|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: менструален циклус
20.4.2010 16:08:19   
topce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

Zdravo na site mami i site koi sakaat da postanat mami.Nova sum na forumov i sega mi e potrebna pomos od vas.Imam redoven menstrualen ciklus no eve ovoj mesec kako da zaboravil na mene mi docni veke 10 dena.Od prviot moment koga imam dobieno tocno e kako sat sekogas vo istoto vreme mi doaga.So soprugot veke rabotime na toa da imame bebe i neznam dali sega bas toa uspealo.Inace da napomenam pred dve nedeli bev na ginekolog i toj rece deka se e vo red i normalno pa zatoa sum malku vo dilema.Pozz do site


бебееееееееее.јеееееееееееuser posted image user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: менструален циклус
21.4.2010 10:37:57   
mami
Само да ја пријавам..си дојде вчера тотално неповиканаuser posted image user posted image 20,04..малку порано додуша ама ај нека и биде

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: менструален циклус
21.4.2010 10:46:15   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

hmmmmm. kasni veke 16 dena.. stanuva alrmantnouser posted image


user posted image user posted image user posted image da mutushe stanuva alarmantno, taka izgledauser posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: менструален циклус
21.4.2010 10:50:05   
matushka
user posted image user posted image user posted image
pa ne e feeeeer, rano mi e za vtoroooouser posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: менструален циклус
21.4.2010 10:53:04   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

user posted image user posted image user posted image
pa ne e feeeeer, rano mi e za vtoroooouser posted image


RANOuser posted image user posted image user posted image Pa MAteja e 2 godinki taman si euser posted image user posted image user posted image . Na mene sara mi e uste 2 meseci a jas vcera go prasuvav mm koga ke imame vtoro deteuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: менструален циклус
21.4.2010 10:55:30   
matushka
Pa jas sum smo 25 goduser posted image I samo sto pocnav da rabotam prec 5 meseci, i uste ne sme si resile stanbeno prasanje...stvarno ne e momentot.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: менструален циклус
21.4.2010 10:58:45   
acka p
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

user posted image user posted image user posted image
pa ne e feeeeer, rano mi e za vtoroooouser posted image
[/

odma test pa da vidis na sto si

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:00:44   
matushka
daaa, znam, ama nekako mi e strav da napravam.. zasto ako sum , nema da imam srce da ne go zadrzam.

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:14:21   
acka p
kojku ti e staro prvoto dete

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:26:18   
matushka
2 godinki.

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:26:48   
acka p
samo eden primer      mojata kuma ostana bremena neplanski  so vtoro i resi ke abortira zosto ne bila spremna za dete  i abortirase potoa prvoto dete od zdravo pravo se razbole od nefrosindrom na bubrezite  isega se e pod nadzor nesmee ni nastinka da go fati i eden den dojde kaj mene i mi vikqa    sigorno gospod me kaznuva za toa sto abortirav i sega imam problem neviden   mozebi i nema vrska  ama ona ima grizqa na sovest

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:29:20   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

daaa, znam, ama nekako mi e strav da napravam.. zasto ako sum , nema da imam srce da ne go zadrzam.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
se ke bide vo red mila, ke vidis kako i da e... velis deka si 25 godini, pa sto? jas sum 20 a veke planiram vtoro dete, prasaj ja majkami kako se gleda bebe na 38 godiniuser posted image , ke ti porasne i toa dodeka da trepnes. Sto ako si pocnala da rabotis? ke rabotis uste 7 i eve ti edna godina, do togas sigurno i ke te osigurat ako veke ne si osigurena(a veruvam deka si) i posle porodilnoto otsustvo pak ke se vratis na rabotauser posted image A za stambenoto prasanje... pa mila ne si valjda na ulica sega? edno bebe ne zafaka bas i kojznae kolkav prostor, eheheee dodeka da napolni 2-3 godini pa i poveke imas vreme vreme da go resis stambenoto prasanjeuser posted image .


