|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Ви ги разоткриваме митовите за забременувањето

Автор: Редакција Рингераја | 19.3.2021
image

Ги разоткриваме најпопуларните митови за бременоста и ви помагаме да ја пронајдете вистината обезбедувајќи ви ги фактите

Видео: Тешкиот пат на сперматозоидите

Автор: Редакција Рингераја | 16.3.2021
image

Филмот што ќе го гледате објаснува како се создава човечко суштество и низ кои фази поминува за да настане. Овој филм е за вас. Дозволете ни сега да направиме кратко патување во времето и да се вратиме на минатото кога настанавте вие

Ти еднаш победи, зошто сега ја губиш надежта?

Автор: Редакција Рингераја | 9.3.2021
image

Науката вели дека количината сперма што се ослободува откако возрасен здрав маж ќе оствари контакт, содржи 400 милиони сперматозоиди. Од овие 400 милиони сперматозоиди, трчајќи како луди кон матката на мајката, преживуваат само 300-500 сперматозоиди

Што кога вие сакате дете, а партнерот не сака?

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2021
image

Одлуката за децата треба да биде заедничка, но тоа не е секогаш така. Еве што треба да направите ако се најдете во таква ситуација...

Секојдневниот секс е неповолен за забременување?!

Автор: Редакција Рингераја | 3.3.2021
image

Дали секојдневниот сексуален однос ја намалува можноста за зачнување?

Мали тајни на забременувањето

Автор: Редакција Рингераја | 26.1.2021
image

Сперматозоидите може да преживеат во женското тело во просек два до три дена. Јајце клетката на жената има максимален век на траење од 12-24 часа, и тоа е времето во кое жената е плодна. Прочитајте ги нашите мали тајни за забременување

Зачнавте на новогодишната ноќ? Кога ќе се породите?

Автор: Редакција Рингераја | 25.1.2021
image

Да, бевте палави, но истовремено и вредни, бидејќи сепак создадовте нов живот! Ако забременивте за време на празниците, ќе станете родители во септември 2021 година

Дали мокрењето по секс спречува бременост?

Автор: Редакција Рингераја | 8.12.2020
image

Дали мокрењето по секс спречува бременост? Да го разоткриеме овој мит

Како да зачнете девојче - девет совети

Автор: Редакција Рингераја | 13.10.2020
image

Дали вашето срце се топи секогаш кога ќе видите мало розово нежно туту? Секако дека да, затоа сте тука – бидејќи се прашувате како да забремените со девојче!

6 стручни совети за да зачнете машко дете

Автор: Редакција Рингераја | 8.10.2020
image

Се прашувате како да зачнете момче? Ако е така, сигурни сме дека сте заинтересирани да ги знаете различните методи за да се наредат шансите во ваша корист, кога станува збор за зачнување момче

СТРАНА 1 ОД 9


Анкета

Забременување
Natasa981

Колку време ви требаше да забремените?

до 6 месеци (62%)

од 6 месеци до 1 година (9%)

од 1 година до 1 ипол година (12%)

повеќе од 1ипол година (18%)


Број на сите гласови: 68

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!