|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ќе имаме бебе! – најслатките објави на познатите

Редакција Рингераја, 20.10.2015
Како познатите ја објавуваат најсреќната вест во животот? Тие знаат да бидат многу креативни и преслатки. Погледнете некои од нив

image
/11


 

Chrissy Teigen

Таа и нејзиниот сопруг, пејачот John Legend објавија дека го чекаат првото дете со фотографија  на Инстаграм. Коментарот на фотографијата е: Јас и Џон ќе бидеме родители и сме пресреќни. Многумина од вас знаат дека долго се обидуваме да имаме дете. Не беше лесно, но не престанавме да се трудиме. Пресреќни сме и превозбудени. Ви благодариме за прекрасните желби и целата љубов! Одвај го чекаме допирот на трудничко стомаче.

 

1

 

Иванка Трамп

Ќерката на Доналд Трамп објави дека е бремена по трет пат со слатко видео, заедно со своите две дечиња. На видеото дечињата држат бројчиња 1 и 2, додека таа го држи бројот 3 пред нејзиното стомаче.

 

2

 

Blake Lively

Ѕвездата на Gossip Girl објави дека е бремена со нејзинот сопруг, Ryan Reynolds, со фотографија на нејзиниот веб сајт пишувајќи дека слави заедно со сите жени кои чекаат бебе.

 

3

 

Алиша Кис

Пејачката Алиша Кис исто така го искористи Инстаграм објавувајќи фотографија со својот сопруг во чест на нивната годишнина. Таа напиша дека за да биде уште послатко, објавуваат и дека чекаат второ дете и дека тоа се најубавите години во нејзиниот живот.

 

4

 

Гвен Стефани

Со сина кошула и круна на главата, Гвен Стефани објави: „Подготвена бев да ја предадам круната. Но, останувам кралица во домот, опкружена со момци “

 

5

 

Ферги

Ферги објави дека е бремена, со фотографија од детството од неа и нејзиниот спориг Џош. Таа напиша: Још & Јас & Baby = 3.

 

6

 

 

Кели Роланд

Ѕвездата на Destiny’s Child објави фотографија на Инстраграм со пар патики – “Џорданки” и до нив мини варијанта од истите.

 

7

 

Како да добиете дете од саканиот пол?
Желбата на родителите да влијаат на изборот на пол на своето дете е стара колку и човештвото. Како поминувало времето, т...
3
7 производи кои ќе ви помогнат да забремените
Постојат голем број на правила за тоа што треба и што не треба да се јаде за време на бременоста. Но што да правите, ако...
3
Приказната на Вишња Томиќ
Рингераја.ба за мене е како мое семејство, мој дом каде секогаш можам да влезам, во кој сите се добредојдени. Место каде...
2
Интраутерина инсеминација
Интраутерината инсеминација е постапка при која спермата се промива, концентрира и директно се вбризгува во матката на ж...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ime
doktorkata

Koe ime vi e najubavo?

Mihaela (36%)

Tea (9%)

Matea (20%)

Teona (23%)

Teodora (11%)


Број на сите гласови: 236

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!