|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
30.10.2009 7:57:02   
profesorica
Мис такви кошулки со елечиња јас му имам земено на Дамјан од окаиди, многу се фини и квалитетни.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Каде да најдам?
30.10.2009 9:09:27   
mis.
Не мора елечето да е заедно со кошулката може и посебно да се само да ми одговараат до тегет панталона.Треба да отидам и до премаман да видам што има.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Каде да најдам?
30.10.2009 9:19:39   
profesorica
да де можеш да си правиш комбинации како ти одговара.има во окаиди на плаво, тегет, кремасто елечиња а кошулките се шаренки, кариранки и така.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 12:45:29   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

a dali nekoj znae u sk kaj ima crni helani ama dooolgi...ovie od calzedonia i najgoleniot broj mi se nad gluzdot..si iam maka so dolgi noze...bashka mi trebaat epten temni da ne se proziraat?help ladies


и јас барам некои добри црни хеланки, дај кажете продавниче ама некое центар, или буњаковец.пристојна населба зошто сега за хеланки до маџари нема шанси да идам или до шутка.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 12:58:20   
bibi
професорица, јас колку што знам ги имаш во ТЕРАНОВА или КАЛИОПЕ, јас земав во март на попуст кога беа. Инаку и мене ми требаат сиви сега зошто сум бремена , па да имам нешто да комбинирам освен трудничкиве фармерки. ТАка што ако некој знае нешто нека пише за хеланки па да си побараме. Леле, луѓе немам веќе што да носам за на работа стомаков се повеќе расте, и туникиве џемпери веќе ми се кратки. Со Сара се породив во лето, во јули и сега ништо од гардеробата не ми чиниuser posted image Ај, си се пожалив јасuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 14:04:51   
Весна
Уф, за такви хеланки за дооолги нозе баш и не знам, ама може да побарате во чорапарниците или евентуално во оние на третиот кат во ГТЦ Еко и тоа спроти.

Туку, чек јас да си прашам сосема друго нешто кај да најдам, за да не скитаме со мм. Каде има онакви заштитни сунгерчиња -како и да се викаат- за креветче? Онаму каде што се продаваат креветчиња, оние за бебешка опрема?! Па и таквите не знам каде ги има user posted image а и да не е у чунум, тука аеродром најдалеку центар, буњаковец. Данке!

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 14:06:50   
profesorica
Vesna па имаш секаде кај што се продават бебешку креветчиња.Имаш во она малоно продавниче АНЖИ позади пазарчето во буњаковец а ги има и во стружанка.јас го земав околу 800 денари.Bitte!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 14:19:53   
Mamicka3
Жени каде да најдам јоги за креветчиња  некоја си нестандард димензија 190-80 кој знае и дали можеби негде се нарачуваат по таа димензија

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 14:23:43   
Весна
Аааа супер, Стружанка ми звучи одлично, па и во Бисер си ја имаме, и плус и плус наше, македноско си е, и плус и плус па евтино било. Јас си мислев поскапи се. Уууу супер! user posted image Фалааааа!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 14:29:31   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ништо повели и друг пат Весна!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 19:00:40   
Mila na mama
Оградицата за обложување на креветче во стружанка ги прават по нарачка од каков сакаш материјал и дезен. Не ме држи за збор ама беа 500-700 ден.
Душек можеш да нарачаш според димензијата што ти одговара во салонот за мебел спроти бензинската на Макпетрол кај Нова железничка.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 20:24:07   
mami
сакам за Лука да земам од оние како скијачки панталончиња, не сакам целосен скафандер туку само панталоните, оти јакнички има еден куп. А не сум видела до сега низ град, ако знае некој нека кажува... Ако знаете и цена уште поубавоuser posted image


се утепав од барање и нема никаде..има некој идеа каде би можела да најдам???

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 21:03:36   
BEBICA
се утепав од барање и нема никаде..има некој идеа каде би можела да најдам???



I majkami se utepa od baranje na Monika da i kupi takvi pantoloni skijacki za na sneg no nigde nema.
Ima iscelo skafander no za do godina dena koj normalno ne ni odgovara.Ako nekoj ima nekoja ideja neka pise.Ve molam vo potraga po skafander ili pantoloncinja kako skijacko odelo.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 21:27:19   
Mila na mama
За целосен скафандер веќе напишав некаде. А за дводелен во ГТЦ најгоре спроти еден кафич има продавница за играчки и облека. Таму пред извесно време гледав дводелен скафандер ама панталоните не беа нагоре со прерамки туку онака до пола само со ластик. Ѕирнете таму.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 21:36:00   
mis.
А да проверите за скафандер во склоп на зелен пазар кај што продаваат гардероба има едно дуќанче не отстраната кај шопинг центрите туку карши од другата страна е носат гардероба од грција од џамбо квалитетни и убави.Едно време истите држеа и штанд во фемили шоп  но веќе не го држат.А може и по зелениот пазар да се најде нешто убаво.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 21:53:53   
Еца
user posted image јас работев на тезгата во фемили кај истите газди.И можам да кажам дека гардеробата е топ и многу квалитетна.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Каде да најдам?
6.11.2009 21:58:18   
mis.
Елена јас често ги посетувам но тебе те имам пропуштеноuser posted image или одамна било.И навистина каква гардероба носат секоја чест.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Каде да најдам?
7.11.2009 21:49:22   
BEBICA
meen mi treba ili skafander ili pantoloncinja kako od skijacko odelo no ne za do 1 dena tuku pogolemo.
Mene Monika prethodnovo zimo i stavav dodeka bese bebe skafander no toj do 1 dena e mal e.
Za do godina dena ima no za golemi deca 2 3 godini.
Kade da najdam golemi skafanderi ili pantoloncinja ko od skijacko odelo.



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Каде да најдам?
9.11.2009 15:25:17   
mis.
Каде може да најдам врвки за детски кондури тегетни ми требаат?

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Каде да најдам?
9.11.2009 15:29:23   
mother 29
хаах да ти пратам?хехеххееuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Каде да најдам?
9.11.2009 15:32:45   
Mila na mama
Еден циган продава врвки кај Фемили шоп спроти Градска болница, има подолги пократлки и раслични бои од 50-100 ден.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Каде да најдам?
9.11.2009 15:38:51   
mis.
Фала Мила на мама ако одиме на кај град ќе го побарам знам за кој збориш.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Каде да најдам?
15.11.2009 11:09:26   
BEBICA
Eve da kazam deka majka mi najde dvoelen skafander za 3 godini , dojniot del e kako kombilizonki so jakan i mnogu e ubav debel e a go kupila vo TINEX vo Gorce Petrov na gorniot sprat kade sto ima garderoba za vozrasni i za deca i go platila samo 700den. i grcko e.
Na Monika i e malku golem plav e rozev nema no nema veze bitno e ubav i topol.
Ako nekoj bara eve sega moznost i da najde a da ne e mnogu skap.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Каде да најдам?
15.11.2009 11:12:21   
mami
Јухууу, па тоа е екстра, уште утре одам натаму..ние најдовме во Енци менци но беше 8000ден..мислам претеризам, за нешто што нема да го носи догодина..

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Каде да најдам?
15.11.2009 12:11:34   
midzata
јас си го најдов за 5000 ден. на старо

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?