|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Една средба, која никогаш не е случајна

Редакција Рингераја, 18.5.2015
Брзаше бидејќи знаеше дека мигот претстои. за да биде прв меѓу милионите кои се натпреваруваат со него

image
/11


 

Внимаваше на својата концентрација и ги броеше секундите за да ја достигне целта. Му претстоеја уште предизвици, но тој факт го мотивираше уште повеќе.

Имаше закажана средба во јајцеводите со онаа која чекаше долго на нивната средба. Тој процес е сложен и долг и зависи од многу фактори, но исто така е бескрајно убав и магичен. Често го нарекуваат среќа, светлина, надеж, иднина. Можеби најмногу му одговара "чудото наречено нов живот"

Никако не зависи од материјата, доаѓа од некаде во време кои не може да се открие предвреме, кое нема датум ни час. Го очекуваш трпеливо - те изненадува  неочекувано. Важно е да го поздравиш, да му се насмевнеш и ако ти дојдат солзи, тие да бидат од благодарност.

Тоа чудо ќе се навикне на тебе, ќе го распознава твојот глас и ќе има потреба од  убави зборови кои ќе го галат неговиот слух. Секогаш треба да внимаваш што зборуваш, со каков тон и расположение го правиш тоа. И така девет месеци.

Што се случува после со “чудото”? Некако излегува од тебе, слушаш силен плач и неговиот живот започнува самостојно, но во твои раце. Прво ќе се плашиш, а потоа нема да сакаш да го пуштиш да одлета од тебе, но тоа е неизбежно.

Радувај му се додека е дома, а потоа грижливо прелистувај ги спомените во срцето, бидејќи “чудото”нема да биде со тебе толку често, колку што посакуваш.

Го гледаш мало, а го чувствуваш бескрајно големо, го сакаш, го чуваш. Тоа е една цела вселена која можеш да ја прегрнеш и да ја наречеш своја.

Ти посакуваме многу такви “чуда” во животот, независно дали се сини или розови. Сите тие чудесни, чудесни чуда, наречени се ДЕЦА.

 

7 знаци дека имате циста на јајникот
Повеќето цисти на јајникот се бенигни, фоликуларни цисти кои се појавуваат и исчезнуваат со менструалниот циклус и не е ...
85
Како да забремените побрзо?
Кога се обидувате да забремените животот може да Ви биде забавен – секогаш имате изговор за да добиете љубов од партнеро...
4
Месечен циклус кај жената
Месечниот циклус на жената се мери од првиот ден на нејзината менструација до првиот ден на следната менструација. Кај п...
4
Др.Оз советува:Ако сакате дете не ги чекај...
Иако денес жените многу подоцна се одлучуваат за бременост и мајчинство, Др. Оз предупредува дека отчукувањето на биолош...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali se vozite so javniot prevoz?

Da (0%)

Ne (33%)

Ponekogas (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!