(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:31:31   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

daaa, znam, ama nekako mi e strav da napravam.. zasto ako sum , nema da imam srce da ne go zadrzam.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
se ke bide vo red mila, ke vidis kako i da e... velis deka si 25 godini, pa sto? jas sum 20 a veke planiram vtoro dete, prasaj ja majkami kako se gleda bebe na 38 godiniuser posted image , ke ti porasne i toa dodeka da trepnes. Sto ako si pocnala da rabotis? ke rabotis uste 7 i eve ti edna godina, do togas sigurno i ke te osigurat ako veke ne si osigurena(a veruvam deka si) i posle porodilnoto otsustvo pak ke se vratis na rabotauser posted image A za stambenoto prasanje... pa mila ne si valjda na ulica sega? edno bebe ne zafaka bas i kojznae kolkav prostor, eheheee dodeka da napolni 2-3 godini pa i poveke imas vreme vreme da go resis stambenoto prasanjeuser posted image .





auuuu kolku strogo zvuci toa sto sum go napisalauser posted image user posted image user posted image user posted image ne mi bese takva namerata sepak toa e tvoj izbor. Se izvinuvam ako navedov na pogresno mislenje.user posted image


(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:37:52   
acka p
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

2 godinki

taman si za vtoro ic da NE SE MISLIS KAMO jas da si rodev odma vtoro dosega ke porasnese a ne jas cekav rabota da najdam pa posle i eve sega radi rabotata pak nemozam da se odlucam

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:44:59   
Slagjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

2 godinki.

Супер разлика ќе бидат. Немој да се мислиш. Никогаш нема да биде се средено за да се решиш за второ дете. Затоа радувај се. user posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: менструален циклус
21.4.2010 11:48:09   
Glück90
Matushka iskreno jas se bi dala koga testot kaj mene bi pokazal[sm=rozacrtici pokraj ednoto ke porasne i drugoto dete iako seuste ne sum majka mnogu sakam da go iskusam i toa.

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: менструален циклус
22.4.2010 8:27:33   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

16.04.2010


16.04.2010-START
21.04.2010-STOP
user posted image user posted image user posted image user posted image
5 dena jupiii user posted image user posted image porano znaese da trae i po 7-8

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: менструален циклус
22.4.2010 13:17:38   
Glück90
i eve me i mene sinoka dobiv i sega ke si cekam do sreda duri da mi zavrsi lele odvaj cekam da si zamineuser posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: менструален циклус
22.4.2010 21:29:25   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

22,02,2010 пред 30 минuser posted image

23.03.2010 касни еден ден невообичаено


21.04.2010user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: менструален циклус
23.4.2010 8:21:54   
profesorica
Овој месец ми дојде цела недела пораноuser posted image ....на 18.04.2010 и сеуште ми трае user posted image user posted image user posted image се нервирам, бидејќи ми е 6ти ден а обично четвртиот/петиот веќе се чистам а сега ко да нема абер да престанеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: менструален циклус
23.4.2010 8:23:04   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

2 godinki.


матушка таман ќе бидат разлика не се секирај не ти е рано за второ

што направи, правеше ли тест?????

ајде чекаме резултати, немој да не држиш во неизвесност


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: менструален циклус
26.4.2010 21:31:41   
Glück90

ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

i eve me i mene sinoka dobiv i sega ke si cekam do sreda duri da mi zavrsi lele odvaj cekam da si zamineuser posted image



vcera zavrsi nesto porano neznam sto i tekna.I od sinoka sme vo najgolemata akcijai se nadevam deka sledniot mesec nema da dojde i ke imauser posted image user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: менструален циклус
26.4.2010 22:54:00   
Bogdancanka
јас вчера добив а денес ме фати нервозата ауууууу нерва ме бие цел ден

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:00:53   
Glück90

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

јас вчера добив а денес ме фати нервозата ауууууу нерва ме бие цел ден


Mene me bie nervot dva dena pred da dobijam i duri mi zavrsi nepodnosliva sum

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:00:57   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90


ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

i eve me i mene sinoka dobiv i sega ke si cekam do sreda duri da mi zavrsi lele odvaj cekam da si zamineuser posted image



vcera zavrsi nesto porano neznam sto i tekna.I od sinoka sme vo najgolemata akcijai se nadevam deka sledniot mesec nema da dojde i ke imauser posted image user posted image


Мила не мора уште денес да се пуштате во акција ама може да се загревате за плодните денови user posted image user posted image user posted image
Ајде со лесно па наредниот месец да не израдуваш со user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?