|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 9:59:45   
Палешка РР
Мило детенце,

Си била еднаш една земја Македонија. Таа била најубавата земја на светот, земја со најубавите езера, најбрзите и  најбистри реки, најплодородните полиња, најубавите девојки, најхрабрите момци. Во таа земја се печел најубавиот леб, се правел најубавиот ајвар, се пееле најубавите песни, се играле најубавите ора, во таа земја најмногу се љубело и страдало заради љубов. Секоја свадба, секоја веселба биле најубави, затоа што се пиело најубавото вино, но и секоја загуба на сакано лице била најтажна, затоа што во таа земја најмногу се сакал ближниот.Оваа земја била најубава затоа што токму ТИ живееш во неа. Оваа земја те сака откако беше најмало бебенце, оваа земја те прегрна, преку прегратките на твојата мајка, кога дојде на свет, оваа земја ги бакна твоите ножиња кога за прв пат го допреа тлото.....

КЛИК до текстот за презентација на детско катче


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 10:04:28   
Палешка РР
Драги родители,

Мило ми е што ете мене ми ја доделија таа чест да Ви претставам нешто најпрекрасно на Рингераја!

ДЕТСКО КАТЧЕ

Редакцијата на Рингераја.мк веќе некое време го подготвуваше прекрасниот свет на земјата Македонија наменет за Вас и Вашите деца.
Верувам дека ќе бидете задоволни од нашата досегашна работа.
Редакцијата на Рингераја се надева дека и Вие ќе земете учество во изградбата на светот на нашите деца, светот на прекрасната земја Македонија.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 10:14:44   
soncenamama
user posted image za rr, slaba sum so pesnicki i prikazni, blagodaram user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 10:16:41   
big_mama817
прекраснна рубрика ми се допага браво за идејата user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот soncenamama)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 10:20:49   
denicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  EPTEN LIKE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
vo pravo vreme user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 10:27:01   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image Bravo za idejata

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 10:51:29   
nadica
немам зборови да ви опишам колку сум воодушевена од идејата и резултатот user posted image user posted image user posted image  за целиот тим кој ја прави нашата рр најубава и најпривлечна

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 11:16:22   
amelbebe
user posted image user posted image user posted image user posted image RR    i za timot  sto, go podgotvija detskoto katceuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 13:56:04   
***Lide***
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

SUPER E MNOGU KE NI BIDE OD POMOS

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 14:36:36   
mama26
user posted image user posted image user posted image user posted image za rr...sto poveke prikazni poubavo za nasite decinjauser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 16:23:20   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Драги родители,

Мило ми е што ете мене ми ја доделија таа чест да Ви претставам нешто најпрекрасно на Рингераја!

ДЕТСКО КАТЧЕ

Редакцијата на Рингераја.мк веќе некое време го подготвуваше прекрасниот свет на земјата Македонија наменет за Вас и Вашите деца.
Верувам дека ќе бидете задоволни од нашата досегашна работа.
Редакцијата на Рингераја се надева дека и Вие ќе земете учество во изградбата на светот на нашите деца, светот на прекрасната земја Македонија.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Прекрасно сработено, горда сум што имаме прекрасни луѓе од Македонија кои се дел од Редакцијата на Рингераја одговорна за македонската Рингераја. Посебна благодарност за Барбара (наша Палешка) која го раководеше овој проект. Навистина прекрасно и корисно. Бидејќи Рингераја секогаш се труди да ги вклучи во многу работи своите верни корисници, се надевам дека ќе добиваме идеи и содржини за надоградување и збогатување на детско катче од целото Рингераја семејство. Па сега јас се фрлам на гатанките токму тие ми се моментално занимација user posted image


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 20:39:18   
jovanka
user posted image Odlicno sraboteno user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 21:08:21   
agnes77
многу убавоuser posted image , честитки Палешка и РР тимот

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
25.10.2010 22:06:35   
Тања РР
Прекрасно! Браво!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
26.10.2010 11:19:33   
Nade
БРАВО!!!!! САМО НАПРЕД!!! ОДЛИЧНА ИДЕЈА, УШТЕ ПОДОБРА РЕАЛИЗАЦИЈАuser posted image

_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
26.10.2010 15:53:53   
Julie1
Утре околу 7:30 часот на утринската програма на алфа тв, ќе зборуваме за детското катче на Рингераја.мк. Кој има можност нека следи, а ако некој има можност и нека снима user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 26.10.2010 16:04:17 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Nade)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
26.10.2010 16:00:04   
nadica
јас имам мах тв и ќе снимам ама незнам како потоа да го префрлам ако знае некој нека пише

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
26.10.2010 21:52:47   
Палешка РР
Се надевам дека вечерва ќе ја поврземе ТВ картата со мм, кабелот е во прекин, неможев да го поврзам user posted image  Ако го направиме, јас ќе снимам.
Браво за иницијативата Јуле user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
26.10.2010 21:59:25   
Julie1
супер ако успее некој да сними, ќе го поставиме потоа видеото и на Рингераја да можат да видат и оние кои нема да можат да гледаат утрото.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
26.10.2010 23:36:59   
Maca25
Порано не може да биде емисијава. user posted image Ќе наместам аларм во 7.25 за да гледам обавезно.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
27.10.2010 8:40:24   
Палешка РР
user posted image  за Јуле и за начинот на кој го претстави детското катче и нашата Рингераја user posted image

Се надевам дека надица снимаше, па да ја видите сите рубриката во утринската програма на Алфа ТВuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
27.10.2010 8:49:00   
Julie1
Благодарам Барбара, пријатна беше водителката и опуштено го водеше разговорот... уште на самиот разговор пред почеток на емисијата, кажа дека ја посетила Рингераја и дека премногу и се допаднала,се надеваме дека ќе не дружи и таа на РР user posted image

Маца25 утринските програми за жал се рано user posted image но се надевам дека успеа да станеш (иако како што врне сега само за спиење е user posted image )

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
27.10.2010 11:08:37   
agnes77
Браво Јулиеuser posted image user posted image user posted image , за жал не видов user posted image

user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

уште на самиот разговор пред почеток на емисијата, кажа дека ја посетила Рингераја и дека премногу и се допаднала,се надеваме дека ќе не дружи и таа на РР user posted image




user posted image user posted image user posted image  супер user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
27.10.2010 11:26:38   
ben10
user posted image user posted image user posted image superuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: НОВО на Рингераја: Детско катче
27.10.2010 11:35:07   
nadica
го гледав интервјуто. Јуле како и секогаш прекрасна ја претстави нашата рр во вистинско светло
сега го чекам мм да дојде од работа па тој ќе ми помогне околу поставувањето на истото за сите да може да го видите
ако некој знае нека ми каже јас да се правам важна пред мм дека мене не ми треба помош user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?