|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 19:11:29   
kikicka
ма добра е дома барем веселка е колку толку ама од феноборбитонот уште ко поспана тем и е таа 37.36.5 да истераме вечер па утре е подруго!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2476
   RE: Што ни беше муабетот?
26.2.2012 20:24:55   
Ikana
I M prima fenobarbitol....poradi skroz druga pricina....ehhh maki makiuser posted image Nisto samo hrabro, utre e drug den a vecer daj boze mirno da bide!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2477
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 9:39:29   
Pepelaska *
Кикичке да оздравите најбрзо user posted image за Леона.Абе девојки треба да мислиме ново име за темава сме испишале сто страници. Јас викам Што ни беше муабет 2?user posted image или Весели муабети со јадење и пиењеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2478
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 9:47:24   
taisa
mene mi se bendisuva zosto ne te ogranicuva na nekoja posebna tema da muabetis samo ti treba nekoj da e prisuten
inaku jas si cekam gosti posabajle vnuka mi i snaska a mm i user posted image spijat pojaduvav pa sega ke pijam kafence gostite ke zadocnat malku pa povelete....( izvinete ne mozev da stavam slika)

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2479
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 10:34:20   
Ikana
Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilouser posted image

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 2480
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 11:41:32   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilouser posted image



Их Ikana, многу убава мисла. Ама ова што е таму некаде секојдневие, кај нас е утопија..Ама ти немој да паѓаш во депресија. Па јас мислам дека толку многу се навикнавме на оваа катастрофа што уште малку фали па да почнеме да ја сакаме user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2481
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 11:46:16   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilouser posted image

Кога ќе најдеш вакво место - викај ме и мене...сакам да избегам!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2482
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 11:54:47   
kikicka
Јас живеам вака во Хр ,нити ме знаат нити ги интересира што и како работиш,сите си тераат своја работа,култура има достаа,лекарите се фини барем кога одиме на контрола месечно сваки случај,трговските секоја недела понуди купица user posted image само паре треба мало више за секоја недела да се задоволуваш и затоа едвај чекаамм да си одам освен тоа со политиката не ме замара секаде е иста.Па икана повели ајде со мене .
Ние сме добри ајде да не се фалам таман ке се пофалам пак нешто наопаку тргнува,денес бевме на боцкање и уште вечер сме и такаааа.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilouser posted image

Кога ќе најдеш вакво место - викај ме и мене...сакам да избегам!!!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2483
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 11:57:27   
kikicka
весели муабети е супер име user posted image мада да овдеби рекла јас турлитава муабети user posted image или Од А до Ш

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2484
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 12:20:41   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilouser posted image

Икана ова за статус на фб и не го тргам цел живот user posted image user posted image user posted image
Инаку јас денес станав исто со убава мисла, се решив да си ја вратам старата килажа и точка! Ќе ја пробам супата во онаа тема за диети, па уште да се кандисам да одам до пазар да купам се што ми треба... еве отсабајле сум на овошје, малку ме стега главата, ама се надевам ќе издржам...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2485
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 12:41:00   
Annet
нека се вика темава КАФЕЏИЛНИЦА ТЕФЕРИЏ,мала шала.абе ејј такви ве сакам позитивни,како и да е се ќе си дојде на свое место еден ден.....
што ветер е овој што се раздува се ќе однесе,тууууууу не се порадувавме уште малку на сонцето....

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2486
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 12:59:39   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

абе ејј такви ве сакам позитивни,како и да е се ќе си дојде на свое место еден ден.....



кога ќе дојде тој ден!?!?! денес како што сум станата не лева нога можем да кажам дека сум најголемиот песимист тука!!!1

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2487
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 13:15:27   
arh_diz
Nikade ne e idealno , sekade e podobro kade sto ne nema nas.
Jas sum denes za nikade oci nemozam da otvoram

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2488
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 13:18:28   
Тања РР
Жени, жени, време е за реновирање на муабтечилницатаuser posted image
Идеи за име?

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2489
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 13:22:23   
Pepelaska *
Висибаби на РР кафе user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2490
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 13:28:11   
mamicka77
od dmene predlog MUABET ZA SE I SESTO
kako sto kaza kikicka tuka se razgovara za se sto ni se slucuva



< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 27.2.2012 13:29:36 >

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2491
   RE: Што ни беше муабетот?
27.2.2012 13:29:17   
temjana
Добар ден девојки, што се овие мрачни муабети, бегања, депресии... Дајте малку позитивно еве пролетта полека ни пристигнува има ли поубаво од тоа. Природата се буди се менува, сонцето се почесто ќе ни се смее, убавини. Јас малку се поболев вчера со температура бев цел ден па со чајчиња, супи многу овошје денес се кренав на нозе. Ајде насмевки сакам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2492
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?