|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
9.10.2009 23:43:10   
mami
ај ти мамо на 5 доста тамуuser posted image user posted image user posted image user posted image ке чекам од неа..попрво сама ке си сплетамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Каде да најдам?
9.10.2009 23:44:50   
ripce
леле мами нетрпение спрема свеки невидено user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Каде да најдам?
9.10.2009 23:45:33   
Anushka
ах бе Мами, таа ти плете, ти плете ... со сигурност. Ама мрежа.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Каде да најдам?
9.10.2009 23:45:37   
mami
само малкуuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Каде да најдам?
10.10.2009 15:25:04   
karla
Dali nekoja od vas znae kade mozam da ja kupam knigata "1001 nokj-prikazni za Sheherezada"??? I dali voopsto ja ima so prevod na makedonski?! Dodeka bev studentka vo Sk ja barav ama ne uspeav da ja najdam i se otkazav, sega otkako pocna filmot na A1 (1001 nokj) povtorno se potsetiv kolku mnogu sakam da ja imam i se pustam vo potraga. Ako nekoja od vas ima bilo kakva informacija za ovaa kniga mnogu ke mi pomogne. Blagodaram

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Каде да најдам?
10.10.2009 15:30:31   
kiki_riki
би требало да ја има во книжарници, а ако сакаш само да ја препрочиташ побарај во библиотека, ја имам позајмувано оооодамна

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Каде да најдам?
10.10.2009 15:33:35   
karla
Blagodaram kiki_riki, jas vekje ja imam procitano no sakam da ja imam doma za mene bidejki mi ima ostaveno mnogu ubav vpecatok. Koga ke doagjam za Sk obavezno ke prosetam niz knizarnicite. user posted image

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Каде да најдам?
20.10.2009 15:16:55   
profesorica
каде да најдам онаков каиш за на половина како ластик-по можност не многу скап, сакам сив и напред да се закопчува и да завршува со црна машна од скај.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Каде да најдам?
20.10.2009 15:20:58   
mami
во ГТЦ на втори има една џиџимиџарница, сестра ми си купи од таму и јас моментално и го носамuser posted image user posted image user posted image не е со машна ама напред се закопчува

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Каде да најдам?
20.10.2009 15:23:03   
mother 29
сакаш јас да ти купам и пратам од тука за 600 ден. супер е каишот го гледав пред некој ден ,ама нема црна машна има само две мали токи за закопчување...ептен е убв ,го гледав ,ама после сменив комбинација -друго си купив

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Каде да најдам?
20.10.2009 15:25:59   
profesorica
ехеее user posted image user posted image user posted image фала ви за брзите одговори.вака ај ќе прошетам деновиве ако не најдам мотхер ќе ми праќаш од кочани ок?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Каде да најдам?
22.10.2009 7:40:49   
profesorica
а каде да најдам онакви сиви чизмички на ниско до глужд?превртена кожа?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Каде да најдам?
22.10.2009 14:01:55   
Лејди
Еве и од мене еден совет и за каиш и за чизмички прошетај на битпазар во чаршијата.
Има голем избор а и цените се супер.
Таму чизмички ке најдеш 100% баш такви какви што бараш, за каиш види по продавниците за ташни, по бижутериите, верувам дека и тоа ќе го најдеш.

Разликите во цените за кондури и чизми се до 500 ден. поевтини од оние низ ГТЦ, центар...
Јас патики купував таму 700 истите во Елит 1000

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Каде да најдам?
27.10.2009 15:07:13   
mami
сакам за Лука да земам од оние како скијачки панталончиња, не сакам целосен скафандер туку само панталоните, оти јакнички има еден куп. А не сум видела до сега низ град, ако знае некој нека кажува... Ако знаете и цена уште поубавоuser posted image

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Каде да најдам?
27.10.2009 15:20:05   
profesorica
Фала ти лејди сигурно ќе прошетам до чаршија ми фалат сиви чизми и сива ташна за да комплетирамкомбинации.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 15:28:21   
mami
завчера бевме во Буњаковец, и немаше никаде такви пантолончиња како што сакам за Лука. Знае некој каде има?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 21:06:48   
Mamickaa
Женски дај кажете помагајте кај да најдам сега фустанче за ќерка ми,деверуша ќе биде она и сакам нешто така поелегантно како балон доле или дајте некоја идеја и каде да најдам готово,да не шијам сега,па дали ќе го погодат,затоа ако знаете каде има и цена по можност ќе биде супер инаку она има 6 години

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 21:12:17   
Еца
Мамичка во подобро снабдените продавници за деца сигурно ќе најдеш нешто, па дури можеш и сукњичка-балон во комбинација со некоја кошулка, и чизмички долу, мислам дека и поубаво ќе изгледа.Можеш да провериш и во Фемили шоп, таму секогаш има убав избор за деца.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mamickaa)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 21:23:42   
BEBICA
Dragi moi kazetemi kade vo Skopje da kupam skafander za zimovo sto doaga.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 21:26:09   
Сани
ми рече една пријателка дека има во Стружанка, има и во премаман но мислам дека се доста поскапи

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 21:32:58   
BEBICA
Fala mnogu Sani

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 21:38:28   
Сани
нема проблем во секое време

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 21:42:24   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 23:08:37   
mis.
Се спремаме за роденден и си купивме тегет панталони па барам некоја убава блузичка несекојдневна за панталоните а може и некоја кошулка со елече,а и некој џемпер на раскопчување во некоја небесно плава нијанса.Вака малку детално да опишам што ми треба па ако некој види некаде нешто вакво нека ми напише каде можам да најдам.Заборавив да напишам дека барам за едмогодишно машко детенце.


< Поракaта ја уредил mis. -- 29.10.2009 23:09:31 >

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Каде да најдам?
29.10.2009 23:27:49   
Mila na mama
За скафандер имаш во Кисела Вода во Бамбини 950 ден и во Канеј 1000ден. Тие во Канеј се поубави, помеки и имаат ракавици стопала и капа што се закачуваат со нитни. Бои: крем, светлосино и розевко.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?