|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хемороиди
8.9.2014 9:35:44   
Mihaela 2010
I ete me stigna i ovaa maka..dva dena zatvor i hemoroidi..vcera bea postrasni od denes ama gi imauser posted image ..ke se mackam so kantarionovo ulje mi ima pomognato porano pa ke probam i sega.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Хемороиди
8.9.2014 9:49:40   
sandriana RR
И мене пред 3 недели ми се појавија чудо од хемороиди, џиновски. Сум слушала дека се голема мака, ама сега и на своја кожа осетив. Само еднаш ми искрваре едниот, ама 7 дена болки невидени имав. Сега уште ми стојат 2 огромни, ама не се воспалени и не ме болат.
Истрошив 1 туба Факту маст - и не видов ич подобрување, па зедов Хепатромбин Х - ништо и од него, и на крај домашен мелем некој со невен - мислам дека од тоа се смирија.
Инаку по сајтовите скоро се вртеше еден рецепт за домашен лек за хемороиди - од пчелин восок-600гр, 400мл маслиново масло и една жолчка. Ако го најдам текстот, ќе го поставам тука.


< Поракaта ја уредил sandriana RR -- 8.9.2014 9:52:42 >


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Хемороиди
8.9.2014 10:01:31   
Mihaela 2010
Ti na kraj a jas uste na pocetokuser posted image ..nemam koj znae kolku bolka ama ako teram vaka do kraj tesko mene..ajde ako najdes recept pisuj

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Хемороиди
8.9.2014 10:05:51   
Lacrymosa
Има едни таблетки Flebodia многу помагаат за хемороиди. Јас ги користев и стварно се добри.. е сега незнам дали можат да ги употребуваат трудници и доилки. јас ги користев пред да останам бремена и ми помогнаа... имам слушнато и за хиперманган да ставаш на нив ама немам пробано

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Хемороиди
8.9.2014 12:35:46   
jasmina81
пробајте со ладна вода да ги измиете на некој му се повлекуваат од ладното или маст кутерид г ама незнам дали можи доилки и трудници да ја користат

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Хемороиди
9.9.2014 9:02:07   
Mihaela 2010
jas da vi kazam deka od kantarionot mi e mnogu podobro, denes pak ke se mackam i taka se dur ne se opravam skrozuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот jasmina81)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Хемороиди
9.9.2014 10:02:08   
pcelica
jas porano imav mnogo problemi ama od kako slusnav za zolcka za eden den pominuva... odvoji zolcka iz jajce...ama samo zolcka i so vata se mackaj nekolku pati na den,na cisto...ke vidis odma pominuva, isprobano

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Хемороиди
9.9.2014 12:37:03   
nataly86
Мене ми се јавија после порогај...прв пат во животот...многу болно и неудобноuser posted image ми помогна туширање со ладна вода повеќе пати на ден..пробајте

(Одговор на членот pcelica)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Хемороиди
9.9.2014 14:09:32   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

jas da vi kazam deka od kantarionot mi e mnogu podobro, denes pak ke se mackam i taka se dur ne se opravam skrozuser posted image


Незнам какви витамини пиеш, знам дека си бремена..Јас ги пиев мамавит и од нив ми излегоа хемороиди, ми се створи затвор, ке се породев на вц шоља.... Ги баталив мамавитот, и се мачкав со хепатромбин х по препорака од гинекологот. А после првиот пораѓај ми се појавија бајаги и од тогаш редовно ми искачаат и ги мачкам со Хемеро протект, и тоа чудо помага! А со второто дена не ми излегоа на пораѓај ( за живо чудо )

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Хемороиди
9.9.2014 14:20:03   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

jas da vi kazam deka od kantarionot mi e mnogu podobro, denes pak ke se mackam i taka se dur ne se opravam skrozuser posted image


