|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
18.9.2013 10:55:56   
Bilence2
Kade moze da kupam volnen pojas? Vo medikus za medicinski pomagala ima pojas za kicma no ne e volnen.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: Каде да најдам?
18.9.2013 11:07:51   
vezilka RR
Па на пазар, некој некаде пишуваше дека имало на Бит Пазар, некоја баба што продавала. Веднаш до Зегинот стоела стално.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: Каде да најдам?
18.9.2013 11:26:16   
mommy_angels RR
да и јас таму имам видено една -две тезги со плетени волнени појаси,ѕиври,чорапи.Во зима постојано е таму,е дали сега е излезена или уште е рано незнам

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: Каде да најдам?
18.9.2013 12:56:53   
Bilence2
Blagodaram, ke proveram na B.p. , mene ic ne mi tekna za tamu.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

да и јас таму имам видено една -две тезги со плетени волнени појаси,ѕиври,чорапи.Во зима постојано е таму,е дали сега е излезена или уште е рано незнам



_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: Каде да најдам?
19.9.2013 21:11:49   
niki
Bukvar na Makedonski elektrosko izdanie?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: Каде да најдам?
22.9.2013 10:59:23   
AneLav RR
Сакав да прашам каде се печатат маички во Скопје ама прочитав еден постар пост и ми текна дека и во Бисер имаше до телекабел. А сто пати имам поминато од тука и сега кога го прочитав постот ми текна. Супер корисна е темава.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: Каде да најдам?
22.9.2013 12:46:28   
DuffytheDuck
Ми треба да купам знакче за во кола дека има бебе, знаете од оние Baby on board или слични.. Каде можам да најдам? ФАЛА user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: Каде да најдам?
22.9.2013 13:35:55   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: DuffytheDuck

Ми треба да купам знакче за во кола дека има бебе, знаете од оние Baby on board или слични.. Каде можам да најдам? ФАЛА user posted image

Има во Бриколаж и во Хубо маркет

(Одговор на членот DuffytheDuck)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: Каде да најдам?
22.9.2013 14:15:11   
AnnaMolly RR
Ние имавме направено Filip on board, ни го испечатија во Рамстор, ама дуќанот веќе не постои. Во Дебар Маало има едно дуќанче кајшто печатат свашта, може да прашаш.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: Каде да најдам?
22.9.2013 16:19:23   
Felly RR
DuffytheDuck, зошто да купуваш? Во зегин ние имаме земено, од ХИП, бебевита и сл, што ги даваат гратис, како рекламен материјал.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 22.9.2013 16:20:23 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: Каде да најдам?
22.9.2013 16:42:58   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Сакав да прашам каде се печатат маички во Скопје ама прочитав еден постар пост и ми текна дека и во Бисер имаше до телекабел. А сто пати имам поминато од тука и сега кога го прочитав постот ми текна. Супер корисна е темава.user posted image


Не во зградата кај телекабел туку пред неа на санта автобуска до кафичот ама незнам дали уште постои продованицата одамна немам поминато.За пелатење на маици знам некаде кај Треска имаше ама незнам точно

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: Каде да најдам?
22.9.2013 21:34:48   
lilicka
Kade moze niz Sk da se najde epten malecki farmercinja i kosulka za masko bebence od 1m??

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 9:51:59   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Сакав да прашам каде се печатат маички во Скопје ама прочитав еден постар пост и ми текна дека и во Бисер имаше до телекабел. А сто пати имам поминато од тука и сега кога го прочитав постот ми текна. Супер корисна е темава.user posted image


Не во зградата кај телекабел туку пред неа на санта автобуска до кафичот ама незнам дали уште постои продованицата одамна немам поминато.За пелатење на маици знам некаде кај Треска имаше ама незнам точно

Дуќанот е карши Бисер, кај Телекабел дирекцијата, позади автобуската што порано ја викавме Прч user posted image , до кафичот и кладилницата. Околу 300 денари чини испечатена маичка.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 11:15:20   
fila
Kade mozam da na jdam materijal za da sosijam detska postelina nekoj interesen saren prasav vo site dukani na zenski pazar ama nema i sega neznam kade da baram takvi materijli na metraza

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 11:19:09   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: fila

Kade mozam da na jdam materijal za da sosijam detska postelina nekoj interesen saren prasav vo site dukani na zenski pazar ama nema i sega neznam kade da baram takvi materijli na metraza


Vidi vo Mateks dukjanite imas golem izbor,bas pred nekoj den barav i jas nesto pa naletav vo Mateks imase interesni detski

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 11:21:37   
Mihaela 2010
Aj i jas da si prasam,bidejki vo podgotovka e sobata na M,mislam na stolarskiot del,bidejki pokraj prozorot ke imam dolga klupa mi treba sunger -dusece sto ke stoi nad klupata i normalno oblozen so fin materijal...Imate ideja kaj da go baram dusekot???
ovoj sto ni ja pravi ni pobara 60 evra za toa ama nekako mnogu mi se vide

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 11:24:30   
fila
kazi mi kade ima mateks osven vo carsija

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 11:29:29   
Mihaela 2010
Porano imase i vo GTC gore na sprat sega ne sum sigurna dali seuste postoi,ama ima i vo Butel 1 kaj trgovskiot

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 11:38:51   
Tanjat7880
Mateks ima I vo Skopjanka no izborot na materijali e ocean
Mihaela,odi vo bilo koja prodavnica shto prodavaat mewbel shtof,tamu ima I sungeri so sekakvi dimenzi ,najdi shnajderka da ti go skroi I soshie parceto(preporacuvam so patent)I sama ke si go navlecesh I gotovo
Bah sega gledav,edna firma ima akcija,150den.metar a istite bea 300-400denari

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 11:51:56   
fila
Tanjat7880 koja e taa firma i kade si ja gledala ako mozes pisi mi pp da ja najdam hitno mi e

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: Каде да најдам?
23.9.2013 12:01:58   
Tanjat7880
Prativ fila

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: Каде да најдам?
4.10.2013 10:14:37   
AnnaMolly RR
Освен во Пенти, каде да најдам хулахопки за отворени чевли? За оние со две отворени прстиња што се? Во Пенти се 400 денари, па викам да не има поевтина варијанта.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: Каде да најдам?
4.10.2013 10:35:19   
miana
Сара фешн има разни марки ,имаш во ползела ама сигурно се скапи секаде.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: Каде да најдам?
4.10.2013 11:35:00   
Yummy Mammy
Jas takvi sum kupuvala od Ramstor marketot, od prosta pricina sto sakam na raat da si gi razgledam bez prodavackata da mi visi vrz glava, ovie ti se podobri, ovie ti se vakvi, ovie ti se takvi.... A ako ne uspees da se snajdes sama, podolu vo Ramstor imas Polzela, i tamu imaat, skapicki ama kvalitetni, a so ogled na toa sto vakvi hulahopki nosis vo retki sveceni prigodi, pa i se isplati.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: Каде да најдам?
6.10.2013 1:09:32   
bombica
Kade da najdam vrekicka za spienje so nogavici (ko skafander) za 2 god. dete?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Odenje vo gradinka ili cuvanje kaj baba?
Tea3030

Gradinka ili kaj baba?

Da (90%)

Ne (10%)


Број на сите гласови: 51

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!