|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хемороиди
31.1.2010 16:39:00   
Викторија
ијас сум со овој проблем после првото породување ама кај мене несе хемороиди туку фисури ие ужасно болно што немам пробано и течна храна и се исешто ама нема фајде понекогаш дајадес постојано течна храна и пак можеш да имаш тврда столица а кајмене највеќе делува и нервоза кога сум нервозна во вц немозам да одам и ето проблемuser posted image .Изминатиов месец наутро пијам една лазица маслиново масло со неколку капки лимон и после тоа чаша топла вода.Проблемон немие појавенuser posted image пробајте па писете како вам ви делува.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Хемороиди
17.4.2010 22:05:32   
Martins mom
Имам еден проблем и не знам дали станува збор за хемороиди пошто никогаш не сум страдала од таа работа. Еве поминаа два месеци од моето порадување и сеа пред една недела кога одам по голема нужда осеќам ненормална болка проследена со крв.После тоа не ме боли.Значи чувствувам ужасна болка само при вршењето на "чинот"....и на кој начин се добива тоа чудоuser posted image  

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Хемороиди
18.4.2010 14:49:26   
Snowhite RR
Веројатно се работи за внатрешни хемороиди кои се лечат со чепчина, т.е. не се лечат тие само се смируваат. Има една маст факту се вика, јас со нејзе се мачкав, само што моите беа надворешни

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Хемороиди
18.4.2010 17:35:29   
acka p
i ja sgo imam istiot problem so hemoroidi od bremenost pa navaka  i eve veke 5 godini arno ama sega nekako ima i nekoe cesanje okolu anusot i se mackam so modolex arno ama ne pominuva probav i so jekodem i nisto i ako moze da mim kazete dali moze tuka vo skopje da se najde masta sinalar n  i dali taa e za nadvoresna upotreba ve molam

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Хемороиди
18.4.2010 17:39:16   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: acka p

i ja sgo imam istiot problem so hemoroidi od bremenost pa navaka  i eve veke 5 godini arno ama sega nekako ima i nekoe cesanje okolu anusot i se mackam so modolex arno ama ne pominuva probav i so jekodem i nisto i ako moze da mim kazete dali moze tuka vo skopje da se najde masta sinalar n  i dali taa e za nadvoresna upotreba ve molam
znaes koja pomaga mnogu?faktu mast,jas ja koristev isto imav mnogu i mnoooogu me bolese,i so taa mi pominuvaa

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Хемороиди
18.4.2010 17:42:01   
acka p
fala ti utre ke kupam i ke probam a dali ja davaat bez recept

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Хемороиди
18.4.2010 17:43:57   
topce
јас уште пред да останам бремена имав внатрешни хемороиди и кај мене многу ми помогна исхраната.значи без зачини, само сол, луто никако и кај некои луѓе црвената храна многу им смета, мене не.кафе исто така никако чај може ама не од јаките чаеви, многу пешачење или вежбање и што е можно помалку стрес.
пценица, јачмен такви житарки се супер за цревата и помагаат за хемороидите.
инаку внатрешни хемороиди не се лечат, освен со ласер, ни со крема ни со ништо од причина што местото е секогаш влажно.дневни улошки никако, влажни марамици исто никако, памучни гаќи доколку одите на работа на пример, ни 1 % не смеат да имаат друго нешто освен памук.и седењето е најголемиот пријател на внатрешните хемороиди посебно кај луѓе со поголема тежина.

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Хемороиди
18.4.2010 17:45:01   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: acka p

fala ti utre ke kupam i ke probam a dali ja davaat bez recept
da bez recept,okolu 200i nesto denari e

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Хемороиди
18.4.2010 17:48:14   
acka p
e bas super za sovetite a jas se od ovie raboti do sega kontra sum pravela i luto mnogu jadam i obicno poveke sedam odosto odam i se sprotivno od toa sto trba

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Хемороиди
18.4.2010 17:49:05   
acka p
i fala za informacijata za mastot faktu

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Хемороиди
18.4.2010 17:52:58   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: acka p

i fala za informacijata za mastot faktu
nema problem tuka sme site za site sto imaat prasanja i problemi,site si razmenuvame sovetiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Хемороиди
19.4.2010 22:42:59   
Martins mom
ete jas denes kupiv faktu mast se namackav pa ke vidime...A dali znaete da ne ima steta za doenjeto slucajno????????

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Хемороиди
20.4.2010 8:27:55   
caci20
Nema steta. Jas ja koristev koga bev trudna

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Хемороиди
20.4.2010 12:01:06   
jovanka
 koj ima problem neka se javi kremata leci nadvoresni i vnatresni cirovi,hemoroidi,izgorenici,seker rani,herpesi....


