|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  41 42 [43] 44 45   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
22.11.2013 11:49:15   
vezilka RR
Во Лисиче кај мене, хехех. Во таа продавница носат кондури на матстар, и баш сестра ми купваше за физичко ниски, црни.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1051
   RE: Каде да најдам?
22.11.2013 11:49:50   
fila
kade da najdam cizmi za masko 9 godini ama da ne se po tri iljadi denari kako vo kegi vo mat star bevme ama pa tamu se kako od htz oprema mnogu glomazni a i ne se bas evtinki ni tamu po 2000 denari se a ne se ubavi dajte nekoja ideja kade da baram

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1052
   RE: Каде да најдам?
22.11.2013 14:27:29   
Bethany
Фила, погледни во продавниците на Runners, баш денес поминував и видов во излог многу убави чизми за снег, ми изгледаа многу квалитетни, за деца, и за возрасни.
Не прашав колку се, ама тие продавници имаат сосема приступачни цени, па може да погледнеш и таму.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 1053
   RE: Каде да најдам?
27.11.2013 16:21:19   
pilenca
mamicki kazete mi kade vo Skopje moze da najdam od onie plasticnite sanki i kolku i e cena ako znae nekoj

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1054
   RE: Каде да најдам?
27.11.2013 17:32:15   
sandriana RR
Многу веројатно ги има на пластичарската улица (Тетовска трошарина), а цена не би знаела. Лани и во Џамбо имаше, ама годинава не сум била скоро за да видам.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот pilenca)
Непосредна врска до пораките: 1055
   RE: Каде да најдам?
28.11.2013 9:29:43   
blue_blue
Каде да најдам куче играчка што оди, лае и што може да го „шеташ“ на каишка. Истото да не кошта повеќе од 1000 денари

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1056
   RE: Каде да најдам?
28.11.2013 12:55:25   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Каде да најдам куче играчка што оди, лае и што може да го „шеташ“ на каишка. Истото да не кошта повеќе од 1000 денари

хахаха,јас малку офтопик,ама се изнасмеав-дете ти бара кутре,а ти сакаш финта да му направиш,а?
Види во Теа колорс,тие може да имаат,ама тешко да 1000 user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 1057
   RE: Каде да најдам?
29.11.2013 9:10:39   
sandriana RR
Лани ги иамше во Џамбо, и не беа нешто многу скапи - до кај 500 денари. Е сега колку е верно тоа скокањето и одењето - не знам.
И оние на плоштад што ги продаваат играчките, пред Пелистер имаат такви кутренца, ама без каишка.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 1058
   RE: Каде да најдам?
30.11.2013 10:25:25   
AnnaMolly RR
Женски дали сте виделе од оние малите рачни правосмукалки некаде сега скоро? Што пари се? Видов во Агротехна за 1.300 имаше една, ама да не има некаде избор и на друго место? Планирам да одам до кај пластичарите, ама и таму во последно време се искурназиле со цените, поскапо е и од центар.
Еве ваква некаква од прилика.
user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1059
   RE: Каде да најдам?
30.11.2013 19:40:21   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Каде да најдам куче играчка што оди, лае и што може да го „шеташ“ на каишка. Истото да не кошта повеќе од 1000 денари


Во Крш има, ама таму тешко нешто испод илјадарче. Не им знам цена оти по друго бев, ама ги препознав по рекламата за таквите кутриња на Бумеранг.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 1060
   RE: Каде да најдам?
30.11.2013 20:15:01   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Каде да најдам куче играчка што оди, лае и што може да го „шеташ“ на каишка. Истото да не кошта повеќе од 1000 денари


Во Крш има, ама таму тешко нешто испод илјадарче. Не им знам цена оти по друго бев, ама ги препознав по рекламата за таквите кутриња на Бумеранг.

