|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детско катче

/11


Спиј мало дете не плачи

очите затвори ги

не знаеш ноќта што ќе однесе,

а утрото ќе донесе.

 

Високо над планината

спие и месечината

дур на небо не се јави пак

првиот сончев зрак

 

Спиј мало дете не плачи

со добрите самовили

низ бајките патуваме

и сонуваме

 

...и сонуваме

 

 

Ја нема Вашата омилена песничка?

ПИШЕТЕ НИ ! Испратете го текстот на песната и линк од Youtube

 

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Брзо брзо збори!
Брзозборки
4
Волшебната белезица
Волшебни приказни
3
Богатиот и селанката, што роди дете на нива
Македонски народни приказни
3
Сиромаио и арно да речи, никој не го слуша
Приказни од Марко Цепенко
3
Анкета

Klara
miss

Dali vi se dopaga imeto Klara?

Da (36%)

Da,mnogu! (13%)

Ne (36%)

Ne,ni malku! (15%)


Број на сите гласови: 61

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!