|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детска опрема
26.12.2009 13:33:19   
Еца
Поголема глупост не можев да прочитамuser posted image зарем некој нормален родител би си го затворил детето во вакво нешто? До кај отиде светот? Или можеби само јас го имам ова мислењеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Детска опрема
26.12.2009 13:33:29   
nadica
поголема глупост не сум видела

па како ќе му се радувам јас на тоа дете?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Детска опрема
26.12.2009 13:44:43   
mis.
Не вреди н и да коментирам за такво нешто но вака само за робот но не за живо суштество.До каде ли оди само развојот на технологијата.се губи смислата за животот.user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Детска опрема
1.1.2010 23:58:15   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: talisman

АнаНикол количката е супер, со ѕдравје да се служите со неа:) Може ли да ми кажеш каде ја купи количката и колку те чинеше ??? Јас би сакал да купам слична, само без првата корпа, некако ми изгледа преголема со неа, а незнам ни дали ќе ја собере во лифтот :) :)Ti blagodaram talisman,neznam dali ima prodavnici kaj nas na maxi cosi ako ima mozis da vidis,nasata e x adventure model i se ova so gledas odi komplet,cenata e 400 evra.
Sto se odnesuva za liftot,dokolku trkalata mozat da vlezat togas nee problem sto i da ima na nea postaveno ke vleze.
Inace  da ti kazam deka korpata i sedisteto se vadat mnogu lesno taka da koga ke izlezis od liftot mozis sama bez necija pomos da ja postavis

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:17:33   
pacuvce
Ајде драги мои РР-ки...Барам совет од вас...Имено,Бојан има веќе 5,5 месеци и досега кога сме шетале го користевме кенгурот...Ама веќе станува тежoк и не  можам да го носам долго време,бидејќи ме боли кичмата...Е сега,количка класична бебешка немаме...Имено,брат му како бебе имаше,но ја амотизиравме до крај и ја фрливме...Е сега подоцна купивме една обична (т.н чадорче) која тој многу не ја користеше,затоа што прооде и не сакаше да се вози...Значи станува збор за овој тип количка...

user posted image

Сега мм ми ја донесе од подрум,каде стоеше долго време добро запакувана,јас сега ја изрибав убаво,ама сум во дилема дали да почнам Бојан да го возам во неа или сеуште е мал...Ми е страв да не му наштетам во развојот...Мислам од аспект на колкови и слично...Што мислите...Или да купувам нова???

< Поракaта ја уредил pacuvce -- 4.2.2010 12:20:36 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:21:54   
caci20
Do koe nivo se spusta?
Ako e do 45 stepeni nema nikakov problem, barem taka znam

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:24:54   
pacuvce
Па не е сигурно на 90 степени,ама не е ни скроз пуштена до долу...Некаква средина...Не знам што да правам...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:25:57   
BILJANA_G
Dali mozebi znaete kade mozam da najdam sediste za vo kola ama da bide so remeni.Angela e 2 godini,baram za deca od 3 i poveke god.Vo premaman gi imam prasano takvbite se bez kolan.Imaat edno mnogu ubavo go vidov na stranicata ama prasav toa bas go nemale vo nivnata prodavnica.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:26:11   
mami
се сложувам со Цаци, мислам дека овие колички се спуштаа до 45 степени, така да зошто не би го возела во неа

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:26:44   
melody
Jas tuka gledam vo vakvi kolicki malku pogolemi bebinjauser posted image nakaj 9-10 mesecni.Ama probaj ako se spusta mozebi mozes,neznam.A mnogu zavisi i od bebeto, sepak probaj stavi go svrti nekoj krug i ke ocenis samata.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:28:18   
mami
епа добро бе Пацуфче, па таман на средина 45 степени, а и онака тој веќе ќе почне да седи и нема да сака да лежи во неа

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:31:39   
mami
Биле еве имаме цела тема за седиште за автомобил

КЛИКНИ ТУКА

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:32:34   
pacuvce
А бре јас,вечити неверни тома за се во животот...Сега ја исправ и моментално се суши...Ќе почекам до утре да се исуши убаво,па ќе го ставам да видам дали му одговара...Пусти страв...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:33:31   
mis.
Немаш потреба од друка.И да купиш друга месец два пак ќе се вратиш на оваа бидејќи ќе почне убаво да седи. па нели чекаме пролет да ни дојде.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:34:26   
mami
така де..убаво ти вика мис..кај и да е пролет ке ни дојде и супер ке му биде во оваа..зошто само пари непотребно да фрлате

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:35:52   
melody
Ajde pacuvce ne treba da imas strav za ova samo probaj ,a sto se odnesuva do stravot pogolem straslivec od mene vo vrska so bebinja nemaaaa ama pak se snaogam sepak prasuvajki mnogu da mi e zdrava i ziva majka mi taa za se mi vika probaj ,vidi i oceni samatauser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Детска опрема
4.2.2010 12:43:38   
pacuvce
Фала ви драги мои...Што би правела јас без вас...Бакнежииииии!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Детска опрема
16.2.2010 9:35:13   
Cacko
user posted image
ova e nasata kolicka,ja dobiv vo nasledstvo od sestra mi,dvete vnuki se vozea so nea.ne kupivme posto ne fati zima za ovaa kolicka pa ke ni bese neiskoristena,ama sea na prolet ke si kupime cador kolicka

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Детска опрема
1.3.2010 10:31:45   
Cacko
user posted image
eve ni ja novata cador kolicka,i normalno Elena spie u nea,uziva u kolicka da se vozi

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Детска опрема
11.3.2010 7:27:34   
sunchips
Kade moze da se kupi poevtino sediste za nad 8 kg, so ogled na toa deka ke ni treba samo 2 meseci i posle ke ostane da faka prasina non sense mi e kupuvanje na nekoe so normalna cena, gledam deka vo MK znaat da bidat poskapi i od ovdesnive i pokraj toa sto ne se Maxi-cosi, Britax i slicnite na niv.

_____________________________

All kids are gifted; some just open their packages earlier than others.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Детска опрема
11.3.2010 18:17:20   
Annabel
Ајде мамички, кажете каде да набавиме поефтин релаксатор и дубак...

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Детска опрема
11.3.2010 19:46:22   
caci20
Relaksator na Bertoni 2500 den, a dubak ima i za okolu 1200 den. Ima vo Aerodrom sproti Biser prodavnicite do taa na Enci Menci

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Детска опрема
11.3.2010 19:49:30   
Natasha5
дада анабел спроти Бисер до Енци Менци има продавница претежно производи на Бертони.Дубаците без кочници се 1200 ден а со кочници се поскапи,и релаксаторите се со нормална цена.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Детска опрема
9.5.2010 22:38:44   
marina82
Kade ima ubavi kadicki so postolje?

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Детска опрема
12.5.2010 0:05:58   
marina82
Me interesira dali imate naracuvano preku internet. I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?