контакт по пп


< Поракaта ја уредил Natuska85 -- 7.6.2011 8:54:06 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Хемороиди
26.4.2010 17:20:17   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ete jas denes kupiv faktu mast se namackav pa ke vidime...


Martins mom, како си задоволна од Факту? Ти помогна или не?

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Хемороиди
26.4.2010 17:25:11   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaOhrid

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ete jas denes kupiv faktu mast se namackav pa ke vidime...


Martins mom, како си задоволна од Факту? Ти помогна или не?


благо подобрување на ситуацијата, крв има, ама помалку болка...ушто ја мачкам редовно со надеж дека ќе ги снема


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Хемороиди
26.4.2010 17:31:54   
MamaOhrid
И јас ставам од таа маст. Пред 2 месеци кога ставив ми поминаа одма, сега пак ми се појавија и пак ставам и со напор одам по голема нужда. user posted image
А инаку секој ден сум со Порталак сируп. Без него незнам дали воопшто ќе можам да одам по нужда. Сирупот е по препорака на мојот гинекологот и помага за омекнување на столицата, а со тоа и спречува хемороиди. Од него сум задоволна.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Хемороиди
30.4.2010 14:10:04   
fila
dali  vi se javuva cesanje okolu anusot so hemoroidite  idali ima nekoja krema za nadvoresna upotreba

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Хемороиди
30.4.2010 14:11:43   
MamaOhrid
Пробај со Факту маст. Помага.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Хемороиди
30.4.2010 14:15:58   
fila
mojot ginekolog mi preporaca  da pijam apcinja flebodija i zaedno so niv faktu cepcinja i mast i vika deka nema podobar lek od ova  i probav megutoa cesanjeto ne prestana a hemoroidite se povlekoa

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Хемороиди
30.4.2010 14:26:26   
MamaOhrid
И мене понекогаш ме чеша, но престанува.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Хемороиди
2.5.2010 10:25:08   
biljana1
Оваа Факту маст е за надворешна употреба?? И како можам да утврдам дали се работи за внатрешни или надворешни хемороиди. Овие моивеuser posted image ми предизвикуваат болка при вршење на нужда, сега за сега издржлива, проследена со крварење некогаш и пообилно.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Хемороиди
2.5.2010 12:51:42   
Annet
Јас немам дете ,не сум била до сега бремена ама имам хемороиди.Користам маст Модолекс плус.И многу ми помага и се разбира редовна хигиена со поладна вода .еве вака е упатството:модолекс плус се става во аналниот отвор наутро и навечер, и тоа најдобро после извршената голема нужда и миење на аналниот отвор.
При терапија на внатрешни хемороиди ,маста Модолекс плус се нанесува што подлабоко во ректумот со помош на приложениот додаток.
При терапија на надворешни хемороиди,јадеж околу анусот и анален екцем,заболеното место се премачкува со тенок слој повеќе пати на ден.
Модолекс плус во облик на маст не треба да се употребува повеќе од 14 ден.
Во мерки на претпазливост е наведено дека безбедноста и сигурноста од употребата на Модолекс плус во текот на бременоста и доењето не е утврдена, и затоа не се препорачува негова употреба.Не се препорачува и кај деца.
Мене многу ми помага затоа и ви ја препорачувам и не е скапа околку 40 денари е.

< Поракaта ја уредил Annet -- 2.5.2010 12:53:21 >

(Одговор на членот biljana1)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Хемороиди
2.5.2010 17:37:12   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljana1

Оваа Факту маст е за надворешна употреба?? И како можам да утврдам дали се работи за внатрешни или надворешни хемороиди. Овие моивеuser posted image ми предизвикуваат болка при вршење на нужда, сега за сега издржлива, проследена со крварење некогаш и пообилно.


Факту е и за надворешна и за внатрешна употреба бидејќи има апликатор со кој се нанесува маста за третирање на внатрешни хемороиди.
Ако имаш израстоци околу анусот, тогаш се надворешни хемороиди.
Ако имаш крварење, а надворешно анусот е добар, би требало да се внатрешни. Тоа се всушност проширени вени кои особено се активираат ако столица е тврда.

(Одговор на членот biljana1)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Хемороиди
2.5.2010 21:21:32   
Martins mom
FAKTU definitivno pomaga...ete od forumov doznav deka imam hemoroidi i za ovaa mast doznav tokmu od tuka i ja upotrebuvav okolu 2 nedeli i ete sum...5-kauser posted image Ne mi se veruva deka mi pominaauser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?