|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници како спиете?
3.8.2009 21:16:04   
Cacko
Od pocetokot pa se nekade do 7 mesec spiev non stop, denje noke ko zaklana duri i mislev deka nesto ne e u red , a site mi vikaa spij duri mozes.Ama sega u 9 mesec, (kraen termin mi e 12.08) i na ova toplovo spijam samo so klimata pustena u dnevna i otvorena vrata od spalnauser posted image .mm go ukocivuser posted image , skrisum stanuva noke i mi ja gasi, pa ja ja palam pak i taka do sabajle.Ama nekad i so klima mesto ne me faka,pa mm me sporeduva so Charly Brown koj celo vreme se setase so edno kebenceuser posted image , epa jas sum ista samo so frotirkata setam , tumaram niz cel stan

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Трудници како спиете?
31.8.2009 11:27:11   
Ane Bube
Trudnici kazetemi kako spiete?
Samo na leva i desna strana spijam i imam bolki vo kolkovite i polojnata i sum vo sesti mesec,  mi rekoj na grb deka ne cini da se spie, pa koj znae dali e taka.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Трудници како спиете?
31.8.2009 14:06:21   
Nikolina
како спиеме интересно прашање а мојот одговор е никакоuser posted image воопшто не спијам на вечер негде кај четири саат заспивам се будам во дест и после немам сила како без душа сум инаку сум во 37 недела и колковите не да ме болат нанеубаво ми е кога се будам со болка во колковите или здрвена и јас спијам со перница помеѓу колена ама ми се чини од тоа уште попвеќе се здрвувам а и сега баш пишував вцера ме фаќаат паники зошто д-р ми рече дека е можно др.недела да се породам па си викам како ќе биди што ќе биди леел паничарка невиденаuser posted image

(Одговор на членот Ane Bube)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Трудници како спиете?
31.8.2009 14:14:57   
Bile
Kako spijam? Pa ne spijam, mene son ne me faka lele po cel nok se prevrtuva i mnogu mi e toplo. Si vikam ke gi baram ovie noki za spienje ama kasno ke bide.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Трудници како спиете?
31.8.2009 14:18:48   
mother 29
heheh,arno si vikas zatoa legnuvaj i spij do deka mozes oti posle....ne mu ja misli mnoguuser posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Трудници како спиете?
31.8.2009 14:25:06   
Bile
mother29 e da ti kazam pravo me nasmea
kaj da legnuvam eve po cel den ja cuvam kerkickata + kucam ovde na tastaura spremam diplomska na maz mi + da isperam+ da zgotvam+ milion drugi obvrski+ milion problemcinja
i ti mi vikas legnuvaj user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Трудници како спиете?
31.8.2009 14:38:58   
mother 29
preku nok mislev....velis po cela nok se vrtis...user posted image togas neli nemas obvrski?!?!:))))user posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Трудници како спиете?
1.9.2009 12:45:38   
Sara
Јас во последниов месец веќе ептен неможам да спијам, ај што станувам нон стоп за во тоалет, па легни на една легни на друга страна никако не ме собира.
И во последно време ако спијам подолго на едната страна кога ќе ја сменам положбата целата сум здрвена и ме боли доле неможам да објаснам зошто, ама тоа е најверојатно дека сум целата закржлавена, сепак морав 9 месеци да лежам, и оваа тежина не е шала ххаха.
Неколку пати ми се деси да ме фати грч во спиење, многу незгодна ситуација, боли а неможеш да мрднеш, д-р ми рече да ги намалам Магнезиум по 1 таблета дневно, ама јас поради грчевите продолжив со 2 по 250 мг.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Трудници како спиете?
22.11.2009 18:22:40   
Весна
Синојка ми беше најтешката ноќ до сега. Око не склопив, по се’ си ги имав оние лажни контракции, ама не им испаничив многу (ииии види види се силам user posted image ). И не само што не можев да се вгнездам во креветот, туку имав и силни болки високо напред кај ребрата, едвај дишев. И плус и плус му висев над главата на мм, бидејќи не можев да се испружам човечки, па си ја поминав целата ноќ седејќи :(

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Трудници како спиете?
22.11.2009 20:21:26   
Палешка РР
Јас денес напладне сум спиела како заклана, леле ноќеска којзнае што ќе се прави user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Трудници како спиете?
24.11.2009 22:19:54   
MilaM
Definitivno mnogu mi nedostasuva spienjeto na stomak,zatoa sto pred bremenosta samo taka spiev,sega mozam samo na strana,a zaprimetuvam deka ako po nekoja slucajnost se svrtam na grb,bebeto pocnuva mnogu da mrda,pretpostavuvam nesto ne mu odgovara...ste imale li vie takva situacija???

