|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници како спиете?
10.2.2010 18:20:23   
Bibi_S
Само на лева и десна страна спијам и се будам на секое вртење кога ќе се здрвам на едната страна. На грб и да сакам не ми е удобно, ме заболува половината. Во 27 недела сум сега и веќе се жалам со спиењето. Што ќе биде уште три месециuser posted image

_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Трудници како спиете?
10.2.2010 18:52:52   
Danica
Mislam deka na 20 minuti ja promenuvam pozicijata, prvo levo, pa desno i so pernicata megu noze, pa i taa si ja menuvam. Imam bolka vo kolkovite, i toa dvata :) Inaku nemav problemi so spienjeto dosega odnosno prvite 3 meseci samo spiev, postojano, vo 23:30 gotova bev :) slednite meseci normalno, a od osmi navamu, sega sum devetti potesko malku :) 

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Трудници како спиете?
13.2.2010 18:10:56   
gvenda
ej luge pa jas nemozam vaka a tek sum 28 nedela sto ke pravam do kraj samo se vrtam se me boli veke ni pernicata megu noze ne pomaga a ne sum zdebelana ic samo stomakot
dali nekoja probala so pernica za doenje megu noze takvo nesto slusnav pa zatoa prasuvam dali da kupuvam uste sega dali ke mi vrsi rabota za spienjevo user posted image

(Одговор на членот Danica)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Трудници како спиете?
24.2.2010 12:28:06   
dragana_vane
Najudobno mi e koga spijam na leva strana svrtena, i taka zaspivam, na grb nikako, na desna strana voopsto ne mi e prijatno... Na stomak nemozesuser posted image user posted image user posted image . uuuuffffff

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Трудници како спиете?
24.2.2010 13:40:36   
BILJANA_G
Jas koga bev bremena maki macev so toa spienje.Uste od pocetokot,bidejki po obicaj ne zaspivam ako ne legnam na stomak.Taa mi e najpogodna spiecka pozicija.I zatoa tesko se naviknav da spijam nastranaso pernici se obikoluvav za da ne legnam na stomak,toa vo pocetokot,a podocna i samiot stomak ne dozvoluva.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Трудници како спиете?
24.2.2010 13:50:29   
Bibi_S
Леле се потешко и потешко станува ова спиењето.user posted image Како расте стомакот не можам да си најдам добра положба на телото. Утрово спиејќи на лева страна ми се здрвила раката. Ќе биде зезнато уште два месеца. Ајде нека помине побрзоuser posted image


_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Трудници како спиете?
24.2.2010 13:52:40   
BILJANA_G
Bibi imas uste malku ajde izdrzi.

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Трудници како спиете?
25.2.2010 0:28:15   
liljace
lele zenski i jas nikako ne spijam kolkovite me bolat posebno nasabajle pa si pravam vezbi vo krevet i pak zaspivam gi potpiram nozete na ziot damise razdvizat i go imam pobudaleno mm hehehe samo se prevrtuvam strasna rabota nemam uste mnogu sega sum 34 ndela i duri sega gi osekam tie taka da recam neugodnosti vo spienjeto do sega nemav nikakov problem ne deka sega mnogu mi smetaa no nekogas mn.se nerviram si mislam mozebi se bas tie onie grcevi sto mi gi kazuvaat drugarkite deka se dobivaat pretezno vi spienje kako i da ke izdrzime uste malku
pozz do site

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Трудници како спиете?
25.2.2010 0:40:01   
liljace
pak js sakam da prasam nesto mozebi e smesno no ajde ke prasam mozebi nekoj ima iskustvo ili znaenje pa neka me posovetuva.vaka vo vrska so spienjeto koga lezam na desna strana bebusot mnogu e nemirno go osekam duri do polovinata i mie strav da nemu smeta toa sto lezam na strana hehe mozi e malku smeno ne neznam mi e strav nekako da nemu e tesno pa probuvam da spijam poveke na leva strana no tesko mi odi pa na leva strana go osekam mnogu dolu i nekako mi e srav da spijam samo se prevrtuvam mislite nesto mu smeta ili si se prilagoduva toa na mojata polozba?

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Трудници како спиете?
25.2.2010 8:57:54   
BILE.F
Не се нервирај, тоа е нормално, зависи како е наместено, и јас сум 30недела, некогаш ми е згодно на лева страна, а некогаш на десна,па обратно, ама моментално ми е најубаво со перница позади грб, и тоа ми доаѓа како на грб, ама не целосно!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Трудници како спиете?
3.3.2010 22:35:10   
liljace
pak jas sega sum vo 36 denesla i veke 2 dena stom legnam iamma problem so disenjeto tesko vdisuvam mislam na dlaboko vdisuvanje i izdisuvanje pa ovie dena samo vo sedecka sostojba spijam heheh osekam i slabi bollki vo dolniot del na stomakot imal li nekoj vakvo iskustvo vo petok sum na kontrola pa kevidime sto ke kaze dr. no ve meguvrema ako nekoj ima vakvo iskustvo neka mi pise da mipomini panikata hehe
pozz do site

