|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Видео: Како се прави бебе во лабораторија?

Автор: Редакција Рингераја | 21.8.2018
image

За разлика од поедноставната процедура на вештачко оплодување, каде семената течност се вметнува во матката и зачнувањето се случува по природен пат, ин витро оплодувањето вклучува оплодување надвор од телото на мајката

Баба забременила со лек направен за внуката

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2015
image

Врање – Бидејќи повеќе не можела да гледа како внуката и зетот се мачат да добијат потомство, баба Стана одлучила да им помогне, така што направила афродизијак кој влијае на зголемување на плодноста кај мажите. Но, нешто друго тргнало наопаку...

Ќе имаме бебе! – најслатките објави на познатите

Автор: Редакција Рингераја | 20.10.2015
image

Како познатите ја објавуваат најсреќната вест во животот? Тие знаат да бидат многу креативни и преслатки. Погледнете некои од нив

Фото: Како изгледа борбата за бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 9.10.2015
image

Оваа моќна фотографија разнежни илјадници лица низ светот и ги поттикна жените да ги споделат своите искуства со вештачкото оплодување

Марија Шерифовиќ ќе стане мајка?!

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2014
image

Евровизиската победничка, која јавно призна дека е наклонета кон ист пол, вети дека околу 30-та ќе посети банка со сперма, за да може да се оствари и во најважната улога за животот

Неплодна жена бремена со 2 пара идентични близнаци

Автор: Редакција Рингераја | 7.10.2014
image

Бременост која може да се случи еднаш на 70 милиони бремености. Погледнете го лицето на жената која се шокирала од веста!

Видео: Како доаѓа до оплодување?

Автор: Редакција Рингераја | 29.7.2013
image

Нашиот организам е вистинско чудо! Погледнете го совршенството на оплодувањето

За бременост се потребни 104 полови односи?!

Автор: Редакција Рингераја | 12.2.2013
image

Иако според бројот на непланирани бремености се чини дека на паровите им е доволен само еден однос за зачнување, истражувањата покажаа дека создавањето нов живот е прекрасна, но и многу напорна работа

Феномен! Забременила на 60 години

Автор: Редакција Рингераја | 1.12.2012
image

Деновиве во Србија се рашири веста за новиот медицински феномен.Имено, шеесет годишната Љ.М. од Смедерево е најстарата трудница во Србија, а за два месеци ќе стане и најстарата родилка.Таа останала бремена со помош на донација на јајце клетки.

Забремени, иако не го видела сопругот 15 години

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2012
image

Палестинката Далил Зибен успеа да забремени иако веќе 15 години не го видела сопругот и роди здраво момче. Таткото е член на Хамас и е политички затвореник

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?