|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 46 47 [48]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 10:14:01   
Neurotoxin RR
Јас имам гледано во веро, ама поодамна

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1176
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 11:13:34   
Veronica_Lia
Во Тинекс кај Драмски има 100% (а сигурно и во поголемиве Тинекс маркети), а до скоро гледав и во Кам user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1177
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 11:26:28   
lukajana RR
Фала женски ке проверам после се надевам ке најдам во некој од овие маркети user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Veronica_Lia)
Непосредна врска до пораките: 1178
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 15:08:55   
Hopeful RR
Девојки, каде да најдам онакви џампери што се закачуваат на врата? Знаете, во кои бебето скока и само стапалцата се допираат од подот?

И исто така, кај да најдам најевтини бодија по кратки ракавчиња или боди рамбовки? Фалааа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1179
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 15:51:53   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful RR

Девојки, каде да најдам онакви џампери што се закачуваат на врата? Знаете, во кои бебето скока и само стапалцата се допираат од подот?

И исто така, кај да најдам најевтини бодија по кратки ракавчиња или боди рамбовки? Фалааа user posted image


За џампер види во Nuk Аеродром, Анжи, Mother Care, Adrijanocomerc- Chipolino, има нешто и на сајтов ТЕМА...

Бодињата кај нас се поскапи од Х&М на пример, но имаш една продавница кај Тутунска универзална убави беа, мислам и беа поевтинки, а секако имаш и во Стружанка и другиве што продаваат трикотажа, а и во Џамбо...

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 15.9.2015 15:52:28 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1180
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 16:11:39   
Hopeful RR
Таа продавницата кај НЛБ Универзална е од поскапите, истите работи ги има во Анжи и Стружанка поевтини. Најдов во Стружанка за 180 ден, ама некако не ми е тоа многу евтино, посебно пак кога ќе споредиш дека во Х&M се живо џабе... Ништо, ќе се спакуваме сите комплет и ќе одиме таму, ем кафе покрај море, ем бебешки шопинг, посебно кога мајка се уште нема тело за дотерување user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1181
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 17:03:17   
Hunny
Hopefull на Fb гледав боди по 100 денари во бутик Лолипоп, само не знам дали уште имаат. Исто така поефтини има во Џамбо, или по бутиците и тезгите на Зелено пазарче.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1182
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 21:28:05   
Melanija RR
Hopeful RR боди на кратки се супер квалитет и цена на Тритекс 180 или Џамбо но тешко за број и незнам дали уште има.Некои се со лош квалитет и одма се искривуваат и беа по 120 ден.Џампер по мене е непотребенuser posted image
Така да море

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 1183
   RE: Каде да најдам?
15.9.2015 21:36:34   
lolla RR
Hopeful, бодиња најефтини имаш во Стружанка на Каспер, тоа на кимони е 100 денари, а на кратки не се сеќавам мислам 140. Мене дефинитивно ми се најубави на Тритекс и на Реди бејби српските.

За џампер за на врата имам јас на Чиполино, некој ми го поклони, ама не го користиме, јас не ги обожавам дубаците. Цена му е 2700 ден од Андреј Компани, и има форма на кола во тој делот што е седалката.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1184
   RE: Каде да најдам?
25.11.2015 11:35:57   
lolla RR
Мајки каде да најдам гумени колкички малечки за синко мој? Гледав на некоја фирма Тонка ама никаде не можам да најдам во продавница?

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1185
   RE: Каде да најдам?
18.12.2015 13:20:32   
mommy_angels RR
Домаќинки јавете се,каде да најдам готов фондан ?

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1186
   RE: Каде да најдам?
18.12.2015 14:27:39   
sandriana RR
Ако нема по маркетите големи, да прашаш во слаткарниците.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 1187
   RE: Каде да најдам?
18.12.2015 15:15:40   
lukajana RR
На Бит пазар има продавница за суровини за слаткари ,таму имаш и исто во Кам едно време имаше ама одамна не сум побарала не сум сигурна дали има

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1188
   RE: Каде да најдам?
17.1.2016 17:33:57   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki

мами снегот дојде и ке оди додека да надам санка user posted image
еве и претходно сум пишала и сега пак ај пишете вие од ск некои поопремени продавници да ги најдам на интернет да разгледам таму какви санки има.. во Бт самом дрвени, метални има... user posted image
сакам пластична еве гледав на српски сајтови ппреубави има, кои за седнато дете, др со волан, кренати како на скии... а кај нас немозам да најдам такви user posted image_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1189
   RE: Каде да најдам?
17.1.2016 17:36:24   
lukajana RR
Mamakiki кај нас нема многу места каде се продаваат санки посебно пластични user posted image .
Може да проверите во Вучко ,во Џамбо имаше и најголем избор има на пластична улица е сега за квалитет каков се тоа не знам user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1190
   RE: Каде да најдам?
18.1.2016 2:01:36   
Melanija RR
Во Меркур имаше пред нова година санки

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1191
   RE: Каде да најдам?
20.1.2016 15:22:05   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki

мами снегот дојде и ке оди додека да надам санка user posted image
еве и претходно сум пишала и сега пак ај пишете вие од ск некои поопремени продавници да ги најдам на интернет да разгледам таму какви санки има.. во Бт самом дрвени, метални има... user posted image
сакам пластична еве гледав на српски сајтови ппреубави има, кои за седнато дете, др со волан, кренати како на скии... а кај нас немозам да најдам такви user posted imageЈас кога бев во Скопје пред една недела видов пластична санка во Мр.Бриколаж, некаде околу 1000 дена мислам дека беше

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1192
   RE: Каде да најдам?
21.1.2016 15:06:01   
Hopeful RR
Дали знаете каде се можам да најдам бебешки јорганчиња? Сакам некое лесно, да топли, но не премногу, имаме парно. Гледав во JYSK, не беа лоши, но не знам каде на друго место да разгледам...
Која е стандардна димензија за јорганче?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1193
   RE: Каде да најдам?
21.1.2016 19:36:36   
Melanija RR
Јорганче во Стружанка или слично.Имаме од комплет што оди со страници, јастуцница и јорганче.Ама не бе баш за само со тоа да се покрива,но ако е со подебелки пиџами е ок.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1194
   RE: Каде да најдам?
21.1.2016 22:12:56   
Hopeful RR
Фала ти на инфо, Melanija RR. Спијат во вреќи, ги покривам со ќебенца плус, но сакам и јорганче, се ми се чини ќебенцата не се доволни.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1195
   RE: Каде да најдам?
29.12.2016 14:23:27   
DuffytheDuck
Мајки, дали знаете каде можам да купам шушкавни ракавици за на снег за 3 годиншно дете? Проверив на пазарче Буњаковец и во неколку продавнички каде има чорапи, долна облека и освен плетени други нема. Фала !

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1196
   RE: Каде да најдам?
29.12.2016 15:58:57   
вераинадеж
Види во Џамбо,иако мислам дека е мала веројатноста,а инаку повеќе шанси има да најдеш во продавнициве за спортска опрема по трговскиве

(Одговор на членот DuffytheDuck)
Непосредна врска до пораките: 1197
Страница:   <<   < Претходна страница  44 45 46 47 [48]
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 46 47 [48]
Оди на:


Анкета

заедно во кревет
mami

дали бебето треба да спие со родителите

да (21%)

не (48%)

понекогаш (32%)


Број на сите гласови: 120

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!