баш вчера една другарка ми кажуваше ,околу 4000 македонски денари

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1061
   RE: Каде да најдам?
1.12.2013 23:22:57   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Женски дали сте виделе од оние малите рачни правосмукалки некаде сега скоро? Што пари се? Видов во Агротехна за 1.300 имаше една, ама да не има некаде избор и на друго место? Планирам да одам до кај пластичарите, ама и таму во последно време се искурназиле со цените, поскапо е и од центар.
Еве ваква некаква од прилика.
user posted image


Мислам во техномаркет дека има вакви, провери таман мислам дека уште утре трае блек фрајдеј акцијата

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1062
   RE: Каде да најдам?
4.12.2013 19:59:10   
Bethany
Можно ли е некаде да пронајдам се што ми треба за хоум-мејд накит, значи сите тие алки и иглички и клешти (не знам ни како се викаат по име) или треба сепак да се порачува од нет? user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 4.12.2013 20:00:50 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1063
   RE: Каде да најдам?
5.12.2013 9:49:17   
sandriana RR
Во Скопје, во зградата на Кјуби (ДОС бившо) има дуќанче за монистри и такви џиџи -миџи за правење накит, верувам има и конци и тие за закачување...ама, не знам дали има клешти и алатки.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1064
   RE: Каде да најдам?
5.12.2013 9:57:51   
Mihaela 2010
Porano znam deka imase i na zenski pazar-Bit pazar,oddamna ne sum bila ,se nadevam deka prodavaat seuste

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1065
   RE: Каде да најдам?
11.12.2013 12:54:17   
princessa
zenski da ne znaete kade vo skopje moze da se najdat eftini pantaloni za sneg, mi trebaat za na gradinka koga si igraat nadvor da ne im e ladno.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1066
   RE: Каде да најдам?
11.12.2013 12:59:24   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

zenski da ne znaete kade vo skopje moze da se najdat eftini pantaloni za sneg, mi trebaat za na gradinka koga si igraat nadvor da ne im e ladno.

Samo dolen del ni jas nemozam da najdam(eftin mislam)vo Skopjevo,tuka vo Biser vcera gi gledav kompleti za 3.400 denari,ne bea loshi.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1067
   RE: Каде да најдам?
11.12.2013 13:00:22   
Malecka23
Мислам дека во Беверли имаше една продавница Бу Бу ли се викаше или нешто слично таму знам дека имам и види во Локо кроко можеби имаат

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1068
   RE: Каде да најдам?
11.12.2013 13:03:53   
LoveableMe RR
Ептен ефтини има во ЛИДЛ по 20-тина евра, но најблискиот за жал е во Бугарија или Грција. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 1069
   RE: Каде да најдам?
13.12.2013 21:20:33   
pilenca
mamicki najdovme plasticna sanka od Strumica najde mm 1250 den M bese prezadovolna

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1070
   RE: Каде да најдам?
19.12.2013 18:41:30   
Snowhite RR
Каде да најдам четка за миење на вакво шише?

[img]http://s910.photobucket.com/user/eldoret10/media/Nipper.jpg.html[/img]

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот pilenca)
Непосредна врска до пораките: 1071
   RE: Каде да најдам?
20.12.2013 19:23:38   
Snowhite RR
Не ми излегла сликата
Значи ми треба еластична за да може да влезе внатре, помеѓу ѕидовите
user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1072
   RE: Каде да најдам?
21.12.2013 19:14:41   
ole2004
Ве молам ако некој знае да ми каже каде има во Скопје,кутија за накит од оние музичките со балерина што се врти.Керка ми сака да и донесе Дедо Мразuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1073
   RE: Каде да најдам?
22.12.2013 15:18:29   
Annet
хас сечам 1 четвртина сунгерче го ставам во шишето .и ќе падне доле.ставам сјај и жешка вода до пола шише,и затварам,со сета сила клацкам,сунгерчето мие навистина.пробај така.а незнам кај има еластична четка
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Не ми излегла сликата
Значи ми треба еластична за да може да влезе внатре, помеѓу ѕидовите
user posted image



< Поракaта ја уредил Annet -- 22.12.2013 15:19:08 >

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1074
   RE: Каде да најдам?
22.12.2013 15:19:59   
Annet
побарај по цвеќарите.кај што има и украси,а може и во некој кинески дукан,провери..user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: ole2004

Ве молам ако некој знае да ми каже каде има во Скопје,кутија за накит од оние музичките со балерина што се врти.Керка ми сака да и донесе Дедо Мразuser posted image


(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 1075
Страница:   <<   < Претходна страница  41 42 [43] 44 45   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  41 42 [43] 44 45   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?