|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:04:10   
Glück90

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90


ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

i eve me i mene sinoka dobiv i sega ke si cekam do sreda duri da mi zavrsi lele odvaj cekam da si zamineuser posted image


Lele Tanja koj ke ceka do plodni baska i sega veke nemozam da si gi izracunam pocna da mi kasni poubavo vaka i na mm ne mu se ceka

vcera zavrsi nesto porano neznam sto i tekna.I od sinoka sme vo najgolemata akcijai se nadevam deka sledniot mesec nema da dojde i ke imauser posted image user posted image


Мила не мора уште денес да се пуштате во акција ама може да се загревате за плодните денови user posted image user posted image user posted image
Ајде со лесно па наредниот месец да не израдуваш со user posted image



(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:07:12   
Bogdancanka
море во последно време се нешто ми се мени имаше мсеци кога ме факаше нервоза пред да добијам имаше месеци цел циклус бев нервозна......се нешто ми се мени а во последно време многу и глава ме боли имам неподносливи главоболки пред да добијам и кога ми завршува....
има некој такопв проблем?и што пиете?зашто мене од аналагин веќе не ми поминуваuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:09:40   
Тања РР


Lele Tanja koj ke ceka do plodni baska i sega veke nemozam da si gi izracunam pocna da mi kasni poubavo vaka i na mm ne mu se ceka



Се разбира дека не мора да чекате плодни денови само потрудете се да не ги прескокнете. user posted image
Чекаме user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:10:01   
Glück90

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

море во последно време се нешто ми се мени имаше мсеци кога ме факаше нервоза пред да добијам имаше месеци цел циклус бев нервозна......се нешто ми се мени а во последно време многу и глава ме боли имам неподносливи главоболки пред да добијам и кога ми завршува....
има некој такопв проблем?и што пиете?зашто мене од аналагин веќе не ми поминуваuser posted image



Lele src jas kakvi bolki imam se kornam ali tuka vo Svajcarija ginekologot mi dade edni tableti i ovoj ciklus mi bese super

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:12:53   
Glück90

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања



Lele Tanja koj ke ceka do plodni baska i sega veke nemozam da si gi izracunam pocna da mi kasni poubavo vaka i na mm ne mu se ceka



Се разбира дека не мора да чекате плодни денови само потрудете се да не ги прескокнете. user posted image
Чекаме user posted image



Nema da gi preskokneme se nadevam i posle da dojde ednouser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:21:44   
Bogdancanka
моите главоболки се неподносливи ми доага со глава во ѕид да удрам и приметувам секој месец се ми се се појаки го терам мм со сета сила да ме притиска кај слепочниците...пијам и вентор и пак ништо

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:24:03   
Annet
Мене ми доаѓа секогаш на 28от ден,исто и денес 26.04 .Многу ми се јаде благо,како да не сум видела само нешто јадам.Ама јас имам многу големи болки,се ме боли кога ке ми дојде.Пијам капсули Кетонал кога неможам да издржам,многу ми помагаат ама незнам колку се штетни и дали имаат негативно влијание за зачнувањеuser posted image .Не сум баж информирана,помагајте user posted image

_____________________________

Понекогаш молчам не дека не знам што се случува околу мене, туку тоа што се случува не заслужува мој коментар..

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:27:24   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Мене ми доаѓа секогаш на 28от ден,исто и денес 26.04 .Многу ми се јаде благо,како да не сум видела само нешто јадам.Ама јас имам многу големи болки,се ме боли кога ке ми дојде.Пијам капсули Кетонал кога неможам да издржам,многу ми помагаат ама незнам колку се штетни и дали имаат негативно влијание за зачнувањеuser posted image .Не сум баж информирана,помагајте user posted image


