|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мацина трева(очајница)
16.1.2015 11:17:37   
scared RR
Да, баш така. Само што за оној благиот чај многу малку има пишувано, само на спрската рингераја, додека на останатите форуми сите го пијат горчлливиот и имаат резултати. Јас за време на мензис не пијам никаков чај иако рекоа дека здравецот и вркутата може, сепак пауза правам. Мацината трева ја пијам цело време зашто не знам кога ми е овулацијата и дали воопшто ја имам, мислам дека немам па да стимулирам овулација со него . Вчера баш читав дека мнгогу грешно било што се прекинувало после овулација зашто баш тогаш почнувало нејзинито дејство и дека и да има бременост многу краток е периодот да наштети нешто, зашто плодот не е ни прицврстен сеуште, така имаше објаснувањ некои, како и да е јас направив тест 1 недела пред да добијам видов дека е негативен и продолжив со чајот, циклусот сега ми е многу пообилен , баш нормален како што треба да биде, тоа му го препишувам на чајов, зашто пред тоа ми беше некако оскуден.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Мацина трева(очајница)
27.1.2015 15:52:16   
bambina34
jas veke eve dve nedeli ja pijam macinava treba (kediok) , pred 4 dena zemav i zenski caj od Bilna apteka Stojanovi , sto se sostoi isto macina treva ama ocajnica, zalfija, ajducka treba, virak (biserok),matocina i uste nekoja bilka ...Ovoj caj e dosta gorcliv i sea gi kombiniram , eden den pijam od mesavinava dr den od kediok... Interesna rabota sto pocnuva da mi se slucuva poslednava nedela e zgolemuvanje na libidoto i osekam kako nekoja tezina vo jajnicite , kako da imam tegovi zakaceno.. Kakvo e vaseto iskustvo so cajot?

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Мацина трева(очајница)
27.1.2015 17:11:51   
scared RR
Јас не би ги мешала двата типа на очајница, т.е не би пиела истовремено. Во однос на женскиот чај го немам пиено ама ги имам многу одамна пиено капките женски со исти состав како чајот и не ми помогнаа.
Мој совет е покрај мацината трева да си земеш чиста Вркута ја викаат уште и вирак, бисерок и да пиеш дневно по 1-2 чаши, јас ја зедовод Херба стојанови, плус зедов и Црвен Здравец од Билна аптека матија , кој го пиеме и ја и мм, по 1 чаша дневно повеќе не.
Со оваа комбинација највеќе бремености се постигнале, доста читав по форумиве и сајтовите за билки. user posted image

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Мацина трева(очајница)
28.1.2015 9:38:41   
LoveableMe RR
Само да ви наведам дека ФеллиРР пиеше мака во прав Феминесенс два месеци и сега е бремена, можеби тоа е рецептотuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Мацина трева(очајница)
15.4.2015 19:15:30   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Само да ви наведам дека ФеллиРР пиеше мака во прав Феминесенс два месеци и сега е бремена, можеби тоа е рецептотuser posted image user posted image

Биби риби, КЛИК ТУКА има повеќе пишувано за перуанска мака.
Конкретно за мојот случај, требаше да ги пијам два месеци по препорака на гинеколог, но бидејќи вториот месец почнаа да ми се јавуваат чести главоболки, ги прекинав, значи ги пиев еден месец, па наредниот не, и третиот месец останав бремена. Дали тие помогнаа или не, кој знае.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Мацина трева(очајница)
14.2.2016 23:37:48   
krstana

ИЗВОРНА ПОРАКА: hristijana

може некој да ми објасни како изгледа мацината  трева да ја побарам?

Macina treva, Ocajnica, Marrubium vulgare vo originalna forma moze da najdes kaj Bilnata apteka DABESKI Gostivar.

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Мацина трева(очајница)
14.2.2016 23:43:22   
krstana

ИЗВОРНА ПОРАКА: krstana


ИЗВОРНА ПОРАКА: hristijana

може некој да ми објасни како изгледа мацината  трева да ја побарам?

Macina treva, Ocajnica, Marrubium vulgare vo originalna forma moze da najdes kaj Bilnata apteka DABESKI Gostivar.

Originalnata macina treva ima beli cvetovi,kadifeni listinja ,okruglo belo steblence so beli vlaknenca.Ako stebloto e cetvrtasto i suplivo so crveni ili rozovi cvetovi i meki listinja sigurno ne e macina treva.

(Одговор на членот krstana)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Мацина трева(очајница)
26.2.2016 13:41:05   
krstana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

По српските форуми пишуваат дека чајот треба да е горчлив (Marubium vulgare, masrubii herba), а во Босна го пијат Nepeta Cataria и тој не е горчлив. Јас колку што знам од читање овој горчливиот се пие или само до овулација или во циклуси кога не с еправи бебе цел циклус па наредниот се прави бебе. Вркутата се пие цел циклус без проблем.

