|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
20.3.2014 12:21:34   
Hunny
Каде да најдам убави шнолички и венчиња за user posted image да ја дотерам за роденденот?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1101
   RE: Каде да најдам?
20.3.2014 12:22:49   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Здраво, дали некоја може да ми помогне каде да најдам Chuggington вовчиња? Не мора да биде како на сликaта, но сепак да бидат Chuggington? Имате идеја каде може да се продаваат во МК? Фала, позз

user posted image


и мене ме интересира истото, мада јас гледав на Алиекспрес и тие и Карс, не дека се ефтини и таму, ама тука па немам видено.
Всушност имам видено во Џамбо од тие Карс, ама беа скапички, а тие Чакингтон можеби во Сити Мол во тие продавници на играчки, таму има се и сешто ама и соленки се.
Јас од али да порачам камионче и количе (такви малечки се, а 15 евра), па колку ли се тука тогаш...

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1102
   RE: Каде да најдам?
20.3.2014 13:59:47   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR
и мене ме интересира истото, мада јас гледав на Алиекспрес и тие и Карс, не дека се ефтини и таму, ама тука па немам видено.
Всушност имам видено во Џамбо од тие Карс, ама беа скапички, а тие Чакингтон можеби во Сити Мол во тие продавници на играчки, таму aма се и сешто ама и соленки се. Јас од али да порачам камионче и количе (такви малечки се, а 15 евра), па колку ли се тука тогаш...


Јас најдов во Теа колорс во Сити мол, бидејќи беше побарано да купиме за подарок, една кутија со две вовчиња, шини и некои знакови чинеше 740 денари, ја земавме последната не знам дали ќе добијат уште, а имаше и по едно вовче околу 400 ден беше, што ова другово повеќе се исплати, но сепак според мене малку скапичко. Имаше таму и Карс видов пакувања, само не видов цена. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1103
   RE: Каде да најдам?
20.3.2014 18:41:08   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Majki i takovci, ke ve molam, kade mozam da najdam gumirani podni oblogi kako zamena za detski tepisi?


Нешто такво барам и јас ,или некоја подлога која е помека намена за бебе да ставам наместо ќебиња на земја user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 1104
   RE: Каде да најдам?
24.3.2014 11:32:51   
miana
Мислам дека едно време Ана Моли или Јами мами бараа нешто вакво..Мене сега ми падна во очи па да ви пишам...
Во Агротехна е 14,990 денари

user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1105
   RE: Каде да најдам?
16.4.2014 11:00:53   
Yummy Mammy
Da, go vidov i jas i se uste seriozno razmisluvam dali da si go kupam, no sega imam tri deca i ne mozam trite da gi napikam vnatre user posted image a dvete ako gi stavam, pak na tretoto nemam sto da mu pravam, na grb li da go stavam?! user posted image A i sum prasala nekolku luge sto imaat vakva prikolica i site vikaat deka ne se ic bezbedni, no ete pak gi vozat user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1106
   RE: Каде да најдам?
16.4.2014 11:02:59   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Majki i takovci, ke ve molam, kade mozam da najdam gumirani podni oblogi kako zamena za detski tepisi?


Нешто такво барам и јас ,или некоја подлога која е помека намена за бебе да ставам наместо ќебиња на земја user posted image



Tuku sto vidov vakvi podlogi od linoleum vo lifletot na Mr.Bricolage, 399 den m2.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1107
   RE: Каде да најдам?
28.4.2014 22:06:34   
HAPPY S
kade da najdam kaj nas jogurt bez laktoza.Znaci da bide napomenato na nego?Jas do sega znaev deka vo jogurtite bidejki se fermentiraat neli,nema laktoza.No mi rekoa deka mnogu od jogurtite ne bile po priroden pat ,t.e. po pat na fermentacija napraveni,kako sto treba prirodno neli,tuku samo taka vestacki so prasok praveni,sto toa bi znacelo i deka nema fermentacija na mlekoto-nema unistuvanje na laktozata.Znaci dali nekoja od vas znae koj jogurt tuka kaj nas ima potencirano na nego deka e BEZ LAKTOZA.user posted image Sakam da dadam na bebe koe e alergicno na laktoza,zatoa mi e strav.Drugarka od stranstvo sto e isto alergicna na laktoza rece deka tamu kaj niv ima napomenato koj ima a koj nema,pa da citam.Ama jas tie sto gi procitav na nikoj od niv nemase potencirano,da ne znaete vie slucajno,da ne ste sretnale ili slusnale?Ke mi bide od golema pomos necie iskustvo,mislenje...