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Трудници како спиете?
9.3.2010 10:34:42   
BILE.F
Идни мамички, оваа цела недела пијам чај од маточина, 30мин пред спиење, и да ви кажам спијам како бебенцеuser posted image user posted image user posted image , дали е до чајот или е до психата не знам. Ако има пробано некој да пише искуство!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Трудници како спиете?
29.3.2010 1:25:39   
ananikol
 Ne spijam...ve druzam vas...dobro so postoi rr pa polesni se nokite

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Трудници како спиете?
30.3.2010 15:13:40   
arh_diz
Spijam samo na leva strana na desna nekako nemozam neznam zosto, i na grb ponekogas. Si legnuvam pokasno za da mozam nokta da spijam , mi se slucuva nekogas da se probudam navecer

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Трудници како спиете?
30.3.2010 15:32:46   
Katuska
Bile.F, nekade procitav deka cajot od matocina ne  edobar za trudnici, podobro za sekoj slucaj da prestanes da go pies, mislam deka caci 20 imase napisano nesto vo temata za nesonica, podobro e kamilica so med za sekoj slucaj.Pozdrav

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Трудници како спиете?
31.3.2010 9:45:43   
BILE.F
Фала katushka! user posted image user posted image user posted image
Јас престанав да го пијам, зашто и мене ми беше чудно, те занесува како некој наркотик, или средство за смирување, и тоа ме исплаши па веднаш прекинав. Инаку чајот ми го препорача золва ми, таа го пиеше во текот на цела бременост, и се излезе добро. Но јас и онака немам некој значителни проблеми со спиењето, така да немам потреба да го пијам!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Трудници како спиете?
31.3.2010 10:11:28   
Mihaela 2010
Eh za edna nedela vleguvam vo 9 mesec,pred da ostanam trudna najubava polozba mi bese spienje na stomak...ponekogas mislam da si napravam edna dupka vo dusekot i da se iznaspijam na stomak:):)Inaku sto imam citano neli na leva strana da se spie,ama mene nekako pozgodna mi e desnata strana,a cesto znam da se razbudam na grb...Ajde ke izdrzime uste malku pa posle nema da imame vreme ni za spienje :):):)

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Трудници како спиете?
31.3.2010 11:16:41   
BILE.F
И јас за 10дена влегувам во 9месец, значи тука негде сме!user posted image user posted image user posted image
И мене гинекологот ми рече дека подобро е да спиеш на лева страна, зашто дотокот на  кислород за бебушот бил поголем (јас не ја сваќам логиката), и поради психата, нели, спијам претежно на лева страна, и  се навикнав, некогаш си ставам перница така да биде полу навалена. А претходно ме болеше колкот од стара повреда.
Ама само на бебушот да му е згодно, ние ќе издржеме, нели!?

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Трудници како спиете?
31.3.2010 11:24:33   
dragana_vane
Sum spiela cela vecer na leva strana, lele kolku me boli rakata, kako legnav taka stanav...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Трудници како спиете?
2.4.2010 1:14:23   
mama maca
Eve pretpostavuvate kako spijam jas so ogled na toa sto e 1 casot po polnok.Ama nema veze mora da se izdrzi ajde uste malku si vikam i taka se tesam za da zaspijam(36 ned.).Dr. mi preporaca da spijam na leva strana. a na taa strana ne mi e tolku zgodno.No sto da se pravi moram se za user posted image .

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Трудници како спиете?
2.4.2010 16:06:24   
skorpijana
a sto da vi kazam jas tek sum sedmi legnam na levata pocne ednoto da mrda zavrtam se na drugata pa drugoto na grb nema sansi mnogu me bole po cela nok samo se vrtam i stanuvam

(Одговор на членот mama maca)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Трудници како спиете?
11.4.2010 2:28:23   
mica
i jas isto taka sum vo 34 nedela i pocnav veke da imam malku maka so spienjeto posto najubavo mi bese na stomak:) no sega znam deka treba na levata poveke da se spie a moze i na desnava no ponekogas  koga se budam sum legnata na grb, dali zne nekoj dali e stetno toa za bebeto ili ne? mene licno ne mi smeta kao na primer da me gusi ili tezi mng samo sto mi e strav da ne mu nastetam na bebenceto:)pozdravvv 

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Трудници како спиете?
24.6.2010 11:07:47   
vezilka RR
Никако..имам проблем а мислам дека ми е рано. што ќе праам до крај????? Ме боли грбот, некако ме е тешко, не можам да заспијам, сањам некои кошмари. Си земав како помош при спиењето од тие перниците за доење што се па ги врткам околу мене некако за да си напраам поудобно сместување, ама џабе..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mica)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Трудници како спиете?
24.6.2010 11:14:31   
Sandric
Kako top spijam i toa pretezno na leva. Na grb ne mozam mi e tesko a na stomak nikogas ne sum ni spiela.
Mislam deka najveke problemi imaat tie sto spijat obicno na stomak

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Трудници како спиете?
24.6.2010 12:04:14   
jasmina 25
i jas nikako ne spijam iako seuste e rano no ovie dena me boli stomakot i toa bas na vecer i mnogu mi se jade pa stanuvam da jadam ubo zaspivam ko ke pocne da se razdenuva taka da ne pametam koga posleden pat sum se naspala ubo....user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?