|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
24.2.2012 17:02:39   
Olivia
Zeni moi, mene pak me ima pa me nema, denovive sum gs preku glava , sreduvam dokumenti rezimea i sl, poseriozno sum se organizirala da najdam asalna rabota makar i nadvor od drzavava, pa i toa bidna prvoto intervju mi e veke zakazano za edna americka kompanija via Skype ke bide na 1vi Mart,vozbudena sum epten citam, ucam spremam govor i sl, najsrekna sum sto e povrzana rabotava so mojata profesia i pasija Vino!!!
I samo edno golemo Bravo za Sasko!!!!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: Што ни беше муабетот?
24.2.2012 17:06:01   
Calypso
Mu se mozelo, ja iskoristil prilikata, javna licnost e, si saka calam deteto. Licno, mene mi se dopadna iako jas ne bi sakala taka javno zaprosuvanje.


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: Што ни беше муабетот?
24.2.2012 17:07:15   
Ikana
Da ve prasam majki, ednokratna paricna pomos od drzavata samo so licna karta davaat ili moze i so pasos fotokopija?

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: Што ни беше муабетот?
24.2.2012 17:09:27   
Calypso
Mislam deka moze i so pasos. Vazno e da ima dokument za identifikacija.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: Што ни беше муабетот?
24.2.2012 17:56:37   
blond
Женцки, како сте? Јас арна, еве завршив со работа.
Слика има, ама не знам дали да ја ставам овде user posted image user posted image некако ми е шубе user posted image слика од униформа да ставам. А да ја ставам јас на ФБ па таму да ме видите? user posted image

Многу поздрави и бакнежи!!!

AнаЛав, мислам дека прочитав дека прашуваше како да ставиш слика?[img]url на сликата[/img] секогаш ми успева вака. URL на слика -> десен клик и copy image URL

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: Што ни беше муабетот?
24.2.2012 20:55:51   
Ikana
E pa taa od socijalno mi vika mora so licna karta, a jas seuste ja nemam zemeno. I nejkje da mi zavede ako ne i odnesam licna karta. Ne mi dava so pasos...
Bog da cuva, ama ajde. Kaj ke se butam so toa narodot sega leee ke se utepam! Mi ide da si gi povlecam dokumentite, samo da ne idam sega po toa guzvite vo mvr.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: Што ни беше муабетот?
24.2.2012 23:07:10   
Natuska85
Женички како сте ми? Оливиа срцка user posted image за тебе, со среќа на интервјуто да поминеш најдобро што можеш па да частиш со убав вести. Јас денес порано дојдов од работа,па спиев поручек и сега сум во план да учам до малку покано/Туку има некој да стави нешто да дрмнам пред да седнувам над книгатаuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 0:19:10   
Olivia
Nate aj pred vreme da slavime i da se pocastime po edno martini od mene, jas do sega spustav filmovi i pukav pukanki , ke go gledam Desert flower , gledajki go trailer-ot filmov vetuva mnogu.
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/189579_10150118598466356_646801355_6987670_4650506_n.jpg

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 8:56:29   
arh_diz
Olivia so sreka na intervjuto
Nie so M ke izlezeme malku nadvor ima pred zgrada nekoja pretstava za deca

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 9:18:54   
Maca25
Оливиа со среќа!!! Да не израдуваш на 1-ви!!!

Арх_диз само јас и ти тука сме? Ај ќе правам по едно кафе!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 9:20:38   
Maca25
http://4.bp.blogspot.com/-laa4NOca9gs/TfHIM3Cc3yI/AAAAAAAAANk/adLGiraBPcs/s1600/coffee_cup+1.jpg

мало сутра од кај мене поставување на слика user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 25.2.2012 9:21:22 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 9:40:51   
AnnaMolly RR
Мацо ај спремете се со Нина и дојдете ми на кафе. Умрев од досада деновиве.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 9:43:11   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

http://4.bp.blogspot.com/-laa4NOca9gs/TfHIM3Cc3yI/AAAAAAAAANk/adLGiraBPcs/s1600/coffee_cup+1.jpg

мало сутра од кај мене поставување на слика user posted image

Еве го кафето од Мацаuser posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 9:50:40   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Мацо ај спремете се со Нина и дојдете ми на кафе. Умрев од досада деновиве.



