|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Одбери го најдоброто за себе

Philips, 12.9.2017
Дали сте знаеле дека за нормално функционирање на организмот на дневно ниво е потребно да внесете oд 5 до 13 парчиња овошје или зеленчук?

image
/11


Хранливите состојки достапни во овошјето и зеленчукот овозможуваат да ја добиете доволната количина на витамини и минерали со кои ќе можете да функционирате успешно во текот на целиот ден. 

Здравата исхрана, покрај здравите хранливи состојки подразбира и соодветен начин на нивно внесување во организмот. Соодветната распределба придонесува за поефикасно искористување со што носи повеќе бенефити за вашиот организам.

Како најбрзо да го обезбедите најдоброто за вашиот организам?

Започнете го денот со вкусно смути или цеден сок. Задржете ги хранливите материи во вашиот свежо цеден сок или смути и бидете сигурни дека секојдневно внесувате доволно состојки кои ќе придонесат да се чувствувате подобро. Енергијата за секојдневните активности ќе ви биде зголемена и телото ќе ви биде благодарно. Нашиот предлог за состојки можете да го погледнете тука:

 

 

Доколку ви е потребен сигурен сопатник во вашиот пат кон здрав oрганизам, Liquid Health програмата на Philips е одличен избор. Со долгогодишно искуство во изработка на соковници и блендери, кои се иновативни, практични за користење, лесни за чистење и ви овозможуваат да правите здрав и вкусен сок или смути, со Philips ќе го добиете најдoброто за вас и вашето семејство. Дознајте повеќе за Liquid Health програмата тукa.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Ти еднаш победи, зошто сега ја губиш надежта?
Науката вели дека количината сперма што се ослободува откако возрасен здрав маж ќе оствари контакт, содржи 400 милиони с...
4
Македонска мобилна апликација-Caffetin Men...
Ви ја претставуваме македонската мобилна апликација за следење на месечен циклус – Caffetin Menstrual
3
Подготовка за забременување
Обидете се да уживате во процесот на зачнување и не го сфаќајте како "работен" ангажман што треба по секоја цена д...
3
Дали мокрењето по секс спречува бременост?
Дали мокрењето по секс спречува бременост? Да го разоткриеме овој мит
3
Анкета

?
Maria

Najubavo zensko ime?

Leona (27%)

Iva (17%)

Jana (26%)

Mihaela (31%)


Број на сите гласови: 465

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!