|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Дали сте знаеле дека за нормално функционирање на организмот на дневно ниво е потребно да внесете oд 5 до 13 парчиња овошје или зеленчук?

image

Дали сте знаеле дека пуканките можат да бидат одличен додаток во вашата исхрана?

ИСХРАНА

Јајца во исхраната на бебето

Автор: www.zazdravje.com.mk | 21.4.2012
image

Јајцето претставува одличен извор на протеини, витамини и минерали. Сe препорачува да се воведе во исхраната на доенчето откако тоа ќе наполни шест месеци, доколку нема анамнеза за алергија на јајца во семејството

ИСХРАНА

Кравјо млеко или млечна формула?

Автор: Редакција Рингераја | 19.1.2012
image

Дали знаете кое млеко да му го понудите на детето, ако престанете со доење околу шест месеци? Ви го пренесуваме мислењето на педијатрите и нивните коментари на општо прифатените ставови на родителите.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?