupa user posted image ) pa si zaspa da moze mama na raat da ispie kafe i ojdoa 3 saatii ama prekrasno bese...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 19:50:50   
Pepelaska *
Здраво женски, сите на шетање и ние денес се изнашетавме, сега еве се спремаме ќе одиме на веридба кај еден другар ќе се жени ќе се повеселиме малку user posted image , уф мене топлово не да ми влијае туку ептен ми влијае ич не сакам зима, ама ич, инаку јас утре идам Прилеп за карневалот , околу 10 тргаме па ќе ојме на плоштад веројатно , па оттука со сестра ми и зетот кај нив встан или по чаршија, па сигурно некои рингерајки прилепчанки ќе има само незнам како би се нашлеuser posted image , ај може ќе се познаеме

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 20:25:08   
Џесика
Еј, после милион години со мм бевме на кафе во град (ова ко од Сарај да идам) не знаевме каде да седнеме ко неумешани се мавтавме низ ул.Македонија па се бапнавме, шмркнавме едно кафе онака родителски, ко на нога, безвезе, многу бев нервозна и напета, се издрдоривме, сфативме дека музиката ни е прегласна и си дојдовме дома, и еве сега ме боли глава, очи, више аман, ми пропадна денот без врска непланирано, а што му се радував на сонцето, ич не го осетив,....

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 22:23:25   
Felly RR
И ние го искористивме денов за шетање. А утре прво дома гости ќе чекаме, па после ние ќе одиме по гости. Пепелашка, ако останувате до подоцна да се договориме, да пиеме едно кафе. Ќе ти пишам мој број, па ако имате време да се видиме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 22:55:55   
AnnaMolly RR
Јас сум утепана денес. Убаво што се прошетавме во зоолошка, ама рамото и грбот не си ги чувствувам! Како парализирана сум од моево мече што сакаше 80 % од времето во раце да шетаме. Не смеев да го пуштам, веднаш трчаше накај кафезите да влезел, па се нервираше кога ќе му кажев дека не може да се влегува кај животните... А, бе, хаос!

Туку, еве 100 страни се готови, дајте да смислиме нов наслов за нова тема user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 25.2.2012 22:56:23 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 9:21:57   
Annet
Sreken rodenden luci,ti po sakuvam se najubavo;-)
Neka ni e na pomos praznikov ,da sme si zdravi i zivi,da ne gresime;-))))Imajte ubav den site;-)))

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 11:36:40   
Tanjat7880
user posted image SREKEN RODENDEN LUCI!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 12:08:43   
Snowhite RR
Е зарем не можеше сонцето да потрае и денеска, зошто баш денеска дождuser posted image Ништо од маскирањето, а М толку се радуваше што ќе биде зајачеuser posted image
Фели ако се договорите нешто со Пепелашка па јавете се и кај мене

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 12:11:46   
Bogdancanka
денес времето е заникаде,дождот ни ги расипа плановитеuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 13:45:59   
arh_diz
Kaj nas seuste veee sneg , no ne e tolku ladno kako sto bese
M mnogu saka da seta po sneg

Luci sreken rodenden

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 13:47:26   
Pepelaska *
ништо женски , таман станавме и спремни гледаме надвор дожд, дува а сега и снег почна и останавме дома, а сестра ми рече и Прилеп заврнало , многу ми е жал , какви малери сме а нешто се договориме одма пречка, ајде здравје друг пат ќе се видиме

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 14:08:04   
AneLav RR
Ајде дечки за многу години нека е празников и да си простиме нешто ако сме си згрешиле по форумивеuser posted image
user posted image
Денес се јаде кадаиф па да се почестиме. Поздрав до сите.
П.С. И овде врне и за никаде е времево главава шашма ми е од сабајле.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 14:17:08   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Zeni moi, mene pak me ima pa me nema, denovive sum gs preku glava , sreduvam dokumenti rezimea i sl, poseriozno sum se organizirala da najdam asalna rabota makar i nadvor od drzavava, pa i toa bidna prvoto intervju mi e veke zakazano za edna americka kompanija via Skype ke bide na 1vi Mart,vozbudena sum epten citam, ucam spremam govor i sl, najsrekna sum sto e povrzana rabotava so mojata profesia i pasija Vino!!!
I samo edno golemo Bravo za Sasko!!!!