_____________________________

[img]http://www.ticker.7910.org/an1cJQk02CB0000NzgzMjJzfDEwMDA5OThzYXxWTyBCUkFLIFNNRQ.gif[/img]

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1108
   RE: Каде да најдам?
24.6.2014 17:33:39   
Annet
KAde da najdam figuri za torta ,SO LAzy town(znam oti gi nema,ama da ne slucajno nekade gi ima) , ili so Princezata Sofia The First??
user posted image

(Одговор на членот HAPPY S)
Непосредна врска до пораките: 1109
   RE: Каде да најдам?
3.7.2014 12:21:54   
LoveableMe RR
девојчиња, каде можам во Скопје да најдам сандали на плута, нешто слични како овие, со пониска штикла, не мора толку високи и поелегантни да не се со дречав ибои, црни по можност? По продавници или има многу високи штикли со платформа или балетанки, а ваков модел поасални нема, има некои како пластика не м исе допаѓаат....

user posted image

и каде има евтини убави патеки за ходник за дома по градов, крем боја? user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1110
   RE: Каде да најдам?
3.7.2014 15:37:34   
Dilina
Побарај Аванти на фб, имаат на неколку локации, мислам дека видов на фр слики од овакви моделчиња, и јас ги загледав, ама да се породам ќе се частам.. ако стигнам хахаuser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1111
   RE: Каде да најдам?
3.7.2014 15:51:39   
LoveableMe RR
Лелее Dilina фала ти, ќе видам ама стварно има чуден избор по продавници и не може човек да најде нешто убаво, а да не е нападно и да не е балетанка.

Ај некоја нека пише за ова:

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR
......и каде има евтини убави патеки за ходник за дома по градов, крем боја? user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1112
   RE: Каде да најдам?
3.7.2014 17:39:47   
Dilina
Тоа не го прочитав ама и за тоа ќе те упатам user posted image провери во џамбо ако сакаш чергиче, а ако не иди во Јуск имаат патеки, крем боја гумирани одоздола, 170 мислам должина, до 1200 ден ако не се лажам нешто поефтино.... user posted image а ако не бендисаш и таму пластичарска му е мајката :D ние за 10000 го опремивме цел стан со теписи.
На страната на аванти не најдов кај сум ги гледала тие со плута, ама прашав другарка една и за мене, имало во тип тап (има и во рамстор и во центар) ефтини на плута сандали....

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1113
   RE: Каде да најдам?
4.7.2014 11:31:32   
Hopeful RR
Сандали на плута видов во онаа продавничката на самиот почеток од ТЦ Буњаковец, помеѓу Еми и месарницата. Ние гледавме за сопругот и не заприметив цени и бои, ама имаше на плута. Исто има и во Xtreme shoes мислам се викаше во Сити Мол (и во ГТЦ го има), ама таму се сигурно поскапи. Јас имам едни вакви од преклани, ги начекав во Тимберленд на супер попуст user posted image Да не се попустите, ништо од шопинг кај нас user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1114
   RE: Каде да најдам?
7.7.2014 15:03:09   
LoveableMe RR
Женички фала ви, ќе одам да потарашкам, видов на Facebook во Аванти, ама немаа добиено уште прошлата недела, сега оваа да видиме дали ќе добијат.

А за патеки и тоа гумирани по супер евтини цени само "Пластичарска" улица, има избор и купивме веќе.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1115
   RE: Каде да најдам?
7.7.2014 15:18:49   
miana

Во рамстор во ТИП ТАП доле...Имаш избор колку сакаш на плутени сандали

< Поракaта ја уредил miana -- 7.7.2014 15:19:34 >


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1116
   RE: Каде да најдам?
15.8.2014 0:19:43   
kapina
mi treba brasno od heljda kade mozam da kupam

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1117
   RE: Каде да најдам?
18.8.2014 19:07:15   
Yummy Mammy
Sem encimenci koj drug drzi kolicki na chicco?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1118
   RE: Каде да најдам?
19.8.2014 8:15:24   
Tatsi
Kolicki na Chicco sum videla i vo onie prodavnicite na Locco Crocco.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1119
   RE: Каде да најдам?
19.8.2014 8:44:45   
Yummy Mammy
Kade ima takva prodavnica vo Skopje?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Tatsi)
Непосредна врска до пораките: 1120
   RE: Каде да најдам?
19.8.2014 10:42:49   
sandriana RR
LocoCroco се во Кисела Вода, од кај Шампионче накај Дом за Слепи, веднаш после кривината остра, од десна страна е. Ќе ги најдеш и на фб а имаат и веб страна, ако не се лажам.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1121
   RE: Каде да најдам?
9.9.2014 23:08:54   
Dilina
Ај пријателки кажете некоја ако има сретнато стаклени садови за цвеќе? ако не одкаде да најдам округол сад, како за рибчиња? Конкретно ми треба за орхидеа пресадување :)

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 1122
   RE: Каде да најдам?
9.9.2014 23:13:43   
Felly RR
Такви округли би требало да има во сите продавници каде што се продаваат чаши, тањири и сличен кујнски прибор.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1123
   RE: Каде да најдам?
10.9.2014 8:57:10   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Такви округли би требало да има во сите продавници каде што се продаваат чаши, тањири и сличен кујнски прибор.

I da se nadovrzam na Felly takvi stakleni kugli ima i vo prodavnicite za milenicinja

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1124
   RE: Каде да најдам?
10.9.2014 9:38:58   
pcelica
I jas baram samo figuri za torta ama nikade ne mozam da najdam, ne znam dal nekoi slatkarnici pravat samo figuri od fondan??? Ako nekoj zne da mi kaze...nie sme za mini :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

KAde da najdam figuri za torta ,SO LAzy town(znam oti gi nema,ama da ne slucajno nekade gi ima) , ili so Princezata Sofia The First??
user posted image


(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1125
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?