|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: менструален циклус
17.4.2012 10:30:36   
lili31
a da ve prasam jas nesto?posle poroduvanje krvaris do nekolku nedeli,(jas na pr 5 nedeli).........i koga treba pak da dobies?do sega nemam aber na menstruaciji,a maliot ima 4.5 meseci,do koga ke trae ova?user posted image ,jas pak mislam deka i zatoa nemozam da oslabnam [sm=smiley13.gi

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: менструален циклус
17.4.2012 11:24:00   
Pepelaska *
Не е ништо страшно еве ОВДЕ прочитај искуства на другите мамички

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот lili31)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: менструален циклус
5.6.2012 15:50:53   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

08.01.2012

05.02.2012


Последно ова сум евидентирала, а последната ми беше на 03.05, а оттогаш уште ништо.. хмм, можеби треба да купам тестuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: менструален циклус
5.6.2012 16:09:26   
vezilka RR
user posted image ..ете баш да видиме user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: менструален циклус
19.6.2012 15:47:45   
mami2
Што пиете за одложување на циклус? Како за пред одмор прашувамuser posted image
Мaтичниот ми е отсутен, а не се сеќавам дали добро запамтив лани кога прашував ми рече да земам Primolut Nor, не памтам само колку дена пред почеток на циклус треба да почнам да ги земам.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: менструален циклус
14.8.2012 12:40:08   
Barbicki2
neznam ovoj pat so mi se slucuva,znaci mi dojde tocno na 30 dena,ama ovoj pat mnooogu mi tece uste prviot den,i toa kako partali mi izleguvaat,mnogu krv mi istece,spiev cel den vcera i se tresev celata mi se vrtese,dosega mi se nema vaka sluceno,a i plus zabelezav deka od ednata grada mi tece kako mleko ako stegnam,a citav deka ako imas pokacen prolaktin moze toa da se slucuva.Si vikam da ispitam hormoni,da vidam so se slucuva.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: менструален циклус
14.8.2012 14:25:55   
Pepelaska *
И мене теткица денес ме посети, незнам само неккао многу ме мачи додека почне да тече, ме боли се , стомак, гради и одвај да проече, ако ссе напијам кафетин менструал си почнува нормално.
Ете зошто цела недела ми паѓал притисокотuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: менструален циклус
14.8.2012 21:39:16   
Maca25
после долго каснење, јас денес добив. стомак ме боли, ме кине, башка што ми е лошо и ми се повраќа, ми се тресе цело тело и крварам многу. камо да не морав да одам на работа, цел ден ќе лежев дома.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: менструален циклус
15.8.2012 9:34:35   
Barbicki2
e ajde sega kazete mi so e ova,znaci prviot den mi tecese premnogu,partali so ne tecese,vtoriot sredno,a deneska samo malce rozevo i crno,a inaku mi trae po 6 dena.Koga ke mi zavrsi odma odam na genikolog da vidam so e,a i hormonalen status ke si pregledam zosto zavcera mi tecese mleko od ednava grada edna kapka koga se stegnav.

_____________________________

TOA STO GO IMAS DENES,SILNO PREGRNI GO,ZOSTO UTRE MOZE DA GO NEMAS!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: менструален циклус
19.6.2014 22:32:01   
Melanija RR
За одложување на циклус примолут норт пиев пред 2 години, е сега за одмор ќе треба пак.Дали сега може да се земат без рецепт и ,не сум сигурна ги пиев 10 дена пред очекуваниот циклус така одприлика или грешка сум?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: менструален циклус
20.6.2014 10:27:11   
sandriana RR
Melanija, Примолут Нор одат и на рецепт (30 и нешто денари) и без рецепт (117 денари).
А за пиење - може мислам 3-4 дена пред циклус, по 2 апчиња, ако не се лажам.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: менструален циклус
20.6.2014 10:34:21   
AneLav RR
Пред да пиете било што мој совет консултирајте се со вашиот гинеколог. Јас еднаш пиев Примолут нор кога цикусот ми каснеше скоро 2 месеца ама за да добијам не за да го одложам. Има нова генерација на контрацептиви кои се пепишуваа баш пред одмори во лето и оние несакани дејства се сведени на минимум.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: менструален циклус
20.6.2014 12:45:55   
Melanija RR
Штом се толку поефтинети ќе купам, додека одам кај матичен автобус 70 и рецепт 30 ете толку па ќе излезат user posted image ем нема да треба М да го оставам.Фала ви user posted image

AneLav RR некој со иста намена за одложување?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 213
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?