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Трудници како спиете?
24.11.2009 23:43:12   
alex_mo
   И мене многу ми недостасува спиењето на грб.Многу ме боли половината и грбот,а кога лежам подолго на една страна ме боли и колкот.Веќе неколку дена си најдов малку поудобна положба.Легнувам на страна ,а под мешето си ставам перниче да ми се потпира и така можам малку да поспијам.А многу често ми се случува да се разбудам на грб,знам дека не е препорачливо,ама тоа е несвесно во сон и немам некои проблеми...

(Одговор на членот MilaM)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Трудници како спиете?
30.11.2009 22:41:55   
***Lide***
eeeee pred da ostanam bremena spiev samo na stomak ako ne bev na stomak ne mozev da zaspijam i koga pocna da mi rasti stomakot kako da se odviknuvam user posted image   dobro e sto odam na rabota i se umoruvam psakoga ke legnam vednas zaspivam i sega morav da se naucam na strana se vrtam mnogu a se slucuva da spijam i na grb sega za sega dobro spijam nemam problem

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Трудници како спиете?
29.1.2010 12:04:51   
dragana_vane
Si spijam ubavo, nemam problem, samo mi rekoa deka treba poveke da spieme na leva strana bilo poubavo za bebeto, taa polozba mu bila najubava... i navistina nemozam da spijam na desna strana , ili spijam mnogu malku, levata strana mi e pozgodna. No grb nikako. i doktorite taka velat, zosto bebto ti gi pritiska vnatresnite organi i moze da ostanes bez vozduh.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Трудници како спиете?
29.1.2010 12:52:15   
arh_diz
Zasega spijam super user posted image user posted image user posted image kolu i da spijam pak mis e spie

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Трудници како спиете?
29.1.2010 14:06:10   
Палешка РР
Трудници
Спијте додека сте трудни оти после ќе се збогувате со спиењето user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Трудници како спиете?
29.1.2010 14:13:26   
zami
Aj sto spiete, ama dali `rcite?

Jas dodeka bev bremena, bidejki spienjeto na grd ne mi e pripodna pozicija pocnav da `rcam, ama toa neli ne se vaziuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Трудници како спиете?
29.1.2010 19:02:41   
BILE.F
Не р'чам, зашто изгледа не спијам на грб.Уште на почетокот прочитав дека не е добро да спиеш на грб, ми влезе во психа и сега никако не спијам на грб, само на лево или на десно, а на лево ме боли колкот, стара повреда. Ама спијам по околу 5-6часа. Доволно да можам да функционирам!

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Трудници како спиете?
30.1.2010 0:21:34   
alex_mo
  Тешко заспивам......секогаш на лева страна...спијам2-3 часа...па во вц...па пак тешко заспивам...тука негде мм оди на работа..па пак во вц..е после се ширам на цела спална....легнувам на десно зашто левата страна веке ми е здрвена и неможам да се разбудам пред 11ч.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Трудници како спиете?
30.1.2010 16:50:23   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

Тешко заспивам......секогаш на лева страна...спијам2-3 часа...па во вц...па пак тешко заспивам...тука негде мм оди на работа..па пак во вц..е после се ширам на цела спална....легнувам на десно зашто левата страна веке ми е здрвена и неможам да се разбудам пред 11ч.


Osven so zaspivam na desnata strana i vo pregradka na mm nemam drugo so da dodadam,ko jas da sum go pisuvala

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Трудници како спиете?
30.1.2010 20:30:37   
Rossana
lele da ne se falam ama spijam kako bebe, samo ovie posldnive dve veceri se cuvstvuvam nekeko neudobno kako i da se zavrta i osekam slabi bolki o karlicata inaku nisto strasno po 8 casa top ne moze da me rabudi

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Трудници како спиете?
9.2.2010 8:55:34   
ananikol
Cela nok oko ne sklopiv samo se vrtam de na leva de na desna strana..i mm nespan go pustiv na rabota..jadnicokuser posted image
Dali nekoj oseka vrtoglavica nokta koga se vrti?????Mene posledno vreme panika me faka,imam strasna vrtoglavica bez razlika na koja strana spijam.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Трудници како спиете?
9.2.2010 8:58:23   
arh_diz
zasega spijam ubavo samo seuste imam macnini i nagoni za povrakanje. I noke koga ke stanam za wc mislam deka uste poveke imam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Трудници како спиете?
10.2.2010 17:43:45   
biljana_ppp
ic ne spijam vo posledno vreme, 35 nedela sum i se nesto mi e zesko, pa nemozam da se namestam ubavo samo se vrtam, cesto odam u wc i taka daj kazete nekoj lek?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Трудници како спиете?
10.2.2010 17:45:17   
lilit
Тешко заспивам......секогаш на лева страна...спијам2-3 часа...па во вц...па пак тешко заспивам...тука негде мм оди на работа..па пак во вц..е после се ширам на цела спална....легнувам на десно зашто левата страна веке ми е здрвена и неможам да се разбудам пред 11ч.

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?