|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Кога ќе се роди бебе, животот на младите родители се менува. Тие го сакаат само најдоброто за своето бебе, имаат илјада и едно прашање. Прочитајте ги одговорите на најчестите!

МЛАДИ ТАЛЕНТИ

Пресмешно! Што кажаа децата за мајките?

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2020
image

Одговори дадени од дечиња на следните прашања за мајките

image

Мамо, зошто ...?, Бабо, а како ...? Децата поставуваат какви ли не прашања кои често ги оставаат родителите без зборови. И колку и да се наивни и смешни, понекогаш тие се толку прецизни, што не можат да се одговорат

image

Погледнете ги овие урнебесни одговори на децата на прашања од мајките

image

Резултатот е добиен со испитување на 170,000 едукатори од страницата на Facebook WeAreTeachers, кои дале одговор на прашањето: Кои прашања на родителите ве полудуваат? Во прилог се 12 работи кои никогаш не треба да ги кажете во училница

ВИДЕА

Видеото кое секоја мајка МОРА да го гледа

Автор: Редакција Рингераја | 8.11.2013
image

Жените на видеото треба да одговорат едноставно прашање – треба да се опишат себе си како мајка. Потоа нивните деца одговорија какви мајки се тие. Слушнете ги одговорите и верувајте во себе!

image

Прашањата како “Кога вие двајца мислите да имате бебе?” или “Како напредуваат обидите да добиете бебе”, можат да бидат тешки за одговарање. И како што тие си дале право да Ви поставуваат такви прашања, така и Вие имате право да одговорите како сакате

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

Трудници, нека не Ве нервира ова!

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2023
image

Бременоста има безброј убави страни и моменти, но нешто сигурно ќе Ве нервира. Во прилог се неколку ситуации, кои ги излудуваат трудниците

image

Добивте бебе и станавте родители? Но, со тоа дојдоа и еден куп непредвидени грижи и проблеми и имате толку многу прашања. Еве некои од нив, па се надеваме ќе Ви помогнеме.

image

ШТО Е ПРИХРАНА? Прихраната претставува воведување нови прехранбени производи во исхраната на бебето, а кои не се мајчино млеко или млечни препарати за бебиња (жита, овошје, зеленчук, месо, риба...).

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?