|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мацина трева(очајница)
14.6.2010 9:26:09   
Anonimen
Pеruvian maca
http://macaperuvian.com/

(Одговор на членот cufi)
  Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Мацина трева(очајница)
15.6.2010 21:49:53   
hanny
Zdravo na site , devojki jas sum nova na ovoj forum i sakam da poskam ubava druzba

Cufi aj pisi od koga do koga se pie tocno  virakot, ti blagodaram.

jas pocnav sega da ja pijam ocajnicata ja pijam od 5 do 14 den tri pati dnevno  pa ke vidime dali ke ima nekoj efekt a inaku ja kupiv od bit pazar i e pelin pelin gorka edvaj ja pijam i ladna i plus med i stavam i ne se stava vo usta ama za bebus se ke napravam pa mizami ja pijam user posted image a ako saka nekoj neka mi pisi PP ke vi pratam ne e koj znae sto po 50 den e kesicka.
I uste nesto sakam da napomenam deka ako kupuvate od bit pazar barajte go cajot samo kako ocajnica ili po negovoto latinsko ime ne spomnuvajte macina treva zosto ima i edna druga  maca treba sto e sosema drugo da ne utnete.
pozdrav


(Одговор на членот cufi)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Мацина трева(очајница)
15.6.2010 22:42:39   
Bogdancanka
добре ни дојде Ханни ти посакувам пријатна дружба со сите на на рр,се надевам дека ќе можеме да помогнеме со било каков совет...потполно се согласувам со тебе за бебуш се што треба ќе направиме само да ги добиеме посакуванитеuser posted image само така мила биди упорна и храбра и како и да е ќе даде господ и ние ќе се радуваме наuser posted image позззззuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот hanny)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Мацина трева(очајница)
16.6.2010 11:24:14   
suzeto
anonimen fala na linkot...
dali nekoj ste probale macaperuvian?
dobre dojde hanny...

< Поракaта ја уредил suzeto -- 16.6.2010 11:25:45 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Мацина трева(очајница)
22.6.2010 11:33:46   
suzeto
se izvinuvam greska

< Поракaта ја уредил suzeto -- 22.6.2010 11:37:07 >

(Одговор на членот cufi)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Мацина трева(очајница)
22.6.2010 15:07:10   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: cufi

Pozdrav do site...jas sun nova na forumov....samo napred :)

Jas nemam iskustvo so macina treva ali znam nekolku koi imaat uskustvo.

Sakav da spodelam ona sto znam za macina treva...toa se pie od prviot den do ciklusot do ovulavija, 3 solji na den i toa golkta po goltka....poradi toa sto e mnooogu gorcliv se preporacuva da se pie izladen....
Se pie 3 meseci pa se pravi pauza od 1 mesec. Koga ke otkires deka si trudna user posted image odma treba da prestanes da go pies cajot.

Vo vtoriot del od ciklusot se preporacuva da se pie caj od virak ili kaj nas poznat kako rosnik ili arslanska šepa...isto 3 solji na den i se pie goltka po goltka....ovoj caj ima dobar vkus.

cufi
kolku sto mozam da razberam se pie znaci do ovulacija nekade do 14-15 den potoa se prodolzuva so virak?taka li?
mislam dobro sum razbrala

(Одговор на членот cufi)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Мацина трева(очајница)
2.7.2010 22:57:26   
dinaa
zdravo.jas sum nova na forumot.prvo pozz na site.imam citano i jas mnogu za macina treva odnosno potocno ocajnica.sega sum na red da probam.deneska ja kupiv pa ke vi kazam za ponataka...a trevkata ja ima i vo bt na pazar....cao mwaaa

(Одговор на членот Viki73)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Мацина трева(очајница)
3.7.2010 13:55:16   
arh_diz
Dobredojde dina na RR user posted image user posted image user posted image user posted image
Ti posakuvam upseh so cajot sto pobrzo da ni kkazes deka si user posted image


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dinaa)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Мацина трева(очајница)
4.7.2010 1:36:09   
dinaa
falauser posted image user posted image user posted image daj boze da uspeam...ke bidam najsreknata MAMA...user posted image vi posakuvam uspeh na site mwaaaaaaaa

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Мацина трева(очајница)
4.7.2010 1:37:31   
dinaa
pozdrav

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Мацина трева(очајница)
4.7.2010 13:57:44   
Bogdancanka
добредојде Дианаа ајде чекаме позитивни резултати од очајницата,дај боже што побрзо да ни се пофалиш и да се запишеш како user posted image на рр

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот dinaa)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Мацина трева(очајница)
28.7.2010 11:05:13   
suzeto
i jas sledniot ciklus sakam da pocnam so ocajnica

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Мацина трева(очајница)
3.8.2010 15:50:22   
jasmina 25
pogore procitav deka nekoj ja piel ocajnicata od prviot den od ciklusot jas kolku sto imam citano se pie od 5 ot den do 14 ot jas taka ja piev i veke vtoriot mesec zabremeniv...ocajnicata ne smee da se pie za vreme na menstruacija i bremenost...poz

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Мацина трева(очајница)
3.8.2010 23:42:27   
suzeto
znaci se pie kako za stimulacija
i jas procitav razlicno nekoj ja pie celi tri meseci nekoj samo od 5 do 15 den a isto procitav nekade deka se pie 42 dena,mislam deka imase na herbateka prasanja i odgovorot bese 42 dena

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Мацина трева(очајница)
5.8.2010 17:59:41   
jasmina 25
suze ocajnicata definitivno ne smee da se pie za vreme na bremenost i menstruacija zatoa se preporacuva da se pie od 5ot do 14ot den od ciklusot...i jas pred da ja pijam citav po net i taka pisuvase...

