|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хемороиди
30.6.2010 12:23:43   
*miki mami*
јас за време на беменоста немав хемороиди..а чекав  да ми се појават user posted image но затоа откако се породив ги добив.Првин незнаев сто се но подоцна ми текнаuser posted image не ми сметаат не ме болата,надворесни ми се и за тоа се надевав дека ке ми ги снема...но еве поминаа 4 ипол месеци откако се породив и усте се тука...user posted image незнам со да правам дали да ги третирам со несто бидејки не ме болат..?

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Хемороиди
30.6.2010 17:06:53   
Martins mom
земи маст Факту, дефинитивно помага...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Хемороиди
30.6.2010 20:08:31   
Snowhite RR
Ако не те болат тогаш не мора со ништо да ги третираш, зошто хемороидите не исчезнуват, само се активираат и повторно се повлекуваат, јас добив последната недела од бременоста, ме болеа многу, ги третирав со Факту, сега не ме болат, но не ми се изгубија, а сега најверојатно имам и внатрешни, тие не ме болат, но понекогаш кога вршам голема нужда има крв

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Хемороиди
21.7.2010 18:39:33   
Albi
miki mami i jas go imam istiot problem probav so masta Faktu no ne mi pomogna sega mi rekoa so katarionovo maslo pa eve 10 dena go koristam gledam podobruvanje samo mi rekoa deka treba da se koristi podolgo vreme pa da se nadevame

_____________________________

You don''''t raise heroes, you raise sons. And if you treat them like sons, they''''ll turn out to be heroes, even if it''''s just in your own eyes

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Хемороиди
8.8.2010 12:23:00   
mamam
Pred poragajot nemav nikaki problem so niv.No posle 40 dena mi ese pojavija.I gi imav se do ped mesec vreme .Togas prestanav da gi pijam mamvit biejki iako seuste go doev sinceto mislev deka e dosta.No pocnav da se osekam mnogu izmorena,istostena i pred nekkoj den pak pocnav da gi pijam.I zamisete hemoroiedite pak se pojavija.Ne znam dali e do niv ama taka bese.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Хемороиди
9.9.2010 9:03:50   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: fiore

prvo da ve pozdravam i da vi se izvinam deka mozebi temava ne e nisto povrzana so bremenosto i zabremenuvanje.mi treba pomos i se nadevam nekoj ke mi pomogne.vceravecer mi se sluci koga vrsev golema nuzda zabelezav krf na palomata.deneska istoto mi se sluci ama bese pomalku.koga ja vrsam imam malku peckanje a i custvuvam kako igli da me bockaat.neznam sto se slucuva ama stvarno sum isplasena .ve molam ako nekoja od vas znae nesto za ova neka mi pise vednas!!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Merlin

flore najverojatno se raboti za hemoroidi, ne se plasi. Odi na lekar sigurno ke ti kazat sto e, no stom te pecka najverojatno e toa. Ke ti dadt cepcinja i nekoja mast i za brzo se ke pomine.
Pozdrav


ИЗВОРНА ПОРАКА: fiore

ti blagodaram merlin sto mi dade uteha ja ne cuvstvuvam nikakvi bolki nitu imam zapek sve si e normalno.a peckanje cuvstvuvam samo na krajot od anusot ako taka se narekuva.uste ednas ti blagodaram i te pozdravuvam._____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mamam)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Хемороиди
27.9.2010 14:52:26   
jovanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

koj ima problem neka se javi kremata leci nadvoresni i vnatresni cirovi,hemoroidi,izgorenici,seker rani,herpesi....


контакт по пп


< Поракaта ја уредил Natuska85 -- 7.6.2011 8:58:32 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Хемороиди
1.10.2010 10:18:00   
fiore
dali za hemoroidive moze da koristam faktu cepcinja ama neznam dali sum bremena eden den mi kasni a imam bolka pri vrsenje na golema nuzda a dobiv i uzasna infekcija na urinata.dali infekcijava na urina e povrzana so hemoroidite?ako nekoja imala vakov problem ve molam odgovoretemi brzo

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Хемороиди
1.10.2010 13:34:16   
mami2
Vo bremenosta koristev Faktu krem, pretpostavuvam deka infekcijata se prenela urinarno, zashto 20 dena po poroduvanje dobiv pielonefrit, vospalenie na eden bubreg. Mn tesko se lekuva,  so lendacin preku infuzija, so brza pomosh 10 dena doma, potoa antibiotici... Ti preporacuvam da se konsultirash odma, zoshto posle posledicite se pogolemi

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Хемороиди
1.10.2010 14:16:36   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: fiore

dali za hemoroidive moze da koristam faktu cepcinja ama neznam dali sum bremena eden den mi kasni a imam bolka pri vrsenje na golema nuzda a dobiv i uzasna infekcija na urinata.dali infekcijava na urina e povrzana so hemoroidite?ako nekoja imala vakov problem ve molam odgovoretemi brzoza hemoridite mackaj neven krema(onaa domasna napravena so svinska mast ili so kantarion maslo),,na drugarka moja otkoga se porodi i izlegoa i samo i pomogna kantarionovoto maslo.pozdrav

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Хемороиди
28.1.2011 19:44:30   
kikicka
ili med odma pominuvaat nadvoresnite,a vnatresnite so jadenje na salata od celer

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Хемороиди
5.3.2011 14:48:24   
mamii
se porodov pred 8 meseci....iiiii postojano imav problem so vnatresni hemoroidi, kako da bea izgubeni pred 1 mesec, no ete pak mi se pojavija, redovno so bolka pro defekacija i krvarenje, ne znam sto da pravam veke se probav ama uste gi imam..dali nekoj imal vakvo iskustvo , da hemoroidi ima i posle 8 meseci od poroduvanje, inace prethodno ne znaev ni sto se kakvi se prv pat posle poroduvnje gi dobiv.....

