|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Поддршка за мајките да ги дојат јавно своите бебиња

Philips Avent, 1.8.2022
Две третини од мајките би биле посамоуверени и би се чувствувале поудобно во врска со доењето на јавно место ако тоа се сметаше за „нормално“*Ајде да ги поддржиме и охрабриме родителите да ги дојат своите бебиња секогаш, секаде

image
/11


Две третини од мајките би биле посамоуверени и би се чувствувале поудобно во врска со доењето на јавно место ако тоа се сметаше за „нормално“*

Ајде да ги поддржиме и охрабриме родителите да ги дојат своите бебиња секогаш, секаде

slika2

Доењето постои откога постоиме и ние. Исто така посвесни сме од кога било за здравствените придобивки од доењето и за бебето и за мајката. А сепак, во многу делови од светот сè уште има многу табуа во однос на доењето – што сигнализира за потребата од поголема поддршка на мајките и татковците да практикуваат родителство и доење/исхрана на нивен начин.

Оваа Светска недела на доењето (1-7 август), со цел да се разберат некои од предизвиците со кои се соочуваат родителите кои ги дојат своите бебиња и да се поддржат и охрабрат да бидат родители и да ги хранат своите бебиња на нивен начин, Philips праша повеќе од 6000 жени во 25 земји* што ги спречува да ги дојат своите бебиња во секое време и секаде каде што сакаат или имаат потреба.

slika3

slika2

slika4

slika5

slika6

slika7

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Повеќе комфорност, повеќе мајчино млеко
Кога млекото треба да се измолзува..
3
Неколку совети од патронажна сестра
Ева Ковачич,дипл. мед. сестра, раководител на патронажна служба, предавач во Школата за родители,Здравствен дом ...
3
Да останеме здрaви и среќни со производите...
Kомпанијата Johnson & Johnson од далечната 1886 година останува посветена на потребите на потрошувачите ширум светот ста...
3
Видео: Како да избањате новороденче со пап...
Честитки мама и тато за вашето новороденче. Хигиената е важен аспект на грижата за бебето и дневната бања е неопходна за...
3
Анкета

dali vi se dopaga imeto lina
aleksandra panevska(74%)

(26%)


Број на сите гласови: 78

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!