|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Никогаш немал секс, а татко е на 14 деца

Редакција Рингераја, 18.1.2012
100 проценти од мојата сексуална енергија е за производство на сперма за двојки кои сакаат да имаат деца. Значи јас немам друга активност надвор од тоа.

image
/11


 

Донатор на сперма, кој е “татко” на 14 деца, признава дека е 36 годишна девица.

Трент Арсеналт излезе во јавност откако неговата бесплатна банка за сперма се најде под истрага од страна на прехрамбената и фармацевската инспекција во Америка, кои му се закануваа со казна од 100,000 долари и затворска казна до една година.


По објавувањето во шоуто на Андерсон Купер, Трент за себе изјави дека е експерт во Силиконската Долина, луд по компјутери и технологија и призна за неговата неверојатна ситуација кога е во прашање сексот, односно кажа дека никогаш немал секс, но е татко на дури 14 здрави деца.


Говорејќи на едно ТВ шоу , г-дин Арсеналт рече: " 100 проценти од мојата сексуална енергија е за производство на сперма за двојки кои сакаат да имаат деца. Значи јас немам друга активност надвор од тоа. "
На прашањето “Дали тоа значи дека никогаш сте немале секс?”, Арсеналт одговорил: "Јас веројатно ќе бидам 40-годишна девица, а ќе имам повеќе од  15 деца"


Невиниот татко за прв пат се сретна со едно од неговите потомци, Аналиса, која тукушто наполни 2 години. Г-дин Арсеналт емотивно изјави дека средбата предизвикала голема возбуда кај него. Ова дете е ќерка на хомосексуална двојка, кои беа пресреќни по одлуката на донаторот да им помогне. “Се обидувам да не бидам премногу емотивен” изјави тој. “Само сум пресреќен што таа е среќна во семејство со многу љубов. Се надевам дека во себе го носи генот на сочувство и дека нејзините родители ќе го негуваат тоа и понатаму”.


Преку веб страна, тој ја рекламира својата сперма како органска, но еден експерт за здравје предупредува дека неговиот нетипичен начин на татковство, ги отвара вратите за ширење на вирални инфекции како што е ХИВ. Тоа ги поттикна FDA  да изјават дека г-дин Арсеналт не презема мерки на претпазливоста за да се спречи ширењето на болести и незаконски произведува човечки клетки.


Г-дин Арсеналт вели дека тој едноставно им помага на двојките кои немаат деца, во ситуација кога единствена алтернатива би била да имаат секс со непознат: “Јас им помагам на оние на кои им е потребна помош, не се обидувам да развијам бизнис од тоа.”

 

 

 

Неплодноста боли...
Боли постојано, боли и не престанува...
3
10 најдобри совети за зачнување
Ако сте одлучиле дека сакате да имате бебе, прочитајте ги нашите најдобри 10 совети кои ќе ви помогнат вас и на вашиот п...
3
Одбери го најдоброто за себе
Дали сте знаеле дека за нормално функционирање на организмот на дневно ниво е потребно да внесете oд 5 до 13 парчиња ово...
3
Следење на овулација–промени на грлото на ...
Како да ги одредите плодните денови со пратење на грлото на матката?
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

слободен живот
daki

дали повеќе сакате да живеете со свек/свекрва или сами па да не се мислите за гужвите кога тие сакаат да ги ќуваат и другите внуци а вие трпите и нервирате СЕКАКО?

да живееме сами (91%)

со свек и свекрва (5%)

си бегам кога ќе дојде ситуација на чување (2%)

седам и нервирам (2%)

помагам ами како (2%)

коментар (0%)


Број на сите гласови: 128

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!