|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детска опрема
18.9.2009 8:55:00   
srnicka
mene mi e interesno sega se da kupam, sakam se odednas, sakam kolicka, lulka, krevetce, se se se. Babite se ponudija ednata edno drugata drugo i nesakam ic da cekam, a i jas bi si kupila oni da ne bea. pa zasto rabotime, za mene nema da si kupam i cela plata za bebuska ke si ja dadam user posted image user posted image user posted image . Mnogu se skapi site raboti ama toa e sto e, jas sum presrekna i edvaj cekam da ja vidam i gusnam i zatoa se ke i kupam user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Детска опрема
26.9.2009 17:30:11   
mis.
user posted image
Ова е количката на стефан,chipolino ја купивме 4800 ден.Многу е здрава алуминиумска со амортизери и одлична е и за лето и за зима

< Поракaта ја уредил mis. -- 26.9.2009 17:32:46 >

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Детска опрема
12.11.2009 8:03:42   
profesorica
мис одлична е количкава а и не сте ја зеле воопшто скапо.Ние имаме од Пјер Карден и ни ја зема свекрвата уште пред да се породам, мислам дека беше околу 12000 ама со се релаксатор.

сега не ја ни користиме толку многу, особено после годинката откако прооде.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Детска опрема
25.11.2009 13:47:43   
topce
и јас имав слично мислење дека количка нема да ни треба до пролет, родена е во октомври , ама почнав од 20 дена да ја шетам+после 3 месец кога е 45 степени, а нејќе релаксатор, количката топ ни се најде. Малото многу бргу напредуваше, транспортерот можевме до 4 месец да го користиме и тоа едвај до тогаш. Инаку кога заврна снег јас и дете бевме надвор, убаво облечени и на снег тогаш е најчисто.Кога почна да седи од 6 месец и 10 дена одма во седиште ја ставивме и така се возиме во кола.Деновиве е убаво времето и ако е над 8 степени количката отварање и на прошетка.user posted image

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Детска опрема
25.11.2009 13:50:34   
Mamicka3
mis  од кај ја земавте јас треба да купувам а и не е скапа

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Детска опрема
13.12.2009 22:05:42   
ananikol
Ringerajki me interesira vaseto mislenje,so e sega aktuelno vo MK.Ovde skoro site kolicki sto gi gledam vo gradot se so 3 trkala,dali nekoj ima iskustvo so ovie kolicki ?
Razmisluvm da kupam kolicka ovaa nedela,pa potoa malku po malku i druga oprema sto ke mi bidi potrebna a ke mi bidi potrebno se,nisto nemam zacuvano od sinceto

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Детска опрема
14.12.2009 0:45:53   
Еца
Ананико еве што ПРЕМАМАН советува и објаснува за количките

КЛИК ТУКА


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:05:30   
ananikol
Eve ja kolckata so ja kupivme denes za user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:29:02   
ananikol

Eve ja kolckata so ja kupivme denes za user posted image  


(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:29:50   
Mila na mama
абе ја нема количкатаuser posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:31:03   
mami
и јас тоа се чудев,ама си викам ај да не е до мене самоuser posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:32:38   
ananikol
Imam problem so postavuvanjeto na slikata user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:33:33   
Mila na mama
Не се секирај ние чекаме да ја видиме кога ќе успееш тогаш.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:41:44   
Anushka
veke mi se smaci so tie kolicki. Se` si vikav, EEeee ovoj pat ke kupam kolicka k`o sto treba i pak nisto. Eve veke tret pat, selska kolicka (Piere Carden, demek,,,, Profesorica ista ko tvojata) a nema veze. Aman veke, 21-vi vek a uste se` moralo da bide komplicirano so 100 dela.
P.S.: skoro procitav deka izumile nekoj kufer (izgleda isto kako onie kufercinja na trkalca za vo avion), kade go stavas bebeto, programiras kolku mleko, kolku peleni, kolku nishkanja, kolku pesnicki, prosetki i sl. i oooop, deteto si go vadis posle 6 meseci porasnato. A, tehnologija sto ti e...?!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:43:10   
ananikol
user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:44:07   
ananikol
Konecno uspeav,eve ja.......user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:44:34   
Mila na mama
Супер е ! Ајде убаво да ве служи, да си се изнавозите.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:47:10   
Anushka
stvarno e ubava!!! Kamo jas da bev takva sreka so takva superska kolicka. Bravo za izborot, so sdravje srekno sluzenjeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:49:18   
Еца
ананикол прекрасен избор, количката е многу убава со здравје да си ја искориститеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Детска опрема
16.12.2009 23:53:35   
ananikol
     user posted image user posted image user posted image user posted image  Vi blagodaram user posted image user posted image user posted image

Uste da kupime adapter za da mozime  sedisteto za vo kola da go stavame i na kolicka.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Детска опрема
22.12.2009 21:19:26   
talisman
АнаНикол количката е супер, со ѕдравје да се служите со неа:) Може ли да ми кажеш каде ја купи количката и колку те чинеше ??? Јас би сакал да купам слична, само без првата корпа, некако ми изгледа преголема со неа, а незнам ни дали ќе ја собере во лифтот :) :)

< Поракaта ја уредил talisman -- 22.12.2009 21:20:37 >

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Детска опрема
26.12.2009 12:18:40   
STRUMFETA
user posted image
Ova e nasata kolicka,i ne sum premnogu zadovolna so ogled na toa sto ja zemavme 11000 denari.
user posted image
a relaksatorot maksimalno go iskoristivme,imame dva,eden  podarok go dobivme


< Поракaта ја уредил STRUMFETA -- 26.12.2009 12:22:16 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Детска опрема
26.12.2009 13:13:26   
BEBICA
  user posted image< Поракaта ја уредил Еца -- 26.12.2009 13:31:30 >


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Детска опрема
26.12.2009 13:15:06   
BEBICA
Ova e nasiot relaksator no go koristivme do 6 mesec posto veke ne ja izdrzuvase Monika do 9 kg. bese.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Детска опрема
26.12.2009 13:28:08   
STRUMFETA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

veke mi se smaci so tie kolicki. Se` si vikav, EEeee ovoj pat ke kupam kolicka k`o sto treba i pak nisto. Eve veke tret pat, selska kolicka (Piere Carden, demek,,,, Profesorica ista ko tvojata) a nema veze. Aman veke, 21-vi vek a uste se` moralo da bide komplicirano so 100 dela.
P.S.: skoro procitav deka izumile nekoj kufer (izgleda isto kako onie kufercinja na trkalca za vo avion), kade go stavas bebeto, programiras kolku mleko, kolku peleni, kolku nishkanja, kolku pesnicki, prosetki i sl. i oooop, deteto si go vadis posle 6 meseci porasnato. A, tehnologija sto ti e...?!
 


user posted image user posted image user posted image Smart Baby Case - Матрикс робот за чување бебе
четврток, 03 декември 2009 user posted image   Smart Baby Case е механички начин на чување бебе, но според дел од медиумите, тоа може да се оквалификува и како - најбрз начин за трауматизирање деца   user posted image   За среќа, моментно се работи само за концепт на младиот дизајнер Pouyan Mokhtarani. Тој смета дека најдобро е детето да го затворите во куфер со прозор и да му се обраќате по пат на вграден ЛЦД екран. Филтерот за воздух овозможува детето да диши само најчист кислород, а вградени се и автоматски пелени.  NAJGOLEMATA GLUPOST NA VEKOT

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?