Оливиа , со среќа на интервјуто и јас сакам да работам со вино, кажи ми каде да се обратам user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 14:19:06   
kikicka
Здраво женски и од мене ние овие денови бевме во болнца ,коа се вратив од испити Л повратила 2 пати и ја средив и ставив чепче емесан к по препорака и стана имаше проливче и онака добра си беше и оп како и дадов електролити ми исповрати вода .и немаше каде да ја носам 9 ч навечер морам во болница и не задржаа имала Гастроентроколит ако знаетенешто пипете ми.И што да ви расправам дете уште толку се влоши од болницата и јас земав си се потпишав и дома ке се лечеме и нормално сега е по смирена.Отидовме без Т а дома сме со Т саакаа пак да не местат во соба со болно дете и што јас цел месец ке се лечам во болница сега здравје само да и е подобро па си одиме ми остана уште еден испит ама ништо од тој, и ум за др.пат дете оставање 2 дена по ред на баба нема шанси еве што се случи малку не пазење и готово.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 14:24:23   
kikicka
еххх иканаа веќе ми е преку *** од се незнам дај боже да и мине овие 2 дена и фаќам патот си одам од тука малери купица злато настрана безникој само јас мм и Л и ни малер ни ништо воа тука е ..... немам ком веќе. Абе се расправав со тие у болница и даваат апчиња против грчеви а за т ништо не и даваат ако каче тогаш,Терапија за Т никаква и што кој *** јас таму седам парталите и дома .
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Dobro be kikicka otidovte na lekar? Vi zemaa bris od feces, od grlo itn....Jaka ti dusa srcka, i plus na ispit ides vo Sk, maz ti nadvor od zemjava...alal ti vera. Jas ke nastinam, odma kvicam...mm ke se zadrzi na rab, odma kvicam....respect!!!user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 14:30:58   
arh_diz
Kikicka jas mislam deka si zgresila sto si ja zemala od bolnica .A ima temperatura vikas .Sto ke pravis ako nedaj boze se vlosi situacijata , a ne sakaat da te primat vo bolnica bidejki si si otisla pod svoja odgovornost.
Ne mi e jasno zosto sakas terapija za temperatura , a L nema temperatura .Normalno e deka koga ke kaci togas da i se dade terapija .Pedijatarot nas vika temperatura pod 38.5 ne e temperatura organizmot sam se bori.
Verojatno e nekoj virus i ti da si bila doma mozelo da i se sluci , negledaj tolku loso na babiteuser posted image



< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 26.2.2012 14:35:56 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 14:44:05   
kikicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Kikicka jas mislam deka si zgresila sto si ja zemala od bolnica .A ima temperatura vikas .Sto ke pravis ako nedaj boze se vlosi situacijata , a ne sakaat da te primat vo bolnica bidejki si si otisla pod svoja odgovornost.
Ne mi e jasno zosto sakas terapija za temperatura , a L nema temperatura .Normalno e deka koga ke kaci togas da i se dade terapija .Pedijatarot nas vika temperatura pod 38.5 ne e temperatura organizmot sam se bori.
Verojatno e nekoj virus i ti da si bila doma mozelo da i se sluci , negledaj tolku loso na babiteuser posted image




Може да се вратиме така е договорот ама тогаш до крај ке седеме не дај боже,е сега немаше Т али доби после 2 дена лежење башка не замешаа со болни и оп вечерта качи и ништо ,а ја клокаат апчиња против грчеви од Т а ваму пак не даваа за Т ништо едвај ако е висока мене тоа ме мисли зошто терапија нонстоп за грч кога немаше Т .user posted image Сега е добра 36.7 има ке ја следам вечер сме на боцкање паутре ке се конс дали може да и давам нешто пробиотикци и др зошто е рашмркана цело време рикаше таму нервозна дома како си дојдовме поча и да си се смеее и да оди и се.затоа сакав дома ,е сега некој акоима сл ситуација нека кажува лекот user posted image значи пролив немаме пиеме линекс ,примаме горамицин инекција и така

< Поракaта ја уредил kikicka -- 26.2.2012 15:00:43 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2471
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 15:53:39   
Martins mom
Samo nedela sum slobodna i denes bash vremeto e bljakuser posted image Ama najiskreno toa ne me spreci da si go zemam deteto i da izlezimeuser posted image Se setavme po kafici, se umori sirot od besneenje i sega spie ko topuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2472
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 15:54:58   
Martins mom
Olivia, so srekja na intervjutouser posted image user posted image

Kikicka, i posakuvam pobrzo ozdravuvanje na L.user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2473
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 16:43:23   
Annet
kikicke,ve baknuvam................. :* najbrzo da ozdrave L ;-) :****
Olivija so sreka i cekame da se pofalis;-))))

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2474
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 18:45:44   
Ikana
Lele ako mi veruvas jas toj gastroenteritot go fakjav 3 pati zimava, vo kombinacija so nastinka....lele uzas, bukvalno so grcevi, koliki, epten los! Mene probiotik mi pomogna najmnogu, vo kombinacija so spasmex i paracetamol i streptoksazol. Vidi prasaj dali smees nesto da i dades za da i se smiri. Backi i drzi se, samo hrabro! Nie cela nokj ne spievme, M vrishtese, i izlegla afta na ustata, pa ja mackav so nystatin, ne sakase da jade, placese...uzas!
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

еххх иканаа веќе ми е преку *** од се незнам дај боже да и мине овие 2 дена и фаќам патот си одам од тука малери купица злато настрана безникој само јас мм и Л и ни малер ни ништо воа тука е ..... немам ком веќе. Абе се расправав со тие у болница и даваат апчиња против грчеви а за т ништо не и даваат ако каче тогаш,Терапија за Т никаква и што кој *** јас таму седам парталите и дома .
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Dobro be kikicka otidovte na lekar? Vi zemaa bris od feces, od grlo itn....Jaka ti dusa srcka, i plus na ispit ides vo Sk, maz ti nadvor od zemjava...alal ti vera. Jas ke nastinam, odma kvicam...mm ke se zadrzi na rab, odma kvicam....respect!!!user posted image




(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2475
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?