|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 10:29:23   
kikicka
Иканајас земав ухо па сегаотовен или не јбгтоа ти е се е отровно битно М нема да јаде user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 10:34:11   
Bububebe
Значи голем антиталент сум ,освен кујната што е испрскана во сите можни бои,ништо не направив user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 10:41:19   
AnnaMolly RR
Јас како права домаќинка и верничка, работата со фарбање јајца на свеки и ја оставив и си се наспав сабајле до 7 user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 10:42:16   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Sabajle isfarbav samo tri crveni jajca. Ne bese bas pred sonce user posted image , onaka dodeka se spremav za na rabota.
Ostanatite vo Sabota.




Баш..и јас исто само офарбав 10 јајца оти толку пишуваше на фарбата. А другите во сабота здравје.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 10:55:55   
Annet
јас ни јајца вапцав ни ги видов,викав аа во 5 ќе станам..лелеее кога дојде 5,неможев око да отворам....ај здравје наредната година.ама ќе вапцам спремна сумuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 11:14:37   
Ikana
Добро е има полабави ко мене user posted image
И ја имам таков лепак Кикичка хахах, нема ни ние да ги јадеме, онака за украс нека стојат. Гушки!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 11:20:05   
Maca25
Точно е тоа дека ако им ставам сол на јајцата додека се варат, нема да ми испукаат?!?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 11:24:09   
Џесика
Еве јас ги варам со сол, и добри ми изгледаат сега за сега... ќе видиме за некое време...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 11:33:31   
JovanaJ
Ete! Znaev deka se stava nesto za da ne pukaat ama ne mi tekna deka fintata e sol. user posted image
Inaku od site tri jajca sabajle , mi ispuka edno.
Ke znam za ostanatite vo Sabota.
ovaa godina ke farbam crveni i portokalovi jajca.
Sin mi zapna site dekoracii vi portokalovo i sega taka ke terame ...portokalovata mu bila omilena boja hmmm user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 11:54:44   
Maca25
Колку време да ги варам? Го ставив на 1, полека си се крчкаат, ама стварно не знам кога ги ставив...сега не знам кога се готови. Да ги оставам едно пола саат а?!? или многу е?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 11:55:43   
mamicki
Може и подобро, ама со мало бебпче дома, и ова е доволно user posted image

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3072820054619&set_=a.3072819374602.2119808.1087175910&type=1[/img]



< Поракaта ја уредил mamicki -- 12.4.2012 12:02:44 >

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 12:00:03   
Maca25
user posted image

user posted image

еве ги сликите на мамички

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 12:01:56 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 12:01:58   
Luci
Јас поучена од статијата на РР во водата кај што ги варев сабајлево трите јајца ставив и оцет и сол и навистина ниту едно не пукна. Инаку ринглата ми беше на 2-ка

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 12:02:40   
Annet
преубави,како малку????таман user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Може и подобро, ама со мало бебпче дома, и ова е доволно user posted image

[img]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3072819374602.2119808.1087175910&type=1#!/photo.php?fbid=3072820734636&set=a.3072819374602.2119808.1087175910&type=3&theater[/img]

[img]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3072819374602.2119808.1087175910&type=1#!/photo.php?fbid=3072820054619&set=a.3072819374602.2119808.1087175910&type=3&theater[/img]


(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 12:07:25   
mamicki
Леле Маци, фала за помоштаuser posted image
Со боење јајца завршив за оваа година, сега одам да пакувам куфери и попладнево - заминувам во ПП! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 12:08:31   
Luci
user posted image user posted image user posted image Мамички, супер ти се јајцата. Јас моите ќе ги фарбам денес а кога ќе се готови ќе видиме, зависи време колку ќе имам пошто планирам ептен да ги џиџамuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 12:34:01   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

user posted image user posted image user posted image Мамички, супер ти се јајцата. Јас моите ќе ги фарбам денес а кога ќе се готови ќе видиме, зависи време колку ќе имам пошто планирам ептен да ги џиџамuser posted image

Fala Luci, upotreben materijal: crvena boja, kristali, 1 pakuvanje sedefesti boi, lepilo, srebrenesti bonboni i srebren slatkarski prav, i nekoi 3 casa vreme za celata procedura, tolku mi beshe dozvoleno od K, pred da stane od spienje, inaku cel den kje si igrav so JAJCATA user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 14:37:28   
Maca25
user posted image

user posted image

еве ги и моите јајца. една пукна, едно и оставив на Н да го шара со темпери.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 16:16:37   
miana
Auuu kakvi jajca sum napravila godinava...Ovaa godina ke batalam cirkoni ( moze kolku za decava po edno) Gi napraviv jajcava sto se oblepuvaat so salfetki inemzam da vi opisam kakva ubavina...Jajcata gi ofarbavme zolti a salfetkite bea zolti so crveni bulki i so trevicka...Na ladno jajce si secam slika od salfetkata i so belka od jajce ja zalepuvam salfetkata..Se susat i imate prava umetnost na jajce...Ke gi slikam i ke vi stavam sliki

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 16:36:48   
kikicka
ммм мене оваа година ме зезнаа собоите неси купив на времекога беше нивниот велигден и се испотросхиле од убавото нормално ,арни испаднаа аманекако јас што сакав user posted image и не ги украсив мнг еве ги:
user posted image
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 16:50:36   
mama_sk
Miana te molam postiraj slika od jajcata user posted image I jas sakav taka da gi saram ama ne najdov ubavi salfeti so sitni sari user posted image Bas me interesira kako izleguvaat iako sum sigurna deka se prekrasni user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Auuu kakvi jajca sum napravila godinava...Ovaa godina ke batalam cirkoni ( moze kolku za decava po edno) Gi napraviv jajcava sto se oblepuvaat so salfetki inemzam da vi opisam kakva ubavina...Jajcata gi ofarbavme zolti a salfetkite bea zolti so crveni bulki i so trevicka...Na ladno jajce si secam slika od salfetkata i so belka od jajce ja zalepuvam salfetkata..Se susat i imate prava umetnost na jajce...Ke gi slikam i ke vi stavam sliki



< Поракaта ја уредил mama_sk -- 12.4.2012 16:51:35 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 19:16:00   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

user posted image

user posted image

еве ги сликите на мамички


Мамичкиии прекрасни ти се јајцава! И јас вакви ги правам со кристали и од овие другите желатинови бои, ама обично во сабота фарбам, а денеска онака црвени и непарни и пред изгрејсонце за бело, црвено, живо, здраво и весело user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 20:38:14   
Annet
ne me biva ni za jajca ihhiihihihiih
so sedefasti boi,mi ispadnaa islakani,nikakvi,sega ke gi premackuvam,,kazuvajte vie kako gi mackavte so sedefasti boi????

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 21:01:21   
Maca25
Јас со прсти ги тапкав. Нанесував по капка од секоја боја и со тапкање ги размачкував и шарав.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
13.4.2012 8:39:50   
Luci
Еве ги и моите велигденски јајца user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?