Jas piev obicen Daleron koga imav menstrualni bolki, maticnata mi kaza deka daleronot pomaga za sekakva bolka, kaj mene navistina deluvase...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:28:22   
Bogdancanka
искрено незнам некое мислење од доктор ама и јас ги пиев кетонал форте и многу пријателки ми има кажано дека не биле добри па почнав да ги избегнувам
ако некој знае колку е точно ова сигурно ќе одговориuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:30:37   
Bogdancanka
блазе тебе росана мене долеронот не ми помагаuser posted image кога пијан аналагин пијам по две наеднаш пробувам и со вентор и главоболката не изчезнува ужас ми се тие деновиuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:31:57   
Annet
ммм до пред некое време не размислував за дете,ама сега веке пазам на се.ок ,фала многу.знам дека ке добијам одговорuser posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:34:16   
ripce
25 април

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:38:35   
Viktori
јас за мигрена во циклус пиев ибупрофен по 2, или волтарен... ужас.. уште сега страв ме фаќа дали и овој месец ќе си ја мавам главата во ѕид. Порано најубав период ми беше циклус, ама сега се некако ми се поремети. остарев изгледа user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:47:17   
Annet
ахх лелее виктори, што ќе се прави.не се издржува болката без апчињава,а од друга страна па user posted image user posted image user posted image многу сум загрижена.ако знае некој да ми каже природен лек против болкаuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:50:27   
Viktori
има африкански чај ич не е гаден, со цимет е. Ми го носеа едно време, ама поим немам дали го има тука. Ако го има ќе ти пишам. Не знам од што треви беше, ама природен 100 % и го преспиваш првиот удар...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: менструален циклус
26.4.2010 23:59:48   
Annet
user posted image фала ти виктори ,ќе најдеме некој лекuser posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: менструален циклус
27.4.2010 0:21:47   
Тања РР
Драга Анабел во врска со твоето прашање сакам да ти кажам дека генерална препорака е доколку планираш да останеш бремена би требало да избегнуваш секакви лекови, освен се разбира ако мора да се третира некоја хронична состојба во која прекинот на лековите би направил поголема штета (пр.епилепсија, дијабет...) Значи, не постојат студии на луѓе кои го докажуваат штетното дејство на кетопрофенот врз фетусот но постојат на животни па затоа не се препорачува да се зема. Сепак ако болката е навистина неподнослива и мора да се третира ризикот може да се превземе. С

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: менструален циклус
27.4.2010 0:40:58   
Annet
user posted image фала ти многу user posted image секоја информација ми е добредојденаuser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: менструален циклус
27.4.2010 15:50:07   
matushka
Уф.... немав кога да седнам на рр. Еме ме сега тука. Да не ве држам во неизвесост да ве инормирамм дека добив, после 19 дена каснење. Ми олесна малку. Сепак втрото детенце ке прицека малку. Како и да е, фала ви на сите за подршката
user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

2 godinki.


матушка таман ќе бидат разлика не се секирај не ти е рано за второ

што направи, правеше ли тест?????

ајде чекаме резултати, немој да не држиш во неизвесност



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: менструален циклус
27.4.2010 16:11:08   
brineta88
Откако се породив имам нередовна менструација еден месец има два не и се на различен датум ми доаѓа. Добив на 24.04 после еден месец каснење. Инаку ми трае негде околу 5 дена и имам неверојатни болки во половината првите два дена

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: менструален циклус
28.4.2010 13:06:10   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image
eve ja
user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: менструален циклус
28.4.2010 14:19:38   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

user posted image user posted image user posted image
eve ja
user posted image user posted image user posted image


Потпис Адријанче...еве ја и кај менеuser posted image user posted image user posted image ме умре овој пат


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: менструален циклус
16.5.2010 23:59:14   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

16.04.2010


16.04.2010-START
21.04.2010-STOP
user posted image user posted image user posted image user posted image
5 dena jupiii user posted image user posted image porano znaese da trae i po 7-8



bree uste nema, do denes 30 dena... mozno e da bide neredovna posle bremenosta neli? Aj se nadevam deka utre ke dojdeuser posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: менструален циклус
17.5.2010 9:17:02   
big_mama817
14.05.2010

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: менструален циклус
17.5.2010 22:44:44   
suzeto
15.05.2010

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?