Nepeta cataria e mackina treva a ne i macina treva Marubium ocajnica.Edna moja prijatelka kupi od bilnata apteka Pancic Beograd pod ime ocajnica macina treva a vsusnost toa bese Nepeta Cataria koja ne se koristi za zenska plodnost tuku protiv zavisnosti.Sostavot ne e ist i Nepeta cataria ne e ocajnica.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Мацина трева(очајница)
26.2.2016 14:26:55   
MademoiselleNina
user posted image

Јас оваа ја имам купено лани од ДМ дрогерии во Сараево. MACINA TRAVA ( Marubi herba )ова го пишува на опаковката. За овам имам пишано и во„лекување на неплодност со билки“
Ја иписв 3 кеси user posted image па ништо, но на некој му помага навистина.

(Одговор на членот krstana)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Мацина трева(очајница)
5.3.2017 11:27:34   
Aida nesim
Zdravo sakam da spodelam so vas nesto imam slusnato za macina treba i si go poracav od makedonia ama problemot e sto ne znam kako da go koristam ako moze nekoj da mi pomogne treba so se voda da go varam ili kako i iskusvo fala vi mnogu na pomoc pa daj gospod da ni se faka


(Одговор на членот ana bebe)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Мацина трева(очајница)
6.3.2017 16:03:59   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Aida nesim

Zdravo sakam da spodelam so vas nesto imam slusnato za macina treba i si go poracav od makedonia ama problemot e sto ne znam kako da go koristam ako moze nekoj da mi pomogne treba so se voda da go varam ili kako i iskusvo fala vi mnogu na pomoc pa daj gospod da ni se faka



Ako nema upatstvo na samoto kese, go varis kako i sekoj drug caj, po ednas na den okolu 200 ml. Jas taka go piev. ne se pie vo period koga imas ciklus i krvarenje.
So srekja :)

(Одговор на членот Aida nesim)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Мацина трева(очајница)
6.3.2017 16:07:11   
Aida nesim
Vo tekot na denot se pije ili kako ama ova e mnogu gorko ne mozam da go podnesam e preterano i ne e vo mali kesi tuku ot onie po golemite od dubok kesite sto se

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Мацина трева(очајница)
13.3.2017 13:45:52   
pcelka3
Zdravo dragi rr ve molam nekoj ako znae za biserok ili virak caj kade mozam da go najdam pobarav vo bilna apteka Stojanovi, bilna apteka rosa go nemaat i zedov eve veke 2 meseci gi koristev kapkite (tinktura)i nemam nikakov efekt kako sto citav za virakot i iskustva od zeni ja regulira menstruacijata nekoi imaat zabremeneto ili tie sto imale miomi ne otisle na operacija itn ve molam za odgovor pozdrav i imajte ubav den

(Одговор на членот Aida nesim)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Мацина трева(очајница)
13.3.2017 15:40:41   
kapina
Virak imase vo vioa aptekata za zdrava hrana vo strumica

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Мацина трева(очајница)
14.3.2017 4:01:54   
Aida nesim
Ke ve zamolam edno prasajne dali e normalno da custuvas bolki vo stomakot ot macinava treva imam jaki bolki vo stomakot

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Мацина трева(очајница)
27.4.2017 9:22:35   
Хепинес
Здраво на сите
имам една дилема. на ФБ име еден производ ато сакам да го пробам. Ме интересира дали некој има искуство со овој производ

Поракава не е во контекст на мацина трева, ама се однесува на тема стерилитет

ПОздрав

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 27.4.2017 23:12:31 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Мацина трева(очајница)
2.5.2017 15:57:19   
Хепинес
Еве го и линкот за производ Што е претпоставувам нов

https://www.facebook.com/bioshoponline/photos/a.1845752625662000.1073741828.1845695255667737/1917761958461066/?type=3&theater

Во дилема сум да го купам, сакв да прасам дали мозе некој има некое искуство ??
страната на ФБ е TOP BIO Shop

(Одговор на членот Хепинес)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Мацина трева(очајница)
5.7.2017 8:53:43   
Sandra456
Zdravo, jas sum nova vo forumov dobro ve najdov :) so denovi citam za macina trava i po tolku citanje otidov na bitpazar kupiv 10tina kesicki od edna mlada zena po ime Valentina , samo sto kazav sto baram mi dade macina treva i kaza ova e za neplodnost t.e za problemi pri zabremenuvanjeto... e sega citam nekoj pisuva treba da gorci nekoj vika ima prijaten vkus... Jas go napraviv cajot po upatstvoto od zenata i eve me sega ja pijam prvata casa nautro na gladno i voopsto ne e nitu gorcliva nitu ima neprijaten miris i vkus ( barem za mene user posted image ) Ve molam za sovet dali sum ja zemala pravilnata ili mi dala nesto drugo !!! Se obiduvameee veke 1god za user posted image i se e bezuspesno :( Helllpp

(Одговор на членот Хепинес)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Мацина трева(очајница)
6.7.2017 8:35:08   
kapina
Da da taa e pravata ocajnica jas si ja kupiv na nea od bilna apteka tuka vo strumica i da znaes oti se pie od prestanokot na menstruacijata do ovulacija posle ne oti sodrze radon

(Одговор на членот Sandra456)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Мацина трева(очајница)
6.7.2017 11:17:40   
Sandra456
Dobro e , jas mislev deka ne e pravilnata bidejki voopsto ne gorrci :) inaku zenata mi rece sekoj den po edno litro se pie osven koga imas menstruacija ... :/ sekoj razlicno znae.. a sto e toa radon ?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 270
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?