|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Мајчице мила моја

Детско катче, 14.11.2010
Детски песнички

image
/11


Мајчице мила моја

 

Мајчице мила моја

кажи ми ти се молам

што значи мила мамо

тебе те сонувам само

што значи мила мамо

тебе те сонувам само

 

Штом мигнам со очички

пред мене веќе ти си

и почнувам да сонувам

како слатко те бакнувам

и почнувам да сонувам

како слатко те бакнувам

 

 

Мама

Мајка ми е добра, мила

насмеана, кротка, блага,

како сонце топли, грее,

топи мразој, топи тага.

 

Мајка ми е другар верен

лечи болка, лечи рана

во мајчината љубов света

сета добрина е збрана.

 

Благодарам мамо мила

што ми дари љубов, сила,

што над мене бдееш везден,

што по пат ме водиш ѕвезден.

 

Благодарам мамо мила

топло гнездо што си свила,

од невољи што ме браниш,

со добрина што ме храниш.

Зборувај ми, мила мамо
Песнички за најмалите
4
Боенка - Снежана и седумте џуџиња
Обои ја Снежана
3
Заборавен дедо
Ах дедо, дедо...
3
Крушево
Крушево е град во Западна Македонија. Тој е градот на некогашната Крушевска република.
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
Jana9

Koj stranski jazik najmnogu vi se dopaga?

Angliski (50%)

Francuski (50%)

Italijanski (0%)

Germanski (0%)

Nekoj drug (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!