|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници како спиете?
24.6.2010 15:22:23   
arh_diz
Tuka posle 5 mesec ne dozvoluvaat da se spie na grb za da ne se potisne nekoja vena. Jas dobro spijam zasega si legnuvam vo 01- stanuvam okolu 8 nautro. Mi se slucuva navecer da se razbudam zdrvena no ne sekogas

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Трудници како спиете?
27.8.2010 13:21:37   
molivce
citajki go forumov se uteshiv. i jas voopsto ne mozam da spijam. kolkovite me bolat, toplo e , uzas. fala bogu ne sum edinstvena, taka se tesham 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Трудници како спиете?
27.8.2010 20:12:39   
penelopa
Последниве неколку дена катастрофално....ми треба уште некоја перницаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот molivce)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Трудници како спиете?
28.8.2010 14:08:16   
petra27
Offf...uzasno,mnogu mi e toplo, ne me faka mesto,se vrtam te levo,te desno........i da, spijam vo dnevna pod klima...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Трудници како спиете?
28.8.2010 20:18:50   
denicka
tesko zaspivam, ama koga ke zaspijam top ne me budi. veke sum 28 nedela. na strana edvaj spijam samo na grb mi e zgodno ama polulegnata. ke vidime kako ke bide do kraj user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Трудници како спиете?
30.8.2010 11:31:35   
vezilka RR
..хи,хи..не полулегната, туку седната како во фотеља спијам user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Трудници како спиете?
13.9.2010 12:00:12   
molivce
se konsultirav so mojata doktorka vo vrska so problemot koj i pokraj ladnite denovi prodolzi. si mislev deka e od toploto , no sepak ne bilo samo toa. imame i kerka I god. sredno i novitetite koi ni se slucuvaat dopolnitelno ne voznemiruvaat. interesno ni e po doma user posted image . porabotivme na slucajot , t.e. da se sredat malku mislite.  Samo kontrola na mozokot vlijae na spienjeto. Probajte pomaga

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Трудници како спиете?
1.12.2010 14:19:36   
majmunce
ama da znaete kolku tesko spijam, nitu edna strana ne mi pogodna, bev naucena da spiajm samo na stomak i taka mi bese naubo, ama sega veke nekolku nedeli ne mozam pred eden i pol mesec mi bese svdabata , a be nisto en custvuvav maka gajle nemav , sea sum 23 nedela meseto mi porasna mislam za dve nedeli ic ne mi se poznavase za svadbata i sea op ripna meseto mi kazaa deka e masko.
Ova mi e prva bremenost ama sega se custvuvam mnogu pojce vozbudeno mnogu bebceto se dvizi mrda celo vreme i srede nok i preku den ako sednam da odmoram i pocnuva da se mrda skros ako rabotam nesto mrda i pocnuva da mi tezi nadolu i vednas sednuvam. loso li e toa?

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Трудници како спиете?
1.12.2010 14:24:56   
nadica
ах мила тоа си мрда и кога работиш нешто само тогаш ти не го чувствуваш не се секирај прави се што си правела и пред да станеш user posted image  серазбира умерено
мојот др а и свекрва ми (која инаку е акушерка) ме советуваа од ништо да не се делам и да не се скратувам само и ништо да не форсирам
уживај user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Трудници како спиете?
3.12.2010 21:31:54   
Blue Glow
Ova veke ne se izdrzuva ... So vtorata user posted image nemav vakvi problemi, pri kraj toa ne go racunam, ali so ovaa od koga vlegov vo 4ti pa eve 6ti stignav ne znam kako izgleda cela vecer da se spie. A sto e cudno se budam sekoja vecer te utro vo ista saatnica od 3-3.30 do 5.30-6.00... Se custvuvam premoreno, bidejki vo tekot na denot namam sansa za odmor user posted image Nego moram da se tesam deka zdravje koga user posted image ke se rodi i ako gi zadrzi istite naviki na budenje ke bidam dobro istreniranauser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Трудници како спиете?
9.12.2010 13:30:19   
Anestis
Здраво мои драги трудници. Сега сум 15 недела бремена. Кога бев 7-11 недела отприлка спиев мнооооооогу, ептен многу. Ако не легнев во најскоро време ме фаќаше и нерва. А си спиев убаво. Потоа се нормализирав. Сега се приметувам дека ми е тшко да си најдам позиција идеална за спиење де на страна лево десно, де на грб, ама се будам 1-2 пати. А лежајќи почесто на страна ми трпнат бутовите, уште едната страна не ми одтрпната а веќе другата ми отрпнала... и се така, лево десно грб. Грбот не ме боли, ама затоа крстот....(средината на половината па долж ногата...)