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Мацина трева(очајница)
5.8.2010 22:24:47   
suzeto
Jasmina25
sto bese problemot kaj tebe pred da zabremenis

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Мацина трева(очајница)
5.8.2010 22:48:03   
teona
dinaa daj boze da to pomogne cajot i da zabremenis. sakam da te prasam cajot od Bitola sto go zede dali e gorcliv zasto i jas zedov od Bitola porano a potoa i od bit pazar i se razlikuvaa i vo vkusot i izgledot.od bit pazar go piev 3 nedeli i nemase nekoj efekt a ovoj od Bitola ne go piev zasto ne mi gorcese. aj vo privatna poraka pisi od  kaj go zede mozi da e istoto mesto. pozz i se najubavo

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Мацина трева(очајница)
6.8.2010 11:48:04   
jasmina 25
suze jas nemav nikakov problem samo si zamisluvav deka imam zosto predhodno imav neuspesna bremenost abortirav vo 8ma nedela i se plasev deka nema da mozam da ostanam pak bremena iako so ispituvanjata se bese vo red...kako sto kazav ocajnicata ja piev dva meseci vtoriot veke zabremeniv...poz

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Мацина трева(очајница)
7.8.2010 15:19:12   
sandrin
eve, se pronajdov:)
i jas imav neuspesna bremenost(7 nedela) i sega sum ziva preplasena...
ne znam od kade da pocnam?! da pijam caj, da meram bazalna temperatura, da pravam ovulaciski testovi... ili da ne pravam nisto! :)))
hehehe strasna dilema! :)

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Мацина трева(очајница)
7.8.2010 15:28:38   
Natasa981
Женски, а дали чајот може да се пие превентивно ,мислам онака, не дека моментално имам некој проблем,ама ете од скоро се обидуваме да забременам,па мислев да ми потпомогне за зачнување..да не не се препорачува вака,па да си пореметам нешто, штознам.. што велитe?

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Мацина трева(очајница)
7.8.2010 22:02:17   
jasmina 25
natasa stom nemas nekoj problem nema potreba da go pies cajot posebno ako ti ide redovno menstruacija zosto moze da ti go poremeti ciklusot...


sandrin od iskustvo ti kazuvam da se opustis,jas gi pravev site tie raboti sto gi nabroja i ne zabremeniv i jas bev isplasena kako tebe si mislev dali ke mozam pak da zabremenam i zatoa pocnav so cajot no najmnogu mi pomogna sto toj mesec uspeav da se opustam mu ostaviv na gospod i ete bidna...ne se sekiraj nabrzo i ti ke zabremenis....poz i ti posakuvam sto pobrzo da si gi vidis svoiteuser posted image ....a sto ti se sluci zosto go izgubi bebeto?

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Мацина трева(очајница)
7.8.2010 23:18:40   
sandrin
na eden od redovnite pregledi samo mi kazaa deka nesto ne e vo red, po nekolku dena otidov pak, ama nemase nisto poveselo da se slusne...losa delba ne kletkite!...  i ne navleguvav poveke, ako zavlezam moze da ne izlezam:))), istiot den na abortus- i tolku!
e, sega... se od pocetok:)

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Мацина трева(очајница)
8.8.2010 22:07:14   
suzeto
jas za 5 dena pocnuvam da pijam ocajnica
denes dobiv i ovaj mesec neuspesno

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Мацина трева(очајница)
9.8.2010 21:17:33   
ana bebe
sandrin i kaj mene bese isto. prvpat togas slusnav za blighted ovum a sega gledam kolku e cest user posted image
kako i da e, kako sto mi kaza ginekologot, ocigledno ne postoi problem za zabremenuvanje i zatoa ne sakam da pocnam da pijam ni caj nitu pak da se opteretuvam so toa...uzivkaj user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Мацина трева(очајница)
10.8.2010 9:55:25   
sandrin
ne sum sigurna bas kolku ke mozeme da se opustime, ama mora da probame:)
i jas nemam namera da pijam nisto, osven da pripazam na ishranata (moja i na mm), i sekako folna i vitamin E.
pa, kako treba da bide- ke bide!
prviot pat pominaa 5-6 meseci vo obidi dodeka zabremeniv, a sega... ke vidime:)))

so sreka, ana bebe!

(Одговор на членот ana bebe)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?