|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Џенифер Лопез: Тајна вежба за совршен задник

Редакција Рингераја, 11.8.2016
Опсесијата со задникот на Џенифер Лопез трае веќе неколку години, а сите љубители на облините се во потрага за идеалната вежба со која ќе постигнат ист таков задник
Клучни зборови:

image
/11


 

Дејвид Кирш, личен тренер на Џеј Ло ја открива тајната вежба со која, ако ја изведувате трипати седмично, ќе видите резултати веќе за две до три седмици.

Како се изведува вежбата:

*Раширете ги нозете во ниво на колковите.

*Подигнете ја десната нога, свиткана во коленото под агол од 90 степени па ротирајте ја кон десно.

*Спуштете ја ногата малку подесно од почетната положба и штом ќе ја спуштите, направете сквот (клекнување) како сумо борач.

*Кога ќе се подигнете подигнете ја десната нога од положбата во која ја спуштивте и направете замавнување/удар кон напред.

Вежбата изведувајте ја со едната и другата нога, по 15-20 повторувања без прекини, во 2-3 сета.

Тренерот Кирш вели дека ова е одлична вежба не само за совршено обликуван и подигнат задник, туку и за потесни путови и обликување на целиот долен дел на телото.

 


Што не знаевте за варената пченка?
Вкусни, лесни за подготовка и многу, многу здрави. Дали сте знаеле дека редовното консумирање на варена пченка го намалу...
3
8 начини да ја затегнете кожата
Губењето на тежината е големо достигнување, но е исклучително важно да се вложат грижи за кожата да остане мазна и цврст...
2
Безбедно ли е да се спортува за време на б...
Убавата и цврста фигура е "фикс идеја" за повеќето жени. Тие се борат со вишокот килограми, почитуваат строги диет...
2
Брзото одење го продолжува животот
Пешачењето е едно од најдобрите работи што можете да направите за вашето здравје. Тоа е корисно за срцето, крвниот прити...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

tv edukacija
bilbilce

koja detska emisija e podobra za vaset_o dete?

dora (67%)

ivce pivce (11%)

bon - ton (22%)


Број на сите гласови: 64

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!