Планиравме со колешки накај Парк да одиме околу 12. Ајде со нас!! Да се раздвижиш user posted image
Нина иначе уште спие...јас сум од 8 будна и кафе испив, мм и Н. уште си нанкаат. Се мислам дали да одам по доручек?!?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 10:06:34   
AnnaMolly RR
Не можам денес накај парк, количката ја расклопив ја перев и уште не е сува.
Ајде следниот викенд ќе направиме една РР прошетка низ парк ако е топличко.

Ние со Филип од 7:30 сме будни, се навикна рано да станува. Тркни ти по појадок, а јас ќе листам по темата Ручек да смислам нешто за јадење.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 10:51:03   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

http://4.bp.blogspot.com/-laa4NOca9gs/TfHIM3Cc3yI/AAAAAAAAANk/adLGiraBPcs/s1600/coffee_cup+1.jpg

мало сутра од кај мене поставување на слика user posted image


Маца, само стави го линкот помеѓу [img][/img]



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 13:45:43   
Snowhite RR
Леле колку убав ден, а јас на работа до 14ч и после ќе трчам дома да направам нешто за утре слатко-благо, соленко. А имам и друга варијанта, да си се изнашетам, а да си порачам, т.е. да си купам слатки готови и лиснати полнети и крај на муабетот. хм...вторава варијанта ко поарна ќе да е, што велите. Очајна домаќинка е тоа е..user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 14:18:28   
mamicka77
DOBAR DEN MAMICKI OD VCERA PA DO DENES CEL DEN SE NERVIRAM I MISLAM STO MOZE DA I BIDE NA MILA NA JAZICETO CELOTO BELO I PLUSKAVCI MALI  I KOGA DOJDE EDNA RODNINA IMA VNUCE GODINAIPOL POGOLEMO OD MILA I GO VIDE I KAZA DEKA OD BROKULATA I BILO TAKA SE ISFRLILO I NIVNOTO VNUCE OD BROLKULATA A IMA SANSI BIDEJKI POCNAVME SO BROKULA I  JADESE VO CETVRTOKOT I OD VCERA I SE POJAVI TAKA JAZICETO  STAVIV VO VODA MALKU SODA BIKARBONA DVE TRI ZRNCA I SO PRSTOT I GO ISCISTIV JAZICETO I SE ISCISTI PA KE PREKINEME SO BROKULATA DA VIDAM DALI E OD TOA 

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 15:35:39   
Maca25
Ние сега се вративме од Зоолошка!! Се изнашетавме по убавово време. Не ми се верува дека има 16 степени надвор, а мин. недела беше -16. Нина е многу изморена, одма си легна на тросед да се одмори.

Ана Моли е видена во Зоолошка!!! user posted image Ама не ја видов јас, туку снаа ми и брат ми ја виделе.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 15:37:49   
zelba
zenski zdravo,
jas da vi upadnam vo muabetot imav edno prasanje
me interesiraa igroteki , najdov na edna tema Dremland vo Planet bila o.k onaka a da ne znaete mozebi kade vo koja igroteka ima i klovn ili da li mozebi ima klovn koj moze da dojde sam vo nekoja
d ane znaete mozebi

temata igroteki e zaklucana pa rekov tuka da prasam


< Поракaта ја уредил zelba -- 25.2.2012 15:42:04 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 15:47:09   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ана Моли е видена во Зоолошка!!! user posted image Ама не ја видов јас, туку снаа ми и брат ми ја виделе.


Busted! user posted image Ми се јави кумашинката, ме собра и ме однесе во зоолошка. Мислам дека цркнав без количка, ама убаво си поминавме.
Се видовме и со Fiao! Се шеткаа со Ангелина, таа срцката си лежеше во количка и си уживаше на сонцето.
Ми требаше малку расположение, деновиве не сум баш во форма.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 15:57:30   
Maca25
тука можеш да прочиташ искуства

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 16:02:15   
Maca25
Хахаха нема бегање!! Пази, брат ми еднаш те видел само и те познал!user posted image user posted image user posted image Нема бегање!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 16:04:35   
penelopa
И кај нас топло син ми прво се изнаспа со татко му 3 саати па потоа се изнатрча надвор и сега е време за ручек малку касно ама така сме ние навикнати . Инаку мене вчера и денес ми пука главата поради екстремната промена на температури буквално ништо не ми помага цела сум ваква user posted image едно кафе добро би ми дошло ако останалоuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: Што ни беше муабетот?
25.2.2012 16:09:12   
maki1
i nie denes se iznasetavme ,vremeto e preubavo.Sega user posted image spie ,nie samo sto zavrsivme so rucekot i za Penelopa eve taze napraveno kapucino.uzivajuser posted image
user posted image



_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?