|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Предновогодишниот период е времето од годината кога подаруваме љубов, кога споделуваме убави мигови, кога создаваме спомени, но и кога ја покажуваме својата хуманост на дело

image

Се одржа првата работилница во рамки на проектот „Собираме и ре-креираме“ со децата од СОС Детско село Македонија

image

Бимилк го одбележа 1 јуни Светскиот ден на млекото

ТЕК НА АКЦИЈАТА 2013

Пакети играчки за СОС Детско село

Автор: Редакција Рингераја | 14.1.2014
image

Во советодавниот центар на СОС детското село во Шуто оризари оставивме цела кола полна со пакети за целата мрежа на центри која ја имаат и оваа година повторно имавме одлична соработка

АКТУЕЛНО

Децата од СОС Детско село летуваа во Италија

Автор: Редакција Рингераја | 6.9.2013
image

Четириесет деца, од СОС Детско село, кои летуваа во летниот камп Калдонацо, Италија се вратија збогатени со нови искуства и знаеања. Тие ја претставија Македонија како земја на мир, љубов и пријателство

image

Четириесет деца згрижени во СОС Детско село, две недели ќе летуваат во летниот камп во Калдонацо во Италија. Ланецот на продавници Техномаркет и брендот Индесит ги обезбедија трошоците за патувањето

АКТУЕЛНО

Секој ДЕН по еден ДЕНар за децата од СОС село

Автор: Element PR and Corporate Communications | 28.5.2012
image

Од први јуни, кој го избравме како Светски ден за грижа за детето, до крајот на годината еден денар од секој купен весник Ден ќе донирате во СОС детско село. Во исто време, 5% од секоја реклама во весникот ќе биде дел од фондот за донации“

image

Претставенa првата брачна двојка згрижувачи во СОС Детско село.

АРХИВА 2011

Подарување играчки во СОС детско село

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2012
image

Активистите на ДАНУ Филантропија и претставници на CIRa доделија играчки на децата од СОС детско село

РИНГЕРАЈА ДРУЖЕЊА

Импресии од мартовската дружба

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2011
image

Поминавме прекрасен ден, исполнет со многу насмевки, ведри лица, реални разговори и ветувања за повторна средба!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

ime
anneto

zdravo :) dali moze da mi pomognete koe ime da i go stavime na kerkickata? :) blagodarime odnapred

stefani (22%)

anastasija (21%)

ksenija (10%)

jovana (25%)

emanuela (7%)

angela (16%)


Број на сите гласови: 209

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!