Незнам какви витамини пиеш, знам дека си бремена..Јас ги пиев мамавит и од нив ми излегоа хемороиди, ми се створи затвор, ке се породев на вц шоља.... Ги баталив мамавитот, и се мачкав со хепатромбин х по препорака од гинекологот. А после првиот пораѓај ми се појавија бајаги и од тогаш редовно ми искачаат и ги мачкам со Хемеро протект, и тоа чудо помага! А со второто дена не ми излегоа на пораѓај ( за живо чудо )

Pa pijam samo magnezium i folna, na pocetokot mi bese super ama poslednite dva tri dena ete si vidov maka,ama so uljevo nekako mi ublazi bolka,ke teram nekolku dena ako ne ja biva ke kupam nesto ke se mackam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Хемороиди
9.9.2014 14:32:49   
Melanija RR
Немам искуство со хемороиди но ако е поврзано со запекот има тема Затвор во бременоста ни со тоа немав мака ми делуваше на гладно чаша ладна вода ,а помагала и Пролом водата


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Хемороиди
9.9.2014 17:25:56   
sandriana RR
Еве го рецептот за маста против хемороиди:
1 жолчка од варено јајце,
400 мл маслиново масло
600 гр. пчелин восок
Во сад на тивок оган се става маслото, и во него се растопува парчето восок. Откако ќе зоврие, се додава жолчката. Откако ќе почне да пени, садот се трга од огнот, да се смири. Потоа се враќа назад на оган, дури не добие темно кафена боја. Кога ќе олади, се цеди низ газа. Се собира во стаклена тегла, и се чува во фрижидер до 10 месеци.

За ова велат дека е смрт за хемороиди. Ако некој има искуство, или го направи, нека сподели со нас user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Хемороиди
11.9.2014 9:32:37   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Еве го рецептот за маста против хемороиди:
1 жолчка од варено јајце,
400 мл маслиново масло
600 гр. пчелин восок
Во сад на тивок оган се става маслото, и во него се растопува парчето восок. Откако ќе зоврие, се додава жолчката. Откако ќе почне да пени, садот се трга од огнот, да се смири. Потоа се враќа назад на оган, дури не добие темно кафена боја. Кога ќе олади, се цеди низ газа. Се собира во стаклена тегла, и се чува во фрижидер до 10 месеци.

За ова велат дека е смрт за хемороиди. Ако некој има искуство, или го направи, нека сподели со нас user posted image


Kade se kupuva pcelin vosok?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Хемороиди
11.9.2014 14:09:16   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Kade se kupuva pcelin vosok?


Кај медарите побарај, сите што произведуваат и продаваат мед, треба да имаат пчелин восок.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Хемороиди
2.12.2014 15:34:36   
caciana
Na sestra mi I Se pojavija posle 10meseci od poragaj,taa koristese Hemorol Jas Mast.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Хемороиди
27.12.2014 15:19:50   
lolla RR
Јас не ја најдов од Матија аптеката во Кисела вода, ама ја најдов на Стојанови и го купив мелемот за хемороиди, 250 денари. Некој микс од билки е, вазелин, ајдучка трева, лист од малина, камилица, сончогледово масло, дабова кора итн... Се мислам дали да го ставам без да прашам гинеколог, дали да чекам до контрола????

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Хемороиди
27.12.2014 16:22:26   
sandriana RR
lolla, ако болат не чекај, мачкај се. И така гинеколозите немаат некој став по прашање хемороиди, тие се работа на хирурзи.


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Хемороиди
27.12.2014 21:43:32   
lolla RR
Не ме болат, мислам ме болеа малку прд 10тина дена, ама не веќе, само се таму и не минат. Сега после туширање се намачкав, па ке видиме, не знам што да очекувам, овие мелемиве се против болка или ке помогнат да се повлечат???? Живи здрави,не се уште толку страшни.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Хемороиди
25.1.2015 21:17:07   
butterfly1
Има ли некој искуство со внатрешни хемороиди? ме боли при одење во вц како бодежи осеќам user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Хемороиди
4.1.2020 20:02:17   
World89
Нај ефикасен лек за хемороиди


www.comforta.mkwww.facebook.com/comfortanatural

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 145
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali dobivte celulit vo bremenosta?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!