|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Народни поговорки - А

Детско катче, 31.10.2010
Народни поговорки

image
/11
Ако имаш верни пријатели ќе имаш и пари.


Ако ја згазиш змијата на опашката ќе се свртит да те укасат.


Ако не можит чоек да бидит личен и богат да за умен и чесен можит.


Ако те удри некој со камен, ти удри го со леб.


Ако се сториш овца секој ќе те стрижит.


Ако си сиромав барем не биди мрсулав.


Арамијата и ноќе гледа ама и од сенката се плаши.


Арните круши свињите и јадат.


Арната реч царска порта отворат.


Ако баба лажи трап не лажи.

Дојде есен мила
Детски песнички
4
Господ кога `и создаваше луѓето
Народни преданија
3
Малите рачиња играат и плескаат
Детско катче
2
Слатки слатки песнички
Песни за најмалите
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Дали сте вработени?
sandriana RR

Колку РРајки се вработени (постојано или сезонски), а колку невработени?

да (60%)

не (32%)

сезонско вработување (8%)


Број на сите гласови: 85

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!