|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Затвор во бременоста
26.9.2010 8:41:43   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Merlin

Da ne pisuvam voved odma na glavnoto, kazuvajte so znaete za zatvor vo bremenost zasto mislam ke espolodiram. Veke ni ovosje ni zelencuk ni musli so leneno seme nisto ne mi funkcionira. Znaete li dali moze so glicerinski sveki da probam zasto uste denes ako ne uspeam ke poludam. Veke se me boli od naduvanost, kiselini vrijat edvaj odam. Ajde ve molam ako znaete care pomagajte.
Pozdrav_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Затвор во бременоста
26.9.2010 8:50:23   
Anushka
Затворот сега инстант можеш да го решиш со чоколатце за столица, го има во секоја аптека. незнам како му е точниот назив. Касни едно две чоколатциња со повеќе вода.
Но, од утре наутро МОРАШ да го почитуваш следниот реќим: две млаки чаши вода на гладно, маслинов зејтин една лажица, 5 суви сливи. Веднаш по тоа пола банана, едно киви и грозје.
И лутеница пред смиење (без леб, само така) помага!
П.С.: Мерлин, сепак, подобро Затвор во бременоста, отколку „Бременост во затор“, нелиuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Затвор во бременоста
26.9.2010 16:34:38   
arh_diz
Na mene mi pomagase voda Donat MG se otvara da izleze gaziranoto i se zagreva malku. Nautro na gladno edna casa i navecer isto pred spienje

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Затвор во бременоста
27.9.2010 14:44:22   
petra27
Nemam nikakov problem so stolicata a eve veke sum 34 vo 35 nedela.....najverojatno imam takov metabolizam.....inace pijam dosta tecnosti,si jadam blagicko,ovosje i zelencuk retko,poveke suva hrana......no sekoj organizam e razlicen....

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Затвор во бременоста
3.10.2010 8:32:15   
Merlin
Aj ve molam pisete kade ja kupuvate ovaa Donat voda, nikade ne mozam da najdam

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Затвор во бременоста
4.10.2010 13:41:04   
pavcule
I MENE ME INTERESIRA,KADE JA NAOGATE, AJ VE MOLAM.user posted image ,POZDRAV

(Одговор на членот Merlin)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Затвор во бременоста
5.10.2010 7:51:00   
arh_diz
Pobarajte ja vo apteka mnogu pomaga vo zeleno sise e ima od 05 i 1 litar

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот pavcule)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Затвор во бременоста
5.10.2010 20:08:20   
pavcule
fala arh_diz,ce ja pobaram obavezno.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 33
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

iminja
acka p

dali vi se dopaga imeto Pavel

da (48%)

ne (52%)


Број на сите гласови: 44

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!