|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Матични клетки од папочната врвца
24.7.2013 16:06:24   
ButterflyMama
Jas go citav tekstot i mislam deka nema vrska bidejki toa e samo mislenje na doktorot sto go ima napisano toa, a za korista i potrebata od cuvanje maticni kletki ima mnogu naucni dokazi. Zatoa veruvam deka site sto imaat moznost treba da zacuvaat maticni kletki. I jas razgovarav so mojot ginekolog za bankite i isto dobiv preporaka za angliskata banka deka bila najsigurna, ali sepak sakav da slusnam i treto mislenje posto sepak e nesto za sto ne bi sakala da izbrzam.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Матични клетки од папочната врвца
7.8.2013 14:20:07   
JovanaJ
I jas sega nekako pocnav da razmisluvam na ovaa tema, i cepkajki po net naiduvam na navistina mnogu kontradiktorni stavovi po odnos na ova prasanje. Stavot na doktorkata sto bese iznesen ima mnogu golema logika, no sepak me kopka da ne go napravam toa.
Imam uste vreme za razmisluvanje (zdravje boze), no stavot deka ke zadrzam po sekoja cena, sto go imav predhodno nekako mi se menuva, zbuneta sum i se mi e izmesano. user posted image
Ne ni se tolku problem finansiite vo momentov no, sepak ne se raboti ni za mala sum na pari neli...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот ButterflyMama)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Матични клетки од папочната врвца
20.6.2014 10:16:53   
Bex
мамички влегувам во 8ми месец сега и некако постојано на темава наидувам и кај гинекологот и со пријателки. Колку од Вас имаат зачувано матични клетки? По разговорите со бремени жени некако веќе сите размислуваат да зачуваат а јас со сопругот никако да поразговараме на таа тема. Некако почнав да се интересирам ги има многу банки ама веднаш се гледа разлика меѓу нив. Некое искуство од вас во поскоро време?
Дајте ми некој совет :) Ќе Ви бидам благодарна :)
поздрав

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Матични клетки од папочната врвца
20.6.2014 12:26:07   
Melanija RR
Bex лани кога идев на часови за трудници на ГАК на двапати доаѓаа преставици за презентација за матични клетки.Навистина вреди зошто незнаеме што ни носи иднината, НО не бевме во можност финансиски.Кој може да се снајде супер.Знам дека едни нудеа на рати преку Тутунска банка но се сеќавам точно.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bex)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Матични клетки од папочната врвца
25.6.2014 16:00:47   
Emi1983
Zdravo Mamicki, iskreno i jas se raszmisluvam sto da pravam, bev na prezentacija vo dve banki,ednata e Angliskata Precious Cells vo London, i vo Vita 34 - germanska. Nekako i dvete mi se dopadnaa na svoj nacin,ama mislam deka uslovite sto gi nudat vo angliskata se podobri bidejki ja obrabotuvaat krvta i tkivoto i plus gi cuvaat maticnite kletki za 30 godini.Isto mi ponudija i plakanje za 1700 evra na 12 rati, a drugive mi ponudija 2600 evra na 6 rati.nekako sum neodlucnauser posted image ,sto da pravam,temrinot mi e na dve nedeli. user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Матични клетки од папочната врвца
16.10.2014 0:16:58   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 11

Sakam da ve informiram i da vi predlozam najdobrata firma za maticni kletki bio stem sto pred se sum mnogu zadovolna od uslugata ,licno jas zemav maticni mnogu dobri informaci dobiv od doktorot sto e tamu dokolku nekoj saka slobodno neka otide bez nikakvo razmisluvanje ,dokolku se mislite za nesto slobodno moze da me kontaktirate .Neli tuka se nasite paricni srestva sekogas problem no iskreno pa vo drug slucaj moze mnogu da ni pomogne .
_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Emi1983)
Непосредна врска до пораките: 156
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:


Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (20%)

Darin (11%)

Kalin (13%)

Petar (24%)

Ilin (6%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!