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Хемороиди
5.3.2011 17:20:03   
mila mama
Mamii, pij mnogu voda i sokovi, po moznost presno cedeni. Jadi vo izobilstvo zelencuk i ovosje, izbegnuvaj konzervirana hrana, masna, suva (suvomesnati proizvodi), za da odrzuvas dobra crevna peristaltika. Koga lezis, lezi so malku podignati noze (na pernica stavi gi nozete, ili svitkaj kebence pod niv). Jas imav hemoroidi koi mi izlegoja pred poroduvanje i bea uzasno bolni, ne samo sto ne mozev da sedam, stojam ili lezam, tuku se custvuvav celosno omlitavena i malaksana od bolka, kako da sum bolna od grip, celoto telo mi stradase. Ama znaev deka treba vreme da se povlecat. Isto taka kupiv i edna mast od homeopatska apteka, vo koja sto ima sostojka chamamelis (kamilica) i red drugi antivospalitelni materii. Redovno se tusirav, dva pati na den i se mackav so maslo od neven.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот mamii)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Хемороиди
5.3.2011 17:40:39   
Maca25
Поминаа 2 години откако се породив и уште ги има. Јадам многу зеленчук, овошје, супи, течности, ама никако да се повлечат. Инаку имам надворешни хемороиди. До сега, фала Богу, еднаш или два пати ме заболеле, и тогаш не знаев како се викам, 2 дена бев утепана...Ставав факту, ја смири болката но тие не исчезнаа. не знам што да правам веќе. чаре има? се губат ли? 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Хемороиди
5.3.2011 17:43:52   
Viktori
се губат, па ќе се појават пак. И операција да правиш не е гаранција дека си се решила од нив...
мислам дека помага туширање со ладна вода

< Поракaта ја уредил виктори -- 5.3.2011 17:44:36 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Хемороиди
5.3.2011 17:47:40   
Maca25
па добро, јас и така и така се туширам со поладна вода и тоа откако дознав дека сум бремена па се до сега...ама абер немаат од губење. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Хемороиди
5.3.2011 17:50:08   
mila mama
Izlezat li hemoroidi, gi imas za cel zivot, samo sto nekogas se vo latentna (skriena) sostojba, t.e ne gi osekas, ne te bolat, a drug pat se pojavuvaat rezultat na nekoi drazbi-tvrdi hrani sto predizvikuvaat konstipacija, nedovolno fibri vo ishranata, zasednat zivot, malku dvizenje, pa i stres.
Taka sto da se molime da ne se pojavuvaat tolku cesto user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Хемороиди
20.4.2011 13:38:02   
kikicka
mamicki probajte celer za vnatresni i mackajte so med za nadvoreshnite pominuvaat mene mi se pojavi nadvoreshen dodeka bev trudna se namackav somed 3,4 pati pomina i ne sepojavi posle poroduvanje mi se pojavija vnatresni i pocnav da jadam samo salata od celer eden mesec i isceznaa sega nemam ,ako osetam pak nesto togas odma pak celer i nema :Dprobajte

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Хемороиди
20.4.2011 15:17:10   
Maca25
Јас што се не пробав, ама не ми исчезнаа надворешни. Може ќе пробам со мед. Имам среќа што ништо не ме боли. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Хемороиди
21.4.2011 19:22:32   
mamii
hah:) isto i mene ne mi isceznaa a gi imam veke 9 meseci i nadvoresni mi se.....probav poveke raboti no ete pak mi se tuka, no isto i mene ne mi bolatt pri sednuvanje i slicno no gi imam i mestoto mi e tvrdo...med nemam probano no ke probam i jas a kolku pati dnevno da se mackam i kakov med ceveten ili kakov???
pozz

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Хемороиди
26.4.2011 18:38:36   
kikicka
mislam deka nema vrska kako bitno da e priroden imackajte dodeka ne ispadnat!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamii)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Хемороиди
27.4.2011 15:55:56   
Simonne
Jas imav problemi so hemoroidi vo tekot na bremenosta no ne mnogu 2-3 pati mi se pojavija i ne bese tolku strasno, gi mackav so masto od neven i vednas mi pominuvaa. Otkako se porodiv mislev deka poveke ke imam no za sreka voopsto gi nenam.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Хемороиди
2.8.2011 11:37:13   
Elce
Јас ја имав таа чест да заработам хемороиди после месец дена по породување,ужасно болат како 100 игли да излегуваат а плус и крв тече.Купив Факту маст ја ставам па ке видиме,дали имате искуство со оваа маст во време на доење,пишува дека не се познато дали влијае на мајчиното млеко,некако со резерва ја ставам.

(Одговор на членот Simonne)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Хемороиди
2.8.2011 16:39:10   
Bibe 14
Imam slusnato deka ako se vnesuva jogurt Activia vo ishranata, pomaga protiv hemoroidi. Vredi da se proba, nisto ne gubis.

_____________________________

THE SKY IS THE LIMIT!

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Хемороиди
2.8.2011 16:43:34   
Maca25
Секој ден пијам Активиа па ништо не помогнало. Но секој организам различно реагира, па пробајте! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bibe 14)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Iris
BARBARITA

iris

mi se dopaga (45%)

ne mi se dopaga (55%)


Број на сите гласови: 99

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!