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Трудници како спиете?
30.5.2011 13:04:22   
arh_diz
Vo bremenosta podobro spiev otkolku sega , sega imam pogolema nesonica

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Anestis)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Трудници како спиете?
30.5.2011 19:50:24   
bombica
Imav problem so spienjeto pred odprilika 1 mesec ama ne traese dolgo.Sega sum 35 ned i spijam super po 8-10 saati normalno so budenja za vo wcuser posted image Samo problemot e sto noke ne spijam sekoj den me razdenuva pred 5-6h ne sum legnata.Tesko mena ako i user posted image bide nokna ptica user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Трудници како спиете?
30.5.2011 20:33:40   
mamicki
Prvite tri meseca spiev kako bolna- po 12 saata na den! Potoa, 2-3 meseca spiev kako i sekogas, 6-7 saata, pa eden mesec ic ne mozev da spijam, na sekoe mrdanje od user posted image  i na sekoe prevrtuvanje se budev, a sega, na pocetok od 8 mesec pak mi se spieeeeeeeeeeeee, i si spijam, se budam, ama pak zaspivam, a i denje prespivam ponekogas- trupce!

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Трудници како спиете?
30.5.2011 22:28:26   
Annet
spijam ama kako da ne spijam.....odvaj cekam da si legnam na stomak.....
kako i da se svrtam se budam.na strek sum celo vreme ,se vrtam de nataka de navaka de na grb,strav mi e da ne se zaboravam da se ispruzam na meseto ,ama ke izdrzam uste malku ;-)))

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Трудници како спиете?
11.7.2013 10:25:25   
Snow Queen
До пред недела дена обавезно на стомак...а еве последнава недела се на лева страна заспивам...со 2 перници + до мене.user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Трудници како спиете?
30.8.2013 1:33:51   
Snow Queen
Импровизации со перници дека "божем" спијам на стомакuser posted image
Ама всушност највеќе сум на левата страна, многу поретко на десната. И се си заспивам на лева страна, нема шанси на десна.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Трудници како спиете?
30.8.2013 4:57:56   
Lacrymosa
Spienje? Tesko, tesko... uste ni trae zurkata vo stomakot

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Трудници како спиете?
5.11.2013 13:15:43   
snowbool
Potesko e vo treto tromesecie pa leva pa desna strana stomakot smeta , ako e noemvri zestini me oblevaat kako vo klimaks , se budam daedo toalet de tecnosti mi se pijat sred nok, a sekerot mi bese dobar edvaj cekam da se olesnam i da bidam so bebusot i togas moze nema spienje so doenjeto ama ke pomine i toa....

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Трудници како спиете?
9.1.2014 2:03:07   
Stefanija Stefi
Јас сум веќе 12 недела и за сега сум ептен поспана...да не видам перница user posted image
Се нешто ми е приспивна секоја атмосфера, па ми се смејат во секое друштво user posted image

Ама ако, си велам, по ова што ви се случува вас, изгледа треба да користам дури можам...хахаха...

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Трудници како спиете?
9.1.2014 8:28:15   
vezilka RR
Се потешко и потешко. На секое вртење се будам. Бидејќи спиеме со Никола во ист кревет, спијам со перница пред стомакот за да не ме клоцне, их, уште таа ни фалеше во креветот. Во првата бременост помагало за спиење ми беше перницата за доење, еве мајка ми ми ја спрема, оти малку е растресена, пак да си ја земам. Се надевам таа ќе ми помогне за подобро спиење.

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Трудници како спиете?
22.1.2014 23:13:47   
petra27
Uffff...kako bi legnala na stomak...mene me maci s'klet vo noze...samo gi trijat...vruki mi sr i m sozdavaat nervoza....inace spijal i levo i des o i na grb ponekogas....

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Трудници како спиете?
8.10.2014 12:44:38   
Melanija RR
Труднички имаме две теми за тоа какос пиете во бременоста па затоа последниве постови ќе ги префрлиме во посопфатната тема Спиење во текот на бременоста



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 98
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?